Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интересна статия за модераторските екипи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Интересна статия за модераторските екипи

    Статията е от авторите на блога Lyrex i CX. Адрес:http://nolimit.cult.bg/presscenterИИ, епизод 5: UniBg от CXЗнаеш ли каква е най-подходящата длъжност за един идиот?Администратор в UniBg.UniBg e най-голямата и популярна irc-мрежа в България.Да заемаш пост в UniBg е призванието на всеки виден идиот.Но нещата са малко по-сложни. Обикновен идиот не може да стане unibg-администратор. Идиотът трябва да е свръх-идиот! Ултра, мега, хипер идиот. Върховен идиот. Трябва да притежава безгранично малоумие и да се държи безкрайно олигофренски. Да е технически некомпетентен и културно невеж. Да страда от комплекси, мания за величие (чат-величие, уау!) и жажда за власт (irc-власт, уау!). Да умее да тъпче простолюдието, но в същото време да бъде добра подлога на по-важните от него. Разбира се, че и идиотията си има йерархия.Възрастта не е от значение - историята е доказала, че 16- и 35-годишни индивиди се спрявят еднакво зле.Тези хора всъщност администрират не нещо сериозно, а някакъв си измислен и изроден виртуален свят. Те обаче живеят с усещането, че го работят това. Че заемат длъжност. Наричат се един друг [b:ef6bd132f0]

    #2
    Хи-хи-хи-хи-хиНе намерих нерви да го дочета, ма ме върна в едни години... За мен случая приключи някъде края на ’99, когато окончателно мигрирах на Ицку... Имах си даже едба голяма любов от там, която замина да живее в германия преди няколко години, но още се чувае от време на време... То не беха тогава тайни секретосани канали и скриптове за красоти (от тогава се запалих много по ASCII-Art), то не бе флейм - тогава още тоя израз го нямаше, или опити да дропиш кънекта на някой скъп спомен за хората, помнещи аналоговата линия на БТК с 33,6 US-Robotics или Rockwell, до безумните опити да пробуташ на някой "snimka.exe"... ех спомени, спомени... От тогава съм влизал 1-2 пъти преди около година (по едни нощни смени) и нищо не си беше мръднало, даже и оня бот "Гери" си беше там. Пак ми се вързаха на номера "асъм руса синеока...", оклювите (хората с @) все още си мислят, че света се върти около IRC и това е нещо глобално важно... па се посмяхме с колегата и дропихме. Мисля да пробам след още 10 години дали няма да са мръднали все пак. Колкото до алтернативната мрежа, единствената от онези години дето помня беше DalNet (то от там започна всичко при мен), но доста бързо я заразах, защото преобладаващата аудтория бяха похотливи турци и араби ... мани-мани, беги-беги.... хубави спомени са това ей.... сладки..... :D

    Коментар


      #3
      еййййййййййййййй ,как ме върнахте във времето с това (близо 10 и повече годинки) ,бях си пишлеменце и се радвах като циганче на луканка ,голяма работа беше ,като си взех комп преди 5-6 години се пробвах пак и се напълних с троянци ,червей и прочие ,да живее ай се кю и скупе ,както казва един познат

      Коментар

      Working...
      X