Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Видеонаблюдение?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Видеонаблюдение?

    Колеги, искам да се оплача, защото вече не се търпи. Живеем в една дърта панелка под наем, а наоколо всякакви луди. Днес колата на майка ми беше залята за 4-ти път на паркинга с червен грунд! Моята редовно е с надрани врати и страници ( видимо с ключ). Писна ми да се ходи по автомивки да се кихат сума ти пари, или да се разправям със застрахователи. Има ли някой, който да предложи решение за наблюдение на тези коли? Едната се паркира пред блока, а другата зад блока. Ако разбера кое е чудовището... Чудното е, че и аз и майка ми паркираме културно, така че да не запушваме никой, да не влизаме във входа и да не взимаме място като за по 3 коли.
    Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
    www.fiat-bg.org/forum

    #2
    само вашите коли ли заливат?Ако е да,то има някаква причина.Добре,че не е с боза :D Чувал съм,че след това се пребоядисва колата
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      Местиш си и двете коли за 2-3 седмици на друга улица и гледаш кой ще почне да паркира постоянно дето ти си спирал! Ако никой не го залива, драска и т.н. значи .....
      F31 BMW 320d

      Коментар


        #4
        Според мен са завистливи съседи (ако правят мизерии само на вашата кола), или скоро сте имали конфликт с някой... Много тъпо, не е това начина, но ... живеем в БГ...Майката ти да не е някой шеф или данъчен или преподавател в университет? Също повишава вероятността - от там да се тръгне по веригата - кой би могъл да е...Още нещо се сещам - ако колите ви не са със софийска регистрация (както и моята не е) има вероятност "граждАнЬете" - "КОРЕНЯЦИ" да са направили някоя мизерия, защото разбираш ли сме били живеели в ТЕХНИЯ СОБСТВЕН град...

        Коментар


          #5
          Никой не ни знае какви сме, не парадираме с нищо, колата на майка ми е Опел Астра Н, моята е Фиат Браво. Живеем там от 6 години, не сме се пренесли вчера... Скандали имаме само със съседката отдолу, която е една дърта, откачена вещица, но честно казано се съмнявам тя да залива Астра-та. А че са завистливи, завистливи са. Все гледат в канчето на другия, сигурно им е трудно да преживеят факта, че караме 2 коли, не знам. Паркираме на различни места, не си пазим място както се вика, така че едва ли взимаме на някой това, което му принадлежи по право! Колите и двете са със софийска регистрация - С и СА.
          Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
          www.fiat-bg.org/forum

          Коментар


            #6
            Аз мога да помогна ако искаш видео охрана, но за жалост техниката за такъв вид охрана не е никак евтина незнам заслужава ли си заради някакъв селяндур. Ако прецениш че искаш нещо свързано с видео може да се свържис с мен. Няма да си поблукувам телефона за да не излезне че си правя реклама. Може да помолиш някой от модераторите на форума да ти го каже те го имат .

            Коментар


              #7
              ...ами закачи една web камера на прозореца и я вържи към компа, като го видиш кой е...просто свирни на приятел
              Fiat Bravo, 1.6 - 103 hp

              Коментар


                #8
                Re: Видеонаблюдение?

                Blue написа:
                Колеги, искам да се оплача, защото вече не се търпи. Живеем в една дърта панелка под наем, а наоколо всякакви луди. Днес колата на майка ми беше залята за 4-ти път на паркинга с червен грунд! Моята редовно е с надрани врати и страници ( видимо с ключ). Писна ми да се ходи по автомивки да се кихат сума ти пари, или да се разправям със застрахователи. Има ли някой, който да предложи решение за наблюдение на тези коли? Едната се паркира пред блока, а другата зад блока. Ако разбера кое е чудовището... Чудното е, че и аз и майка ми паркираме културно, така че да не запушваме никой, да не влизаме във входа и да не взимаме място като за по 3 коли.
                Ами ако е близо разтоянието от терасата ти до мястото където спираш - една обикновенна камерка за около 20 лв може и черно бяла дори и една платка за компа /тя е по скъпа мисля някъде около 50 лв/ и си готова. Камерата записва на харда - все предполагам ще имаш толкова място за запис докато колата седи паркирана 8-10 часа. На другия ден триеш стария запис и записваш на ново. Това е с минимални средства и така да се каже за спорта.
                Punto SX 1.1 55

                Коментар


                  #9
                  Мисля че никой не се сеща че това става в тъмната час от денонощието, което ще рече ,че web камера или камера от 20 лева нищо няма да направят. Най евтината камера при не повече от 15-20 метра е 150 лева. И никой няма да гарантира че ще познаеш кой е човека !!!

                  Коментар


                    #10
                    Аз си мислех за някакъв вариант за безжична камера в колата и приемник вкъщи, но има едно неудобство, че нощните камери са със светодиоди, които ще издадат четата. От прозореца да сложа камера не става, защото има 15-20 м, тъмно е, а има и дървета. Не знам колко пари бих прежалила за да хвана гадното човеченце, а после какво ще се случи е въпрос на фантазия... Не мога да разбера какво е това отношение, при положение че живея в София, личната ми карта е от София, колата ми е със софийски номер, харча си заплатата в София и също тук си плащам данъците! Скандали и недоразумения със съседи нямам, не карам кола за 100 хиляди и в общи линии не преча на никой! С какво съм аз по-малко от кретена, на който дядо му е живял тук? Някаква по-долна категория човек ли?
                    Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                    www.fiat-bg.org/forum

                    Коментар


                      #11
                      Не можеш ли да остветиш по някакъв начин колите?Аз докато учих в Русе и спях в квартирата на едни приятели си паркирах колата под терасата на един техен комшия, който си беше закачил под прозореца един много мощен прожектор и осветяваше половината паркинг с него. Все съм си бил спокоен за колата и не й се случи нищо за всички тези години

                      Коментар


                        #12
                        А може и един прожектор да се насочи да си свети нощно време към паркинга?Тогава и дъми камера може да респектира !
                        F31 BMW 320d

                        Коментар


                          #13
                          Ето решението :D : http://www.geovision.bg/С камера от 20 лева няма да стане. Камерата трябва ясно да разпознава лица и то почти при абсолютен мрак. Инфрачервените диоди осветяват в инфрачервения спектър който не е видим от човешкото око но матрицата /CCD/ на камерата вижда в този спектър. Камера която не е с най-малко 1/3" SONY CCD матрица - смятай че нищо не вижда. Пазара е залят с евтини камери. Като си купиш и видиш как вижда, почваш да псуваш :D С евтина платка от 50 лв. пак няма да стане. Платка на Geovision за 2 камери примерно е 180 лева със софтуера.Целта ти е не да криеш че има камера която гледа колите, а да разберат мискините и да се шашкат
                          Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

                          Коментар


                            #14
                            Преди да тръгваш да го хващаш помисли какво ще го правиш. Щото и да го хванеш какво - ще се изсмее, народа е толкоз изнаглял че не е истина просто. Приготви си план, но железен, а после даже може и на висок глас да го обсъдиш с клюкарката на квартала. Ако се чуе, че имаш гадже при данъчните и само да го хванеш тоз ще го съдереш от проверки (например), или пък имаш чичо полицай и такива хайки ще му направиш че свят да му се завие. Не е нужно камерата да заснеме кой точно е. То ако става в тъмните часове - сложи камерата да снима входа, кой влиза и излиза, ако поне той е осветен разбира се. Тоя грунд трябва да го носи в нещо нали. Такива хора имат навика да се хвалят. Поразпитай клюкарките. И наистина най-простото решение - премести колата, по-добре 20 метра встрани отколкото главоболия през седмица. Колкото и да е осветена една кола, колкото и да ти е до входа и под прозореца - нарочат ли я няма спасение.Винаги съм се чудил защо хората искат да паркират колата си ама баш ако може до входа, да имаше един начин до изтривалката на етажа щяха да я слагат. Който си мисли че това намалява шанса от посегателство е голям наивник, да не използвам по-силна дума.

                            Коментар


                              #15
                              Щом колата се намира далеч от балкона и не можеш да я снимаш от там, защо не помисиш да сложиш камера в/на самата кола?Ето тук има добри предложения за такива камери : http://nabliudenie.com/cat.php?id=15А също и тук : http://www.netshop.bg/shopping/product.php?p=5921
                              Fiat Punto 1.7TD
                              Mazda 626 2.0
                              Fiat Croma 2.4 Multijet

                              Коментар

                              Working...
                              X