Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Молба, написване на две програмки...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Молба, написване на две програмки...

    Здравейте ,колеги!Понеже знам ,че във форума има хора които се занимават с програмиране ,бих искал да ги помоля ,ако им е възможно да погледнат една задачка!Тя е за мен ,състои се от написване на две програмки ,едната на Паскал ,другата на Делфи ,и ако я представя ще имам възможност да се освободя от изпит!Вече пробвах да я напиша но, без успех!И понеже съм на Вие с програмирането ,но все пак ми е заложено в учебната програма ,ми се налага да правя такива неща от време на време!Много ще съм благодарен на някой ако ми помогне и ще има почерпка ,независимо от къде е колегата!Ето и условиетоЗадача "Програмиране"а)Да се състави на BorlandDelphiВ отделен модул, дефинирайте абстрактен клас, описващ магазин с определен брой артикули (БА) и месечен наем (МН). В него дефинирайте методи за изчисляване на месечната печалба (МП) общата по формулата.МП=((Брой продадени артикули (БПА)*(Продажна цена (ПЦ)))-((Брой продадени артикули (ПРА)*(Доставна цена (ДЦ))-МН*(*ДДС/100+1), където ДДС (в проценти) е параметър на метода. В програма, използваща този модул:Дефинирайте клас описващ артикул със задължителен ДОД с полета X, Y, A, B и изчисляване МП както следва до X броя на месец включително A лв. o над X броя на месец B лв.o над Y броя получава един безплатен артикул със ДОД.Дефинирайте клас описващ артикул с незадължителен ДОД с полета X, A, B и изчисляване МП както следва до X броя месец включително A лв. o над X дни на месец B лв.Дефинирайте клас описващ артикул продаден на лизинг с полета X, Y, A, B и изчисляване МП както следва: Лизнговаo до X дни 0 лв.(безплатно)o от X до Y дни включително A лв.o над Y дни B лв.Направете полиморфна функция, която сравнява ОСП за 2 произволни пациенти. Резултатът от функцията е 1, ако сумата на пациента, подаден като първи аргумент е по-голяма, 0 ако е равна и -1, ако е по-малка от сумата на пациента подаден като втори аргумент на функцията.Декларирайте и инициализирайте 3 обекта пациенти както следва:Пациент с неплатени осигуровки, за който:Престой за един ден (ПЕД)=15лв, до 5 дни, 0т 5-20 дни, А=5.10,В=1,80ПЕД+ТДПациент с платени осигуровки , за който:Престой за един ден (ПЕД)=1лв, до 5 дни, 0т 5-20 дни, А=3.10,В=1,80ПЕД+ТДПациент пенсионер , за който:Престой за един ден (ПЕД)=5лв, до 5 дни, 0т 5-20 дни, А=1.10,В=0ПЕД+ТДИзведете БПД и ТД за всеки пациент, като сумите, които са изразходвани от всеки конкретен пациент за месеца както и ДДС за всички пациенти се въвеждат от клавиатурата. б)Да се състави на BorlandPascalСъставете програмна система за обслужване на търговията на кафене:1. Създаване на начална база от данни за изделията: название, количество, единична цена, ДДС (20%), стойност (цена+ДДС), Всичко (количествосойност).2. Извеждане на справки за изделията от вида:а) списък на всички изделия с въведените данни за тях;б) списък на тези изделия, чиято единична цена е по-голяма от предварително въведена цена;в) списък на изделията по име, а накрая на списъка да се изведе стоката с максимална цена.3. Актуализиране на данните за едно изделие, включващо обичайните обработки - като допълване, изтриване или променяне на данните за едно изделие.4. Сортиране на изделиятаа) по име;б) по стойност;а) по количество.Благодаря предварително ,на всеки ,който би ми помогнал!!!
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    #2
    sorry човече,Мога да ти помогна само с hardware -но обещавам да се поинтересувам и ако има отговор веднага ще ти кажа...
    "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

    Коментар


      #3
      MOYA написа:
      sorry човече,Мога да ти помогна само с hardware -но обещавам да се поинтересувам и ако има отговор веднага ще ти кажа...
      Ок ,колега!Иначе много ще се радвам ако някой помогне с тези програмки ,защото съм доста скаран с пустото програмиране!
      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

      Коментар


        #4
        Еееех ,колеги ,никой ли не може да ми направи тази услуга! Черпенето не е проблем!!!
        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

        Коментар


          #5
          Е що си се записал да го учиш това, като не го разбираш или поне не се опитваш да го разбереш?

          Коментар


            #6
            wwweb написа:
            Е що си се записал да го учиш това, като не го разбираш или поне не се опитваш да го разбереш?
            Записах се защото исках да уча хардуеър ,а това е заложено в програмите навсякъде.Уча го само една година и то не много.Неизбежно е просто... Не че не се опитвам да го разбера ,но не ми се отдава...много съм чел ,дори няколко учебника изчетох и то по няколко пъти ,но явно при мен няма ефект - за съжаление!
            Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
            Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
            EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

            Коментар


              #7
              От тази тема става ясно, че програмист програми за почерпка не прави Требе доларес!!!
              Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
              Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
              Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
              BMW X3 3.0D Aut

              Коментар


                #8
                iee написа:
                От тази тема става ясно, че програмист програми за почерпка не прави Требе доларес!!!
                Между другото задачата е доста лесна за реализация

                Коментар


                  #9
                  Колкото и да е лесна за реализация ,аз немога да я напиша...
                  Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                  Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                  EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                  Коментар


                    #10
                    Бих ти я написал, но нямам никакво време... Паскал и Делфи са почти едно и също... ама наистина, що не се пробваш??? Никак не са сложни и 2те задачи, езика е един, само крайния резултат ще изглежда различно
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар

                    Working...
                    X