Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обжалване на акт от КАТ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    PASSARELLA написа:
    Как така не може да напускаш на жълто!? Ами при ляв завой!? Винаги се напуска на жълто и червено дори!
    Напротив, на светофар въобще не се спира!

    Коментар


      #17
      ilkoD написа:
      Преминаването на жълт сигнал е забранено, освен в случаите......... - четете правилника Няма смисъл да троши пари за мах.100лв. глоба и 7 точки
      при мен беше 100лв и 12 точки и то за първо провинение. Същатат случка, писах опровержение, специално от юрист писано с всичките му там, клаузи членове... нищо...
      Fiat Bravo 1.9 TD100

      Коментар


        #18
        Anaboliy написа:
        при мен беше 100лв и 12 точки и то за първо провинение. Същатат случка, писах опровержение, специално от юрист писано с всичките му там, клаузи членове... нищо...
        Да, няма промяна при опровержението, защото го гледат пак тия дето са ти писали акта, няма да напишат че не са били прави, я! После в съда става ясно кой кум, кой сват, при това се явяваш без да плащаш, чрез КАТ.
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #19
          Доста теория -но невалидна...... Винаги когато правя ляв завой влизам до средата на кръстовището и там чакам докато светне червено за да мина- защото потока е безкраен. Знаете как се кара в София -лявата лента е за направо( въпреки маркировката) а трамвайната линия е " лентата" за на ляво и.т.н........ Колега, за всеки е различно -ако ти се занимава и имаш време опитай с възражението- от опит нищо друго не губиш.Успех
          "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

          Коментар


            #20
            wwweb написа:
            PASSARELLA написа:
            Как така не може да напускаш на жълто!? Ами при ляв завой!? Винаги се напуска на жълто и червено дори!
            Напротив, на светофар въобще не се спира!
            Не те разбрах!? При ляв завой на половин светофар изчакваш първо насрещно движещите се в средата на кръстовището, спрял! И в 90% от случаите напускаш на жълто или направо на червено...

            Коментар


              #21
              Re: Обжалване на акт от КАТ?

              GTipo написа:
              BEAUTY написа:
              В петък вечерта на един светофар минах на жълто, но на излизане от кръстовищито едно такси ме удари и последва акт за преминаване на червен светофар, а аз минах на жълто! Най-вероятно и бакшиша е тръгнал на жълто! Някаи знае ли каква е процедурата за обжалване, обжалвал ли е и има ли смисъл от нея?
              Може би е по-добре да обжалваш защото ако си минал на червено и си ударил друга кола, или с това си предизвикал ПТП, глобата ще е доста над 100лв. Пиши че си се изтеглял от кръстовището, в затруднена откъм трафик ситуация, и си бил ударен. Ще рече, че си останал в кръстовището без възможност за изтегляне, и си бил ударен. Това ако го докажеш ти е единствения шанс.Възражението се подава до 3 дена, натам няма нужда да говорим, отива на съд.
              Ами отпред имаше и друга кола но не беше непосредствено пред мен. При навлизане в кръстовището светна жълто и нямаше как да спра по средата! По принцип карам разумно и не се правя на интересна да минавам на червено! В акта е написано, че съм минала на червено и никъде не е отбелязано, че съм навлезнала на жълто. Може и да съм виновна, но са ме изкарали още по виновна с този червен светофар! Иначе катаджията каза, че ще ми вземат 10т. и около 100лв.
              НАМАЛЕТЕ СКОРОСТТА - СПАСЕТЕ ЖИВОТ!!!

              Коментар


                #22
                Re: Обжалване на акт от КАТ?

                BEAUTY написа:
                GTipo написа:
                BEAUTY написа:
                В петък вечерта на един светофар минах на жълто, но на излизане от кръстовищито едно такси ме удари и последва акт за преминаване на червен светофар, а аз минах на жълто! Най-вероятно и бакшиша е тръгнал на жълто! Някаи знае ли каква е процедурата за обжалване, обжалвал ли е и има ли смисъл от нея?
                Може би е по-добре да обжалваш защото ако си минал на червено и си ударил друга кола, или с това си предизвикал ПТП, глобата ще е доста над 100лв. Пиши че си се изтеглял от кръстовището, в затруднена откъм трафик ситуация, и си бил ударен. Ще рече, че си останал в кръстовището без възможност за изтегляне, и си бил ударен. Това ако го докажеш ти е единствения шанс.Възражението се подава до 3 дена, натам няма нужда да говорим, отива на съд.
                Ами отпред имаше и друга кола но не беше непосредствено пред мен. При навлизане в кръстовището светна жълто и нямаше как да спра по средата! По принцип карам разумно и не се правя на интересна да минавам на червено! В акта е написано, че съм минала на червено и никъде не е отбелязано, че съм навлезнала на жълто. Може и да съм виновна, но са ме изкарали още по виновна с този червен светофар! Иначе катаджията каза, че ще ми вземат 10т. и около 100лв.
                ако си разписала акта и не си писала възражения е изгубена кауза...трябва да си много убедителна в съда за да успееш да изкараш нещо иначе няма смисъл да си хвърляш парите по адвокати...аз като се треснах сам се защитавах ама какво да се правя аз съм си устат и цяла година се протака делото...е вече три години минаха от катастрофата и нищо никой не е искал да плащам...от теб зависи...в жалбата ако решиш да пускаш пиши че ти е било първо проишествие и т.н. ако си шофьор от две или по малко години пиши че си млад шофьор че незнам си какво и т.н. че си се паникьосала и не си преценила ситуацията след ПТП-то и при идването на полицаите и затова не си писала възражения...такива неща...аз така направих и имах късмет но кой знае то от човека зависи а и от съдията...аз моята на последното..заседание...то не е точно и дело даже...теглих около 40 минути реч и оная съдиика ме зяпаше в устата всяка дума... просто трябва да си убедителна
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  #23
                  Обжалвай до дупка, дори и в съда. Не стига, че криво и ляво катаджии стават, прости като дамаджани ами и ред ще раздават ! Хващаш няколко свиделя и по най-грубия начин почваш да сипеш провинянения в съда с/у тях. Аз съм обжалвал в съда и винаги съм печелил и едното беше и за ПТП, в което пак написаха, че аз съм бил виновен, а оня направи забранен ляв завой. Хич да не ти пука колко ще се протака, та ти да не си намираш парите на улицата та ще плащаш на лакомата държава. Можеш да се представляваш и сама без адвокат. Много хора правят така и печелят. Пък и ти гарантирам в твоя случай, че катаджиите няма да се яват на делото и ти се пише един вид служебна победа. И пак имай предвид, че този който не кара кола, той не се удря. Така че всичко си е в реда на нещата...
                  www.CarProfi-BG.com
                  Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                  Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                  Най-атрактивните цени в София!

                  Коментар


                    #24
                    Тфа изобщо не е полиция всеки те гледа за най-малкото нещо само и само да може да ти пребере парите ... а колкото до обжалването ще загубиш много време и средства но ако си упорит обжалвай
                    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                    Коментар


                      #25
                      Re: Обжалване на акт от КАТ?

                      И все пак, по дяволите, да не забравяме ето това:
                      BEAUTY написа:
                      ...на един светофар минах на жълто...
                      Има ли значение кой какво и как после? Виновна си, точка. Поне мъничко самосъзнание нямаш ли? Приеми си наказанието, защото го заслужаваш, тъй като ако днес е било жълто, утре ще е червено, а отсреща може да съм аз с моето семейство.Поздрави и успех!

                      Коментар


                        #26
                        ОБЖАЛВАЙ !!! Ако вече не е късно, но после може да обжалваш наказателното постановление. Имам и аз опит в обжалването на наказателни постановления - успешен при това. Добре е, ако е имало някой с теб - за да можеш да го извикаш за свидетел в съда, а още по-хубаво, ако не ти е роднина.Трябвало е да напишеш обяснение още на самия акт отдолу, но не е болка за умиране ако не си го направила. Можеш до 3 дни да дадеш писмени обяснения в КАТ, а може също така и да обжалваш акта до 7 дневен срок май беше. След това можеш да обжалваш в съда (жалбата се подава в КАТ) наказателното постановление, но ще е добре преди това да си обжалвала и акта.Всеки съдия преценява различно ситуацията. Ако не обжалваш - 100% ще ти вземат и точки, и глоба. Ако обжалваш имаш някакъв шанс да се отървеш. Наистина няма да ти струва нищо (освен ако си наемеш адвокат, но няма голям смисъл), освен малко изгубено време (в София може и да е повечко, като знам какви опашки има там в КАТ).Интересно ми е се пак, що не писаха акт на бакшиша?

                        Коментар


                          #27
                          Re: Обжалване на акт от КАТ?

                          Airfan написа:
                          И все пак, по дяволите, да не забравяме ето това:
                          BEAUTY написа:
                          ...на един светофар минах на жълто...
                          Има ли значение кой какво и как после? Виновна си, точка. Поне мъничко самосъзнание нямаш ли? Приеми си наказанието, защото го заслужаваш, тъй като ако днес е било жълто, утре ще е червено, а отсреща може да съм аз с моето семейство.Поздрави и успех!
                          Закона в определни случаи допуска да се минава на жълто. Тъй като не знаеш каква е била ситуацията, не говори глупости.Ако ти с твоето семейство си отсреща, означава че и ти си минал на жълто, и то не след зелено, а след червено или още повече - тръгнал си на червено, така че познай кой ще е виновен.

                          Коментар


                            #28
                            Re: Обжалване на акт от КАТ?

                            Immortal написа:
                            Закона в определни случаи допуска да се минава на жълто. Тъй като не знаеш каква е била ситуацията, не говори глупости.Ако ти с твоето семейство си отсреща, означава че и ти си минал на жълто, и то не след зелено, а след червено или още повече - тръгнал си на червено, така че познай кой ще е виновен.
                            Ако не можеш да излезеш от кръстовището до светване на червено - нямаш право да навлизаш в кръстовището, дори и да е зелено. На жълто нямаш право да навлизаш в кръстовището пък изобщо.

                            Коментар


                              #29
                              Ся’ без да искам да си мислиш, че ще се обиждаме на градове ама...не си прав... Не знам идвал ли си в София и минавала ли си през кръстовището, което ще спомена, но ще ти дам един кратък пример. Караш по Иван Гешов, посока бул. България и си за ляв завой към НДК. Караш с нормална скорост от 50 км например и преминаваш линията на светофара на зелено ( там няма таймер ) и точно в този момент светва жълто и така. Сфетофара там сменя сигналите за точно 2 секунди !!! А знаеш ли колко е голямо кръстовището там, и знаеш ли че с 50 км за две секунди няма да се изнесеш ако щеш молитва да кажеш ! И насрещно движещите се тръгват ( три ленти за направо ) и когато най-лявата тръгне първа ( за да се разминат с теб отзад ти ) и най-дясната като не те видят и такъв ще ти го набабанат, че си нямаш на идея... Аре кажи ми кой е виновен ?!?! Говориш колкото да не заспиш, майна. Само ще ти кажа, че за да минеш там за две секунди при ляв завой трябва да си поне с 85 км/час. Само дето с тая скорост ако пресечеш перпендикулярните на теб трамвайни релси, така ще се въртиш, че чак свят ще ти завие... За т’ва ти се моля, карай ти там кротко пенсионерската и като идваш в голямото село просто си отваряй очите на 4 и се моли да не попадаш в ситуацията на колежката, защото освен, че ще си береш срама и ще те сочат с пръст ( както едва ли не ти правиш ), ами ще си ходиш и със строшено возило !
                              www.CarProfi-BG.com
                              Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                              Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                              Най-атрактивните цени в София!

                              Коментар


                                #30
                                Immortal написа:
                                Интересно ми е се пак, що не писаха акт на бакшиша?
                                Уместен въпрос, нали е забранено навлизането в кръстовище, в което има неизтеглили се автомобили?!
                                Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                                Коментар

                                Working...
                                X