Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спазвате ли правилата за движение?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спазвате ли правилата за движение?

    Привет колеги,Явно съм по анкетите, а настоящата е продиктувана от доста теми в "Общи приказки".Абсолютно анонимна е, така че ако желаете - гласувайте.
    Brava 1.6 16v ELX 2001г.
    Punto М2 1.2 SX 2000г.
    МРАЗЯ НАП!!!

    #3
    Аз съм за разумното шофиране, дотолкова че да не се влача много бавно по пътя и най-важното е да не се хаби излишно гориво за рязки форсирания на колата, а ограниченията на скоростта не ги спазвам много.....и най-важното спазване на предимствата и когато е нуждно отдаване на предимство, иначе в задръстванията, колкото и да се нерви човек по-бързо няма да стигне.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #4
      В допълнение искам да кажа:1. Никога не карам в насрещното.2. Никога не минавам на червено (най-много на жълто)..все тая де..3. Превишавам разрешената скорост - с около 30 км/ч. (за моя сметка си е).4. Нигога не карам в БУС-лента.5.Никога не засичам никой.6. Паркирам в "синя зона" - то друго не остана.7. Не слагам колан в града.8. Рядко говоря по GSM по време на шофиране.9. Нямам аптечка и пожарогасител.10. Винаги съм с добри гуми.11. Винаги спирам на пешеходна пътека.12. Никога не карам пил. (1 бира не е пиене).Ако се сетя нищо ще добавя...
      Brava 1.6 16v ELX 2001г.
      Punto М2 1.2 SX 2000г.
      МРАЗЯ НАП!!!

      Коментар


        #5
        Брей, да се чуди човек, кой е този педант който ги спазва безусловно

        Коментар


          #6
          И аз клоня към третото. Каквото и да кажа обаче не съм шофера светец, но като цяло в града винаги гледам да съм стриктен и се самоследя... За извън града положението пак е същото, но там се нарушава най-вече скоростните ограничения. Абе като цяло положение гледам да не нарушавам.

          Коментар


            #7
            1. Никога не карам в насрещното.2. Никога не минавам на червено (най-много на жълто).3. Превишавам разрешената скорост - с около 10-20 км/ч. (за моя сметка си е).4. Нигога не карам в БУС-лента.5. Никога не засичам някой.6. Паркирам на места, където не преча на преминаването на пешеходци, и не "запушвам" други автомобили.7. Слагам колан в града.8. Не говоря по GSM по време на шофиране.9. Имам аптечка, пожарогасител и светоотразителна жилетка. Имал съм премеждия преди години и знам, че пожарогаристеля е едно от най-необходимите неща, които трябва имам в колата. И не е от тези за по 5-6лв. с размерите на дезодорант.10. Винаги съм с добри гуми. И освен това съобразени със сезона - също от опит...11. Винаги спирам на пешеходна пътека. Стига да не карам прекалено бързо и с "набиване" на спирачките да не накарам този, които кара на метър зад мен да ми влезе в багажника.12. Никога не карам пил!!! (1 бира не е пиене).13. Старая се да съм толерантен. Давам път, изчаквам. Но към наглеците, които нарушават закона и се опитват да ме засекат, и да се наврат пред мен съм безкомпромисен!14. Никога не използвам клаксона без причина - някои го правят за да извикат мацката спирайки пред входа и. Селска и тъпа постъпка.15. Фаровете ми са така регулмирани, че никой отсреща не ми присветква, ако карам на къси и включени халогени.16. Старая се да спирам плавно, а не да шашкам тези зад мен. Дори в критични ситуации "набивам" спирачки след, което леко отпускам и пак спирам възможно най-близко до автомобила пред мен, давайки достатъчно време за реакция и спирачен път на този зад мен.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #8
              В града единствените нарушения които не правя са- да карам пил, и да минавам на червено( освен на жълто червено).
              Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

              Коментар


                #9
                Единственото нарушение, което си правя за своя сметка е превишаването на разрешената скорост, и то само на места, където това е безопасно.Второто - нямам аптечка, пожарогасител и триъгълник, защото колата е от десетина дни и не съм си купил. В най-скоро време ще го направя.Всичко останало спазвам точка по точка. Колани, ГСМи (имам БТ слушалка и винаги я ползвам), фарове, мигачи, паркиране, спиране, изпреварване и каквото още се сетите... освен ако не съм видял някой знак, забит в клоните на някое дърво...

                Коментар


                  #10
                  Vladim написа:
                  1. Никога не карам в насрещното.2. Никога не минавам на червено (най-много на жълто).3. Превишавам разрешената скорост - с около 10-20 км/ч. (за моя сметка си е).4. Нигога не карам в БУС-лента.5. Никога не засичам някой.6. Паркирам на места, където не преча на преминаването на пешеходци, и не "запушвам" други автомобили.7. Слагам колан в града.8. Не говоря по GSM по време на шофиране.9. Имам аптечка, пожарогасител и светоотразителна жилетка. Имал съм премеждия преди години и знам, че пожарогаристеля е едно от най-необходимите неща, които трябва имам в колата. И не е от тези за по 5-6лв. с размерите на дезодорант.10. Винаги съм с добри гуми. И освен това съобразени със сезона - също от опит...11. Винаги спирам на пешеходна пътека. Стига да не карам прекалено бързо и с "набиване" на спирачките да не накарам този, които кара на метър зад мен да ми влезе в багажника.12. Никога не карам пил!!! (1 бира не е пиене).13. Старая се да съм толерантен. Давам път, изчаквам. Но към наглеците, които нарушават закона и се опитват да ме засекат, и да се наврат пред мен съм безкомпромисен!14. Никога не използвам клаксона без причина - някои го правят за да извикат мацката спирайки пред входа и. Селска и тъпа постъпка.15. Фаровете ми са така регулмирани, че никой отсреща не ми присветква, ако карам на къси и включени халогени.16. Старая се да спирам плавно, а не да шашкам тези зад мен. Дори в критични ситуации "набивам" спирачки след, което леко отпускам и пак спирам възможно най-близко до автомобила пред мен, давайки достатъчно време за реакция и спирачен път на този зад мен.
                  100% Важи и за мен!Само на извънградско си позволявам да карам по-бързичко, или каккто Киро днес каза:’40 минути, ама с твоето каране - 20’Обичам да поддържам с Бравичката 130 - стрелката да ми сочи нагоре!
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #11
                    1. Никога не карам в насрещното.2. Никога не минавам на червено (най-много на жълто).3. Превишавам разрешената скорост - с около 10-20 км/ч. (за моя сметка си е).4. Нигога не карам в БУС-лента.5. Никога не засичам някой,не и нарочно6. Паркирам на места, където не преча на преминаването на пешеходци, и не "запушвам" други автомобили.7. Слагам колан в града.8. Не говоря по GSM по време на шофиране.9. Имам аптечка, пожарогасител и светоотразителна жилетка.10. Винаги съм с добри гуми. И освен това съобразени със сезона 11. Винаги спирам на пешеходна пътека. Стига да не карам прекалено бързо и с "набиване" на спирачките да не накарам този, които кара на метър зад мен да ми влезе в багажника.12. Никога не карам пил!!! (дори и 1 бира ).13. Старая се да съм толерантен. Давам път, изчаквам. Но към наглеците, които нарушават закона и се опитват да ме засекат, и да се наврат пред мен съм безкомпромисен!14. Никога не използвам клаксона без причина - някои го правят за да извикат мацката спирайки пред входа и. Селска и тъпа постъпка.15. Фаровете ми са така регулмирани, че никой отсреща не ми присветква, ако карам на къси и включени халогени.16. Старая се да спирам плавно, а не да шашкам тези зад мен. Дори в критични ситуации "набивам" спирачки след, което леко отпускам и пак спирам възможно най-близко до автомобила пред мен, давайки достатъчно време за реакция и спирачен път на този зад мен.
                    FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

                    Коментар


                      #12
                      Нямам аптечка но ще закупя на заплата.ВИНАГИ давам предимство на готините руси мадами.
                      Fiat Tipo 1,4 i.e.
                      1995г.

                      Коментар


                        #13
                        1. Никога не карам в насрещното. 2. Никога не минавам на червено (най-много на жълто). 3. Превишавам разрешената скорост - с около 10-20 км/ч. (за моя сметка си е). 4. Нигога не карам в БУС-лента. 5. Никога не засичам някой. 6. Паркирам на места, където не преча на преминаването на пешеходци, и не "запушвам" други автомобили. 7. Слагам колан в града. 8. Имам пожарогасител и светоотразителна жилетка. 9. Винаги спирам на пешеходна пътека. Стига да не карам прекалено бързо и с "набиване" на спирачките да не накарам този, които кара на метър зад мен да ми влезе в багажника. 10. Никога не карам пил!!! (в редки случай си позволявам бира 1бр.). 11. Фаровете ми са така регулмирани, че никой отсреща не ми присветква, ако карам на къси и включени халогени. 12. Старая се да спирам плавно, а не да шашкам тези зад мен. Дори в критични ситуации "набивам" спирачки след, което леко отпускам и пак спирам възможно най-близко до автомобила пред мен, давайки достатъчно време за реакция и спирачен път на този зад мен. 13. Не притискам хората пред мен и не им спирам в багажника14. Пускам мигачи и в малките улички (в повечето случай)15. Давам път на 1 - 2 коли и почти никога на огромни ТИР-ове понеже докато се измъкнат почвам да съжелявам 16. Не тръскам и фърлям боклук през колата17. Аварийните ги пускам когато спирам ако ще и за минута 2 на улицата/спирка
                        Fiat punto 1,1
                        Fiat bravo 1,6 16v
                        Fiat bravo 2,0 20v
                        Honda civic 1,5
                        BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                        Коментар


                          #14
                          branko_d написа:
                          1. Никога не карам в насрещното.2. Никога не минавам на червено (най-много на жълто).3. Превишавам разрешената скорост - с около 10-20 км/ч. (за моя сметка си е).4. Нигога не карам в БУС-лента.5. Никога не засичам някой,не и нарочно6. Паркирам на места, където не преча на преминаването на пешеходци, и не "запушвам" други автомобили.7. Слагам колан в града.8. Не говоря по GSM по време на шофиране.9. Имам аптечка, пожарогасител и светоотразителна жилетка.10. Винаги съм с добри гуми. И освен това съобразени със сезона 11. Винаги спирам на пешеходна пътека. Стига да не карам прекалено бързо и с "набиване" на спирачките да не накарам този, които кара на метър зад мен да ми влезе в багажника.12. Никога не карам пил!!! (дори и 1 бира ).13. Старая се да съм толерантен. Давам път, изчаквам. Но към наглеците, които нарушават закона и се опитват да ме засекат, и да се наврат пред мен съм безкомпромисен!14. Никога не използвам клаксона без причина - някои го правят за да извикат мацката спирайки пред входа и. Селска и тъпа постъпка.15. Фаровете ми са така регулмирани, че никой отсреща не ми присветква, ако карам на къси и включени халогени.16. Старая се да спирам плавно, а не да шашкам тези зад мен. Дори в критични ситуации "набивам" спирачки след, което леко отпускам и пак спирам възможно най-близко до автомобила пред мен, давайки достатъчно време за реакция и спирачен път на този зад мен.
                          100 % като branko_d и подчертавам за бирата хвана ли бирата забравям за ключа на колата.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #15
                            От както временно взимат книжката за превишена скорост гледам да не превишавам скоростта, е може би със съвсем малко, но все пак гледам да съм в нормите.А иначе за всички останали нарушения - според ситуацията - не мога да кажа, че винаги спазвам правилата. Според мен никой не може да го каже.
                            Bravo 1.6 16v

                            Коментар

                            Working...
                            X