Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Лична карта и шофьорска кника" Честито!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "Лична карта и шофьорска кника" Честито!

    Вадим лична карта и шофьорска книжка по нета29 май 2008 / News.dir.bgВъвеждане на електронни услуги в МВР предвижда проект за промени в Закона за движение по пътищата, които се очаква да приеме днес правителството на редовното си заседание. Електронната информационна система на МВР ще даде възможност да се извършват по интернет основни административни услуги като издаване на документи за самоличност, регистрация на превозни средства, подаване на заявления до полицията за извършено престъпление, за изгубени или откраднали документи за самоличност, както и използване на електронно разплащане по мрежата, предаде Дарик. Чрез интернет няма да вадим документи само когато това се случва за първи път или има промяна в името, ЕГН-то или пола. В кръга на електронното обслужване на гражданите ще влиза още издаването на дубликат на свидетелство за регистрация на пътно превозно средство, когато то е изгубено, унищожено или откраднато. Ще може да бъде обявяван за невалиден български документ за самоличност директно по електронен път, както и да се прави проверка на валидността на регистрационни табели, на свидетелство за регистрация на автомобила и др.Промените засягат и измененията в Закона за българските документи за самоличност.http://dnes.dir.bg/2008/05/29/news3050413.html
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    Подозирам, че в тази статия са забравили да споменат, че за тая работа ще е необходим електронен подпис, а такъв хората в БГ все още нямат масово.И накрая ще излезне, че не били компютри, ами компоти и не за Япония, а от Албания. Ама нали трябва да си пълнят с нещо новинарските рубрики и при тая суша на поръчкови разстрели напоследък...
    Shit happens, sometimes...
    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

    Коментар


      #3
      Време беше ... Все пак сме 21 век и всеки човек има компютър... Само не ми стана ясно как ще се осъществи: "регистрация на превозни средства" Може би ще си принтираме номера, после ламиниране и лепване на колата с "Капчица", примерно P.S. Може би след 5-10-15 години ще ЗАПОЧНАТ да въвеждат системата Все пак е КАТ... там нещата стават изключително бавно, тромаво, тегаво и т.н........

      Коментар


        #4
        batececo написа:
        Време беше ... Все пак сме 21 век и всеки човек има компютър... Само не ми стана ясно как ще се осъществи: "регистрация на превозни средства" Може би ще си принтираме номера, после ламиниране и лепване на колата с "Капчица", примерно P.S. Може би след 5-10-15 години ще ЗАПОЧНАТ да въвеждат системата Все пак е КАТ... там нещата стават изключително бавно, тромаво, тегаво и т.н........
        предполагам в интернет си въвеждаш всичко и си плащаш, а накрая отиваш на място само за номерата По принцип интересно звучи, но много трудно за изпълнение ...

        Коментар


          #5
          Абе МеВеРе-то са голяма работа, Вие к’во си мислите... Днес както съм се смял на едно тяхно искане - така не съм се смял поне една година назад.Идва писмо то МеВеРе-то до Областния управител с искане цитирам "Да бъде извършено доброволно прехвърляне на две Ваши компютърни конфигурации"!!!! И ги питам аз - ами ако не Ви ги дадем доброволно - какво!? С танкове или с конна полиция ще дойдете и какво ще му направите на Областния управител....Баси некадърниците....
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            kiro_of_the_day написа:
            Абе МеВеРе-то са голяма работа, Вие к’во си мислите... Днес както съм се смял на едно тяхно искане - така не съм се смял поне една година назад.Идва писмо то МеВеРе-то до Областния управител с искане цитирам "Да бъде извършено доброволно прехвърляне на две Ваши компютърни конфигурации"!!!! И ги питам аз - ами ако не Ви ги дадем доброволно - какво!? С танкове или с конна полиция ще дойдете и какво ще му направите на Областния управител....Баси некадърниците....
            А бе то мисленето им е изкривено в тази посока "предупредително - заплашително", или "доброволно отдаване /облагодетелстване/" на "органа".
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              NikMar написа:
              kiro_of_the_day написа:
              Абе МеВеРе-то са голяма работа, Вие к’во си мислите... Днес както съм се смял на едно тяхно искане - така не съм се смял поне една година назад.Идва писмо то МеВеРе-то до Областния управител с искане цитирам "Да бъде извършено доброволно прехвърляне на две Ваши компютърни конфигурации"!!!! И ги питам аз - ами ако не Ви ги дадем доброволно - какво!? С танкове или с конна полиция ще дойдете и какво ще му направите на Областния управител....Баси некадърниците....
              А бе то мисленето им е изкривено в тази посока "предупредително - заплашително", или "доброволно отдаване /облагодетелстване/" на "органа".
              Да уточня само, че законовия термин е "безвъзмездно прехвърляне", но кой ти чете закона в МеВеРе...
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар

              Working...
              X