Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно безконтактното миене.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Относно безконтактното миене.

    Този въпрос мисля не е обсъждан тук и понеже си имам водоструйка и съм в процес на търсене на подходящ препарат реших да раздуем малко колко е полезно или колко не е.Идеята ми хрумна след като попаднах на тема във форума на Шкода.http://www.skodaclub-bg.org/forum/vi...713b53cf1e8700
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Мисля,че проблема е основно от използваните препарати-на мивките-не знаеш какво слагат...И в този,и в други авто форуми има оплаквания за разлепване на емблеми,лайсни и пр.При мен имах набръчкване на лепенките по вратите/черното фолио/смятам,че е точно от това-за късмет успях да го оправя...От една седмица съвместно с приятел ползваме водоструйка "Бош"-зелен-след време ще докладвам за резултатите,използваме препарат на "Karcher".
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Само един път съм мил колата безконтактно (става дума за опела ми преди няколко години) и не останах доволен !Колата просто не се изми добре. Но се оказа, че това е по-малкия проблем.По-кофти проблемите бяха, че колата остана на едни ивици, които се оказаха толкова упорити, че си мислех, че няма да се махнат, че се е повредила боята. Махнаха се в крайна сметка. И не на последно място се обели малко боя по "веждите", никога друг път не се беше случвало нито преди, нито след това. Не знам, може би е била по-силна струята, а може и да е съвпадение.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Аз до колкото знам препаратите са два вида - за металикови и за неметаликови бои. Като ти напръскат неметалик боя с препарат за металик и на боята и се такова мамата. Става на петна и т.н. екстри. Обратното не е проблем.

        Коментар


          #5
          На голяма част от автомивките ми прави лошо впечатление, че ползват препрати за съдове от големите бутилки по 5литра, което дава много пяна и някакъв кратковремен блясък, но моята кола не бих я измил там. Едва ли е много добре за боята/лака.

          Коментар


            #6
            без контактно миене

            има доста окапали коли след миене външно -разваля по някога боя или други екстри, лепенки, гумени уплътнения поняакога остават петна ако не е хубаво измито така че не жалете водата а при миенето на двигател е още по лошо ако се създаде проблем от препаратите разваля изолацията на кабели и букси да не говорим за релета и подобни ако се намокри и се окисли дадени важни части на по новите коли може да стигнете и до сервиз
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Re: без контактно миене

              kluchar написа:
              ако се намокри и се окисли дадени важни части на по новите коли може да стигнете и до сервиз
              На някои даже е изрично забранено. Един познат си изми Мегана 1.5dci и му откачи цялата електроника - стъклата се движат сами, фарове, аварийки, стържещи чистачки... Не можеше дори да изключи двигателя - вади картата, натиска бутона и нищо. После в бившия Промобил се бяха видяли в чудо докато проверят кабелите.

              Коментар


                #8
                Страхотен окис прави. Аз мих на старото рено и в чудо се видях, пък сега на фиатката изобщо нямам такива намерения.

                Коментар


                  #9
                  Аз мия само безконтактно отвън, досега съм доволен.Не съм забелязал петна, вреда върху лака и т.н.
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    #10
                    tyson написа:
                    Аз мия само безконтактно отвън, досега съм доволен.Не съм забелязал петна, вреда върху лака и т.н.
                    И аз така
                    "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                    Коментар


                      #11
                      Чесно казано безконтактно си е по-добре.Като измият Линеата така ,спиците на джантите светяат,при контакт си личи как се е постарал операотра на гъбата.

                      Коментар

                      Working...
                      X