Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софиянци с/у "Софиянци"

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    style34 написа:
    Говорих принципно. И да незаменими хора НЯМА! Дори да са родени в София Внимавай с милите обръщения, че колегите софиянци ще те линчуват, все пак не съм роден в София. Как беше "дошъл съм да лижа подметки за без пари и да подбивам цените на пазара на труда"??
    Исках да кажа, че работодателите не инвестират в развитието на ценните си кадри. Иначе не съм казала нищо с персонална насоченост. Говорех принципно (също като теб), защото е нещо което съм виждала. Не слагам хората под общ знаменател! А и от където и да си дошъл - хич не ми пука, не мисля, че ти пречи да си сладък заек. Мир! :D
    Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

    Коментар


      style34 написа:
      ....Как беше "дошъл съм да лижа подметки за без пари и да подбивам цените на пазара на труда"??
      А не е ли така?Говоря принципно!

      Коментар


        SHB написа:
        Как беше "дошъл съм да лижа подметки за без пари и да подбивам цените на пазара на труда"??
        Аз съм убеден,че ти не си дошъл за това,но много други са!Да когато има готови да работят за по-малко пари,работодателите няма да вдигнат заплатите,защото като напуснеш винаги ще ти намерят заместник.Аз прекарах известно време в една голяма верига,където стартовата заплата беше обидно ниска,но не я увеличаваха защото винаги имаше готови да работят.Познай от къде бяха.И сега за нормален работен ден там ти дават стартово 450 лева!!!А имат възможност да дават двойно...и не става дума за общ работник,ами за продавач-консултант(как звучи само).
        Колега има и такива, но има и много софиянци, които работят за малко пари. Както и да е. Някои хора нямат избор. Не подкрепям и съм против хората, които идват в София и мизерстват само и само, за да са тук. Но аз лично не искам да работя в Ямбол за 500 лева и съм дошъл тук, защото перспективите са повече. Ако имаше такива в Ямбол, повярвай ми щях да си стоя там. Ситуацията в страната е такава не аз съм я създал. Както и да е аз деля хората на можещи и неможещи, на възпитани и не и т.н., но не и къде са родени. Вие се имате за голямата работа защото сте родени в София, а се възмущавате, че примерно в Гърция гледали на вас като втора ръка хора - еми да - те пък са родени в Гърция. Не знам дали ме разбрахте, но успели хора в световен мащаб има и родени и в най-малките български села. Така че за мен е важно не от къде идваш, а докъде ще стигнеш. Който се осланя само на родното си място - жалко за него.
        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

        Коментар


          SokOtPraskova написа:
          ...не мисля, че ти пречи да си сладък заек. Мир! :D
          Опа-а, вие още малко ще се сгодите в ефир, ама не е ясно, поколението софиянчета ли ще е, или селянчета
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            Никой не се осланя на родното си място!Въпроса е, защо всички се осланят на София?В Бургас, Варна, Пловдив, Стара Загора и т.н. няма ли работа, няма ли перспектива?

            Коментар


              Kuku написа:
              style34 написа:
              ....Как беше "дошъл съм да лижа подметки за без пари и да подбивам цените на пазара на труда"??
              А не е ли така?Говоря принципно!
              Дори и така да е - пазарна икономика. Ти ако видиш едни и същи краставици и едните са 2 лева, а другите 3лв., от кои ще си купиш? Ако сте толкова незаменими - няма проблем.
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                Kuku написа:
                Никой не се осланя на родното си място!Въпроса е, защо всички се осланят на София?В Бургас, Варна, Пловдив, Стара Загора и т.н. няма ли работа, няма ли перспектива?
                Е вие сами твърдите, че София е най-хубавия град и ние нали ви вярваме и идваме тук
                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                Коментар


                  sugarboy написа:
                  SokOtPraskova написа:
                  ...не мисля, че ти пречи да си сладък заек. Мир! :D
                  Опа-а, вие още малко ще се сгодите в ефир, ама не е ясно, поколението софиянчета ли ще е, или селянчета
                  Стига бе, ако и жените започнем да им взимаме ще ни бият вече :D
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    style34 написа:
                    Колега има и такива, но има и много софиянци, които работят за малко пари. Както и да е. Някои хора нямат избор. Не подкрепям и съм против хората, които идват в София и мизерстват само и само, за да са тук. Но аз лично не искам да работя в Ямбол за 500 лева и съм дошъл тук, защото перспективите са повече. Ако имаше такива в Ямбол, повярвай ми щях да си стоя там. Ситуацията в страната е такава не аз съм я създал. Както и да е аз деля хората на можещи и неможещи, на възпитани и не и т.н., но не и къде са родени. Вие се имате за голямата работа защото сте родени в София, а се възмущавате, че примерно в Гърция гледали на вас като втора ръка хора - еми да - те пък са родени в Гърция. Не знам дали ме разбрахте, но успели хора в световен мащаб има и родени и в най-малките български села. Така че за мен е важно не от къде идваш, а докъде ще стигнеш. Който се осланя само на родното си място - жалко за него.
                    Бе и в Ямбол се намира какво да се прави, но си прав, че колкото е по-голям градът, толкова повече перспективи имаш.Само че аз ще те опонирам малко. В Ямбол сравнително лесно се изкарват 500 лв. В София със същите усилия ще изкараш да речем 1000 - 1300. ОК. От тях обаче колко ще дадеш за квартира? За транспорт в града? Да си дойдеш поне веднъж месечено да видиш старите си родители? А рисковете за малките деца в големия град?Ако успееш да се реализираш (говоря по принцип) и изкараваш добри пари, да - струва си да си там, но иначе...

                    Коментар


                      style34 написа:
                      Е вие сами твърдите, че София е най-хубавия град...
                      Да, за мен е така, защото това е моето родно място!Твоя роден град не е ли хубав?
                      style34 написа:
                      ....ние нали ви вярваме и идваме тук
                      И тогава става това, което е днес

                      Коментар


                        style34 написа:
                        sugarboy написа:
                        SokOtPraskova написа:
                        ...не мисля, че ти пречи да си сладък заек. Мир! :D
                        Опа-а, вие още малко ще се сгодите в ефир, ама не е ясно, поколението софиянчета ли ще е, или селянчета
                        Стига бе, ако и жените започнем да им взимаме ще ни бият вече :D
                        А-а, мислете му вие, дето не сте женени още - аз затуй, още преди 10 години, сякаш предчувствайки тази тема във форума, съм си взел селянка, че да ми е мирна главата :D
                        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                        Коментар


                          ие се имате за голямата работа защото сте родени в София, а се възмущавате, че примерно в Гърция гледали на вас като втора ръка хора - еми да - те пък са родени в Гърция.
                          Напротив.Имам една позната.Отиде в германия да учи.И се оплаква,че е германците не харесвали чужденците,че не били гостоприемни,че това,че онова.И аз се чудя какво очаква?С хляб и сол ли да я посрещнат?Че защо?Това си е тяхната държава,те са си я градили,те са си я строили и идва някой си от България(или от където и да е) и очаква да му се радват,едва ли не да му помагат.Аз не се радвам на турците дето учат тук,нито на зимбабвийците нито на който и да било и не бих очаквал и аз ако отида някъде да има комитет по посрещането.града ни беше прекрасен до скоро.Моите родители го помнят още по-хубав.Но тези миграции донесоха задръствания,мръсотия ,строежи... Аз много добре разбирам причините за идването на хора тук.Но най големите потърпевши сме ние.И това което прелива чашата е когато се обърнат и с язвителност ти заявят,понякога и на диалект,че презират града който всъщност им дава препитание,който им дава ако щеш и качеството на живот което не биха могли да имат иначе.На някои хора културата просто не отговаря на нивото не един европейски град ,изобщо на една европейска държава.

                          Коментар


                            Kuku написа:
                            style34 написа:
                            Е вие сами твърдите, че София е най-хубавия град...
                            Да, за мен е така, защото това е моето родно място!Твоя роден град не е ли хубав?
                            style34 написа:
                            ....ние нали ви вярваме и идваме тук
                            И тогава става това, което е днес
                            Еми пак ти казвам - това е заради скапаната държава. Абе имам една позната от София - родителите й са от В. Търново, тя е родена в София и разсъждава точно като вас...странно... Моя град...не знам, има хубави неща, но аз като цяло не харесвам държавата. Всички големи градове са като София. Скоро бях в Атина - София е спокойно кътче в сравнение с тамошния трафик.
                            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                            Коментар


                              SHB написа:
                              ...един европейски град ,изобщо на една европейска държава.
                              Извинявай, ама нито държавата ни е европейска, нито столицата, нито хората. Лично мнение.
                              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                              Коментар


                                Задръствания има вече и в доста по-малки градове, дори в Ямбол, а да не говорим че за Пловдив и Варна вече са традиция.Задръстванията не са резултат само от миграцията...В София по времето на родителите ни на 3 семейства е имало 1 кола. Сега всяко семейство има поне 1, а много често има по 2, че и повече.От там идват основно задръстванията. Преди 15 години Ямбол беше 90 хиляди, а задръствания нямаше. Сега е 70 хил, а в пиковите часове, особено между 16:30 и 17:30 задръстванията са километрични.Не са виновни само "селяните" ... поне за това

                                Коментар

                                Working...
                                X