Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наздраве!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Наздраве!

    Алкохолът заздравява коститеСпоровете за вредите и ползите от алкохола в международната медицинска общност не спират. Американски лекари издигат хипотезата, че консумацията на една чашка алкохол ежедневно може да укрепи костите и да предотврати вероятността от счупвания, предаде ИТАР-ТАСС, цитирана от БГНЕС. Изследване на Медицинския център Montefiore и Медицинския колеж ,,Алберт Айнщайн
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    Аз по принцип много не се доверявам на разни "открития" от рода :това е полезно, за онова другото сме се объркали, но вече не мислим че е полезно, съжаляваме за тези, които го опитаха и се гътнаха :D , а пък от пържено се пазете като дявол от тамян и т.н. и т.н.. Дори да допуснем, че има нещо полезно в редовната употреба на малки количества алкохол (равностойни на 30-40 гр. концентрат), проблемът е в това, че човек трудно ще се ограничи с толкова и то редовно. Редовната употреба просто отваря глътката и човек си казва "Ами то било приятно, релаксиращо, я да стане още по-приятно...". И така от 30-40 гр. се стига до редовното поркане на 150-200 и повече грама концентрат ежедневно, което си е битов алкохолизъм и неминуемо води до увреждане на черния дроб.Мен ако питате - без грам алкохол е по-добре.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      Остава да се уточни каква е вместимостта на тази "една чашка"....
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        kiro_of_the_day написа:
        Остава да се уточни каква е вместимостта на тази "една чашка"....
        Да си призная и ние с колежката се позамислихме над грамажа, но за всеки това е спесифично и затова го слагаме в графата "относително понятие към относителното тегло на субекта". Моята мярка е една халба бира, тъй като не съм почитател на твърдия алкохол.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          Хайде бе, то все някой изследва и прави епохални открития Аз наистина пия по 100-200 грама вечер (е не абсолютно всяка) от години насам. И вредно да е, веднъж се живее...
          She was only a whisky maker but he loved her still.

          Коментар


            #6
            Тъкмо щях да те питам откъде се сдобиваш с талкова ракия и сметнах, че не е толкова много - към 55 л. годишно. А аз какви здравословни количества пиех... сигурно към 100-ина литра годишно. Няколко здравословни питиета всекидневно :D . И не само домашна, като свърши домашната някакви ментарльоци от винпрома на с. Първенец пловдивско. Ужас, добре че си дадох сметка, че нито имам нужда от това, нито полза и се спрях. От доста време съм пълен въздържател.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              snake написа:
              Тъкмо щях да те питам откъде се сдобиваш с талкова ракия и сметнах, че не е толкова много - към 55 л. годишно. А аз какви здравословни количества пиех... сигурно към 100-ина литра годишно. Няколко здравословни питиета всекидневно :D . И не само домашна, като свърши домашната някакви ментарльоци от винпрома на с. Първенец пловдивско. Ужас, добре че си дадох сметка, че нито имам нужда от това, нито полза и се спрях. От доста време съм пълен въздържател.
              Тъста, тъстааааааа - той вари ракия пък пие водка А през останалото време купувам, щото и той не ми насмогва А ти просто си прекалил - чак пък и пълно въздържание Опозори се :D
              She was only a whisky maker but he loved her still.

              Коментар


                #8
                gantcho написа:
                Тъста, тъстааааааа - той вари ракия пък пие водка А през останалото време купувам, щото и той не ми насмогва А ти просто си прекалил - чак пък и пълно въздържание Опозори се :D
                И мен тъста ме научи, аз не бях пил ракия преди да се оженя. И изобщо концентрат почти не бях пил, като студенти се е случвало да тръгне бутилка коняк и да го изпием 30 човека... Това ми беше на мен пиенето.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар

                Working...
                X