Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софиянци с/у "Софиянци"

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Vladim написа:
    ...моя град...
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    Коментар


      #32
      Привет,Има и още един фактор, който много или малко влияе на задръстванията.
      Код:
           |         |     |         |     |         |     |         |    /          |   /           |  /            | /             |/              |
      Не може да имаш 4 платна в посока, понашенско да ги правиме 5 и изведнъж юруш всичките коли от тези 5 платна да се събират в 2 такива, но това не е всичко, има такираки който виждат, че от ляво колоната била по-малка и се мушкат в лявата част, но след 20 метра им се налага да завият на дясно на кръстовището и трябва да пресекат цялата дясна колона.... Yellow_Flash_Colorz_PDT_38
      Винаги се цели в луната, така и да не уцелиш, пак ще си сред звездите!

      Коментар


        #33
        -споко идват три блаженни месеца-и задръстванията намаляват драстично.... :D :D

        Коментар


          #34
          Lane Staley написа:
          Според мен огромна част от задръстванията се дължат именно на този манталитет.Никога не влизам в кръстовище ако виждам, че няма да изляза от него преди да светне зелено за тези от ляво или дясно. Който постъпва като мен, е наясно какви страдания за слуховия апарат носи подобно решение. Разни тарикати които идвайки от Орлов мост ще правят ляв завой на Университета и спират в платното за направо? Други хитреци, юрващи се в насрещното с надеждата, че после колоната ще ги пусне?Има една много интересна порода водачи, харакеризиращи се с това, че не се притесняват да паркират никъде. 2ра лента ли ще са, 3та ли... не ги бърка.Всички можем да изброим подобни дразнещи постъпки. Според мен, точно те са причина за голяма част от задръстванията, или най-малкото са причина задръстванията да стват по-големи.Ужасява ме липсата на толерантност.
          Абсолютно подкрепям...май цялата работа е до манталитет - давам пример - в Истамбул, или Мюнхен, трафика е далеч, далеч по тежък от София, ама такава простотия и дивотия няма - напротив - абсолютна толерантност на шофорите помежду им, и още по голяма към моя милост - сиреч автомобил с чужда регистрация.Абе...немам думи....
          Brava 1.6 16v ELX 2001г.
          Punto М2 1.2 SX 2000г.
          МРАЗЯ НАП!!!

          Коментар


            #35
            Neosi написа:
            Абсолютно подкрепям...май цялата работа е до манталитет - давам пример - в Истамбул,....
            Абе точно в Истанбул не ми се стори много норамално движението. Който първи бипне е с предимство, мигачите са само за украса, по крайбрежните булеварди се движат с по 80-90км/ч. Аз лично за три дни там не видях нито един знак за ограничение на скоростта, освен на магастрилата на някои места.Иначе за София не помагат вече и малките улички. Бях взел за проба от един приятел една навигация, като и задавах да ме води само по малките улички, но ефект почти нямаше. Почти никой не ме пускаше да изляза от съответните пресечки и времето беше почти същото като по големите улици/булеварди. И едно е сигурно всичко(почти) зависи от нас и от манталитета ни на шофиране.

            Коментар


              #36
              paparazzo написа:
              -споко идват три блаженни месеца-и задръстванията намаляват драстично.... :D :D
              Благодаря за оптимистичната нотка :D Само че вече хич не намаляват толкова драстично както допреди 5-6 години, например. Евентуално август, но слаба работа ...А за манталитета, познат ми беше казал, че ако се опита да направи някой изнервящ тарикатлък в Италия, просто ще излязат да го набият :P Брат ми е в Щатите и също сподели, че не е здравословно да се е....ваш с хипер-изнервени хора, които отиват или се връщат от работа - все ще намерят време да те понабият Ама ние тук си търпим, за съжаление. Копнея да видя някой ден това да се случи и тука
              She was only a whisky maker but he loved her still.

              Коментар


                #37
                Ето колко съм бил удивен от Софийския шофьорски манталитет, че да правя чак снимки в петък преди да се прибера в Русе, и понеже се надявах да няма задръствания преди обяд и да успея да си взема билет преди да са свършили - снимал съм докато ходя пеша към автогарата, кото снимките са от мария луиза и около лъвов мост, и на тях се вижда как нито може да се излезе от пресечка, нито може да се мине през най-големия участък, въпреки, че след кръстовището в нея посока платната са празни, камиона ги е отцепил. То се иска малко овча мисъл за да навлезеш в кръстовище само ако си сигурен, че ще можеш да го освободиш, но там явно не карате така. Абсолютно подкрепям всички мнения до тук и потвърждавам със снимков матриал правен между 10:57 и 11:02 на 23-ти Май (Петък). После същата отсечка в рамките на 5 минути дето съм я минал пеш, я минах за 15 минути но с такси - няколко часа по-късно същия ден и на косъм да изтърва автобуса, ако не бях тръгнал що-годе на време, понеже бах видял какво е. Между другото на двата края на самия лъвов мост имаше двама регулировчици но само около 12 часа и после пак ги нямаше следобеда. Да ви имам столицата. Дръжте си я! Провинцията си ме устройва за сега, а и защо ми е нашата столица, като на близо си имам задръствания и в Букурещ ако ми потрябват.
                Прикачени файлове
                Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                Коментар


                  #38
                  "Абе точно в Истанбул не ми се стори много норамално движението. Който първи бипне е с предимство, мигачите са само за украса, по крайбрежните булеварди се движат с по 80-90км/ч. Аз лично за три дни там не видях нито един знак за ограничение на скоростта, освен на магастрилата на някои места."Съжалявам за грешката "Истанбул" :D Това е така колега, както го описваш, но аз говоря за нещо съвсем друго - ТОЛЕРАНТНОСТ - нещо, което тук съвсем липсва.Между другото, знаци в Истанбул има в изобилие, и ако не си ги видял (и си ги нарушил), щеше веднага да видиш турската полиция. :D
                  Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                  Punto М2 1.2 SX 2000г.
                  МРАЗЯ НАП!!!

                  Коментар


                    #39
                    msotiroff написа:
                    Vladim написа:
                    ...моя град...
                    е какво?
                    Bravo 1.6 16v

                    Коментар


                      #40
                      msotiroff написа:
                      Vladim написа:
                      ...моя град...
                      Нещо смешно ли казах, или...? Или може би родителите ми не са родени в София и поради този факт нямам село? Хайде наистина не ме провокирай да започвам излишен спор. В крайна сметка не съм дошъл аз на мястото, където ти живееш!Мисля, че това няма много общо с темата, както казах по-горе, селяндури има и от софиянци, и "софиянци"! И от двата вида има некадърни и нагли шофьори!
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #41
                        Neosi написа:
                        ...
                        Така е да, но ако не си запознат с това правило ще ти се сторят много нетолератни Иначе днес беше голямо спокойствие в София, абе като в неделя :D

                        Коментар


                          #42
                          И кога по - точно, скъпи колеги, някой от вас придоби правата в/у собствеността на еди-кой си(няма да конкретизирам София) български град... чак пък моя град... и "моя" град се пренаселва с хора от околните селища, ама аз не мрънкам толкова, нали... това е естествено демографско движение на гражданите на една държава... Хората се стремят да се интегрират, а ние тъмните балкански субекти се игнорираме и делим на пловдивчани, столичани, варненци, павликенци, врачани и т.н... всички търсят разликите помебду си, а не приликите...А селяндури съм срещал и в Лондон, и в Нотингам, и във Вашингтон, и в Москва, и в много други далеч по - големи градове от София... само че скъпи колеги, не обсъждайте толкова "този контингент", защото хората може и да не забележат разликата...
                          M-Benz E 250 TD 150hp
                          M-Benz 200d 75 hp
                          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                          Коментар


                            #43
                            msotiroff написа:
                            И кога по - точно, скъпи колеги, някой от вас придоби правата в/у собствеността на еди-кой си(няма да конкретизирам София) български град... чак пък моя град... и "моя" град се пренаселва с хора от околните селища, ама аз не мрънкам толкова, нали... това е естествено демографско движение на гражданите на една държава... Хората се стремят да се интегрират, а ние тъмните балкански субекти се игнорираме и делим на пловдивчани, столичани, варненци, павликенци, врачани и т.н... всички търсят разликите помебду си, а не приликите...А селяндури съм срещал и в Лондон, и в Нотингам, и във Вашингтон, и в Москва, и в много други далеч по - големи градове от София... само че скъпи колеги, не обсъждайте толкова "този контингент", защото хората може и да не забележат разликата...
                            Извинявай, но разликата се проявява още, като си отворите устата! Хайде пак ще те помоля да не изкривяваме темата! "Моят" град е този в който живея откакто съм роден и трябва да ти кажа, че помня много по-добри години от сегашните. Както споменах, родителите ми също са родени тук, част от техните също... Аз никога няма да кажа "егати гнусния град" при положение, че съм си вдигнал такъмите от някъде си и съм дошъл в чужд град в, който да прокопсам по някакъв начин. На, който не му харесва - да си ходи! Все пак всичко е въпрос и на усещане. Като изключим казармата, не съм живял извън София за повече от два месеца. Така, че мисля, че имам право да го нарека "моя град". Градът в, който имам апартамент с моето име, колата ми е регистрирана в него, семейството ми, като цяло има няколко имота тук и разбира се на първо място тук съм роден - да, това е моя град!Спирам, защо оспамих темата.
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #44
                              ’почнА се...

                              Коментар


                                #45
                                ало я се изнасяйте от града на човека бе. той тука апартеманет си има виееее къде сте тръгнали Yellow_Flash_Colorz_PDT_16
                                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                                Коментар

                                Working...
                                X