Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Автокаско, маркиране и стикери...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Автокаско, маркиране и стикери...

    След дълго мислене, реших да на правя каско на фиата. Днес ходих в Дженерали оцениха го на 5300, като застрахователната сума е 268 лв., дотук добре, но ми казаха че не маркират и дори не слагат стикери. Не знам дали да им се доверя, ако някой има по детайлни впечетления от тази компания моля за съвет. p.s.: Когато бяха още Орел за една сгъната врата ми платиха около 400 лв., но това беше отдавна.
    Фиат Брава 1.4 12V 1998г

    #2
    В Булстрад също не маркират, въпреки че са застрахователно дружество с традиции. Това е ненужно и според мен въведено, за да се припечелват допълнителни суми освен застрахователната. Мен ме обещитиха изключително добре, въпреки че не са ме маркирали. Това не е никаква предпоставка. А за да избереш затрахователно дружество първо събери оферти от няколко компании. Не се хвърляй на 1-вото предложение. За тази цел аз имам застрахователен брокер, който следи плащанията и работи с почти всички и ми дава оферти от няколко места, като ми разяснява преимуществата им.
    SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

    Коментар


      #3
      Дженерали маркират, но за суми над 7000 лева - моята я оцениха на 7100 и я маркираха, при това абсолютно безплатно.
      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

      Коментар


        #4
        това са едва около 5%не е прекалено малко за кола на 10 години?покрива ли всички рискове, или просто ползваш отстъпка?
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Re: Автокаско

          bicho1976 написа:
          След дълго мислене,реших да на правя каско на фиата.Днес ходих в Дженерали оценихаго на 5300,като застрохователната сума е 268лв,дотук добре,но ми казаха че не маркирват и дори не слагат стикери.Незнам дали да им се доверя,ако някой има по детайлни впечетления от тази компания моля за съвет. p.s Когато бяха още Орел за една сгъната врата ми платиха около 400лв,но това беше отдавна.
          Я какво казваш 268лв. Аз ходих в ДЗИ и ми казаха 344 лв. почти 100 отгоре, ако е така супер и аз ще ходя при тях :P
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            В Булстрад маркират над 20000лв. Моята е оценена за 7400 и платих 280, но съм трета година при тях. Не бях подновил автокаското навреме иначе щях да платя още 20лв по-малко. Обаче оценките им по шваке мисля, че са малко ниски. Не е ли по фактура никакво пълно автокаско не е.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Аз съм на 360 в Булстрад.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                spark написа:
                В Булстрад маркират над 20000лв. Моята е оценена за 7400 и платих 280, но съм трета година при тях. Не бях подновил автокаското навреме иначе щях да платя още 20лв по-малко. Обаче оценките им по шваке мисля, че са малко ниски. Не е ли по фактура никакво пълно автокаско не е.
                направо отрепа рибата :D премията от 280 е направо космически ниска
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Абе аз вече няколко пъти Ви хвалих Дженерали. И двете ми коли са там, имат отстъпка за Каско, а ако имаш и ГО при тях цената е наполовина отколкото при другите. Относно маркирането май от тази година вече не е задължително, защото до миналата година беше задължително за всички и беше абосолютно безплатно.По повод обезщетенията съм много доволен, таз година за пръв път ми се случи, но затова пък вече два пъти и щетите ми са покрити изцяло и то по експертна оценка до 48часа максимум. И най-важното се отнасят с теб като към бял човек, не се чувстваш престъпник и липсват ония мутренца и всякаква друга надута паплач.С две думи мисля, че хората си вършат съвестно работата.p.s. Мнението ми не е препоръка, нямам никакви интереси и съм много далече от застрахователния бизнес.
                  Lupo - The Monster
                  Е83 3D

                  Коментар


                    #10
                    мойта е оцениха мин. годин за 11 000и платих 700 лв.тая ходина за 10 000 я оцениха и платих 650 лв.това за лев инс говоря ...и сам доволен за сега
                    Fiat Brava 1.6 16V 2001

                    Не на войната по пътищата !
                    http://media.causes.com/ribbon/478500

                    Коментар


                      #11
                      @Sev: Ами аз съм с БОНУС каско, т.е. плащам с около 70лв по-малко. Ако стане ПТП и не съм аз виновен - не доплащам тези 70лв. Ако обаче стане щета на паркинг или както ми се случи на мен се спука предното стъкло и "виновния" е неизвестен - тогава плащам тези 70лв и ми изплащат щетата. Общо взето ако не ти се случи нищо плащаш 70лв по-малко. Две години минах тънко, тая година обаче доплатих
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        Re: Автокаско

                        van_dal написа:
                        bicho1976 написа:
                        След дълго мислене,реших да на правя каско на фиата.Днес ходих в Дженерали оценихаго на 5300,като застрохователната сума е 268лв,дотук добре,но ми казаха че не маркирват и дори не слагат стикери.Незнам дали да им се доверя,ако някой има по детайлни впечетления от тази компания моля за съвет. p.s Когато бяха още Орел за една сгъната врата ми платиха около 400лв,но това беше отдавна.
                        Я какво казваш 268лв. Аз ходих в ДЗИ и ми казаха 344 лв. почти 100 отгоре, ако е така супер и аз ще ходя при тях :P
                        В интернет може да провериш навсякъде къде колко вземат,аз такасе ориентирах. В Дженерали вземат5.7 %от оценката,а ако имаш гражданска пада на 5.2%.Навсякаде другаде е около 7%
                        Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                        Коментар


                          #13
                          дженерали са супер миналата година,ме блъсна едно БМВ на което гражданската му беше там,ремонта на колата ми излезе 400 лв а те ми преведоха 1,157лв точно за 15 работни дни.сега като ми свърши каското от ДЗИ отивам направо там и гражданската също ще е от там

                          Коментар


                            #14
                            Само за сравнение за почти една и съща щета:За счупена броня и леко ожулен калник през 2 години.Булстрад: около 130лв.Дженерали: 320лв. и си беше точната реална цена за смяна и работа в сервиз, а и в Дженерали колата вече беше с две години по-стара.Но дано да не се случва!
                            Lupo - The Monster
                            Е83 3D

                            Коментар

                            Working...
                            X