Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобяват ли за цветни габарити?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Глобяват ли за цветни габарити?

    Днеска си взех сини габарити че съм решил да карам лятото на габарити и на на виненото синиото м исе видя че седи добре. Но нз как беше в закона дали можеш да караш с цветни Някой патил
    Brava 103HP
    ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

    #2
    Аха има патили.В правилника си го пише ,че нямаш право да променяш цвета.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Аз имам фиш за сини габарити - 10 лв. още не съм го платил, беше преди година и половина някъде. Не знам дали не могат и акт да ти напишат.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #4
        Глобяват и за допълнително поставени светлини. Един приятел го глобиха за диоди на пръскалките на чистачките, друг за поставени халогени на бронята на Жигула.. за светлини глобяват наред
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          И правилно. Няма да се разсеиват хората да се вторачват в далечината това МПС ли е където идва или е реклама на нещо. Това е кола. Не е космически кораб или подвижен билборд.

          Коментар


            #6
            вземи си бели диоди, много яко седят, аз си търся такива.. недей да синееш, малка простее
            A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
            e30 forever!

            Коментар


              #7
              Сините/червените/зелените диоди са извън закона. Идеята е, че тези светлини са запазени за специалните автомобили. Ако помните - едно време беше турбо-гъзарско да си купуваш син буркан - що народ отнесе актове за това. За цветни габарити наказанието е по усмотрение на КАТаджията - или глоба по фиш или АКТ за представяне като специален автомобил. Моят личен съвет е - не ставай Перничанин и си сложи бели силносветещи диоди или Т1 мисля бяха - тези които са 5 на същия цокъл.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                BEX---GT написа:
                вземи си бели диоди, много яко седят, аз си търся такива.. недей да синееш, малка простее
                Колкото по-цветно толкова по добре ХАХАХАХА Но щом нещата ще загрубеят верно ще си взема хубави бели, че предните жълтите, все едно бях сложил свещички Все пак тая седмица съм със сините, малко адреналин е полезен :P За варянта с хубави бели диоди не се бях замислял = 2лв вътрешно
                Brava 103HP
                ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                Коментар


                  #9
                  Освен че може да те глобят за промяната на цвета, (в закона пише, че габаритните светлини са със жълт или бял цвят), могат да те глобят и за това, че караш на габарити.Габаритите на автомобила са САМО за обозначаването му при спряло положение. Движението през деня е разрешено само без фарове или с включени КЪСИ светлини. Не може на габарити, НИТО НА ДЪЛГИ. Е, ако има мъгла или дъжд, може да си пуснеш към късите и фаровете за мъгла.Нощем пък да караш само на габарити би било опасно най-вече за теб Ама както са казали, гъзарията граници няма

                  Коментар


                    #10
                    Скоро в Севлиево ме бяха спрели в светлата част на деня за това, че карам на габарити. Пича обаче беше свестен и само ми каза, че в града или на къси или без.....но нищо не ми каза за цвета, макар че габаритите са червени / става дума за авео-то.../

                    Коментар


                      #11
                      А мен за това дали могат да ми ударят една глобичка?
                      Прикачени файлове
                      Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                      Porsche 944 S2
                      http://www.valmcrae.snimka.bg/
                      http://vbox7.com/user:val_mcrae
                      http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        Ама както са казали, гъзарията граници няма
                        ПС: Мерси мн за изчерпателната информация
                        Brava 103HP
                        ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                        Коментар


                          #13
                          Аз днес си поръчах такива: светодиодни габарити
                          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                          Коментар


                            #14
                            Executer написа:
                            Аз днес си поръчах такива: светодиодни габарити
                            Ти ме разби. Та те са 5лв на илиенци тези.Иначе аз си имах разправии с монтански полицаи заради синкави крушки. Накрая те ме изкараха далтонист, а аз тях...глупави, щот нямам фиш.
                            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                            Коментар


                              #15
                              GTipo написа:
                              Executer написа:
                              Аз днес си поръчах такива: светодиодни габарити
                              Ти ме разби. Та те са 5лв на илиенци тези.Иначе аз си имах разправии с монтански полицаи заради синкави крушки. Накрая те ме изкараха далтонист, а аз тях...глупави, щот нямам фиш.
                              Човек, аз моите ги взех вчера от Илиенци и такива като твоите имаше яко и в различни цветове, даже са 4лв :P Но пусни снимка като дойдат да видим как светят
                              Brava 103HP
                              ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                              Коментар

                              Working...
                              X