Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Освобождаване на пратка от митница

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Освобождаване на пратка от митница

    Здравейте,Имам малко проблеми с освобождаване на две пратки от митницата и искам да питам някой запознат дали знае къде е истината. Поръчах си две пратки с дрехи от един интернет магазин. Първата пратка не искаха да ми я дадат, защото в нея нямаше фактура, а незнайно защо не ги интересуваше че цените са написани на товарителницата. Отвориха кашона и почнаха да гледат цените на етикетите и трябваше 10 пъти да им кажа че дрехите са с намаление и това не са истинските цени. Казаха ми да си разпечатам фактурата от сайта и тогава да ходя пак, щото иначе трябвало да плащам мито и ддс. Направих го и днес отидох пак, но ... служителя беше друг и ми каза че тъй като са две пратките трябвало да ги обмити, а пък и били за повече от 22$ и така или иначе трябва да се плати мито. След доста мрънкане от моя страна ми освободи едната пратка, а за другата каза да ходя друг път. Както и да е, надявам се в понеделник да успея да си взема и другата. Въпроса е тъпото отношение от страна на митничарите, всеки си знае нещо и си го говори него, а дали това нещо е близо до истината или не е друг въпрос. Единия ми каза че мито не се дължи ако стоката е до 100$, друг ми каза 67$, третия ми каза че като е от фирма е 22$, а от частно лице е 45 евро. Общо взето на всеки както му е кеф в момента. Исках да питам каква е точната сума до която не се плаща мито, но докато си пиша поста, колегата намери инфото. Искам да го напиша за да е в помощ на някой друг, който са тръгнали да го разиграват. Мито и ддс не се дължи ако собствената й цена е до 45 евро или равностойността на съответната валута. Това е за всяка пратка по отделно, а не както ми твърдеше служителя за всички пратки, които се взимат. Ето точно за какво става въпрос.ППЗМГлава петдесетаСТОКИ С НЕЗНАЧИТЕЛНА СТОЙНОСТЧл.667. (1) Допуска се безмитен внос на пратки, съдържащи стоки с незначителна стойност, които се изпращат от друга държава до получател, намиращ се на митническата територия на Република България.(2) (изм.,ДВ,бр.94 от 2003 г.) Като "стоки с незначителна стойност" се считат стоките, чиято собствена стойност не надвишава общо 45 евро или тяхната равностойност в друга валута за всяка отделна пратка.(3) Не се разрешава безмитен внос на:1. алкохол и алкохолни напитки;2. тютюн и тютюневи изделия. Ако искате да си поръчвате от интернет магазин, гледайте да е под тази стойност и ако ви правят на луди си дръжте на своето. Те разчитат на незнанието на хората за да ги правят на идиоти.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    #2
    Иди в митническа агенция - ще ти вземат някой лев ама ще се свърши работата.Иначе от Интернет магазини за НОВИ, НЕУПОТРЕБЯВАНИ вещи - само от евросъюза - тогава няма проблеми, ако ще за 10000 евро да е стоката.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар

    Working...
    X