Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови места с камери. Умната!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нови места с камери. Умната!

    Системата за видеонаблюдение в София ще бъде разширена с включването на пространството край НДК, Централна гара-София, Централната автогара и входно-изходните контролни пунктове на столицата. Това е предложението на директора на Столичната дирекция "Полиция" Румен Стоянов.Писмото бе разгледано на днешното заседание на общинската комисията по транспортна инфраструктура. Предвижда се камери да бъдат разположени на кръстовището на бул. "Витоша" и бул. "П. Славейков", в градинката срещу "Пощенска банка" при НДК, на кръстовището на бул. "Патриарх Евтимий" и бул. "Витоша", на кръстовището на бул. "Княгиня Мария Луиза" и бул. "Христо Ботев".Камери ще бъдат поставени на изхода за автомагистрала "Тракия" /разклона за "Враня", бензиностанция "Лукойл" и разклона за село Лозен/, на Околовръстния път и бул. "Симеоновско шосе" /разклона за село Герман, разклона за квартал"Младост" и кръстовището на бул. "Симеоновско шосе"/, на път Е-79 при Владая /на бензиностанция "Опет" в кв. "Княжево"/, на Околовръстния път и бул. "Европа" при "Милево ханче" и на път Е-81 при "Връбница" /на самите контролно-пропускателни пунктове/, на изхода за автомагистрала "Хемус" на бул. "Ботевградско шосе" /на бензиностанция "ОМВ" и на контролно-пропускателния пункт/ и на пътя София - Нови искър - Своге /на КПП "Требич"/.Видеонаблюдение ще бъде въведено на кръстовищата на Околовръстния път и бул. "България", Околовръстния път и бул. "Бистришко шосе", Околовръстния път и бул. "Симеоновско шосе" и на Околовръстния път и бул. "Черни връх".Общата сума на инвестицията и разходите по внедряването на новата част от системата е 16 261 958 лева.

    #2
    Колеги,аз съм от Плевен,но често пътувам до Софето,и в този ред на мисли да питам-Някои от Вас хващали ли са го камерите,т.е.глобявали ли са Ви?Не че нарушавам правилата,но ми е интересно ак става цялата работа.

    Коментар


      #3
      Слава богу!! Дано поне малко намалее талибанщината по Симеоновско шосе и Околовръстното.!
      Brava 1.6 16v ELX 2001г.
      Punto М2 1.2 SX 2000г.
      МРАЗЯ НАП!!!

      Коментар


        #4
        Само да добавя, че камерите на кръстовището пред Софийския университет нарастнаха, лично видях, как ги поставят. Също така забелязах и нови камери на кръстовището на Попа!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          ...а някой да е виждал в мрежата да е направена карта на камерите, които ще ни наблюдават кви ги вършим???...
          Fiat Bravo, 1.6 - 103 hp

          Коментар


            #6
            willow75bg написа:
            Колеги,аз съм от Плевен,но често пътувам до Софето,и в този ред на мисли да питам-Някои от Вас хващали ли са го камерите,т.е.глобявали ли са Ви?Не че нарушавам правилата,но ми е интересно ак става цялата работа.
            Брат ми го бяха снимали на входа на летището, обаче от кола. Дойде му по пощата писъмце Ама се оправи де, така че за глобата нищо не мога да кажа.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              Според мен ги слагат за установяване на виновния при ПТП, макар че съм чувал за изключения
              Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
              Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

              Коментар


                #8
                Neosi написа:
                Слава богу!! Дано поне малко намалее талибанщината по Симеоновско шосе и Околовръстното.!
                Коя талибанщина, колега?!... Тая, че асфалта е по - релефен от Родопите и всички се движат бавно, за да не си потрошат колата, в следствие на което на едно зелено минават не повече от 5-6 коли и още толкова "вече" на червено... че най - десните ленти и в двете посоки по Симеоновско не са годни за шофиране... Условията предразполагат да има идиотщини... проста причинно-следствена връзка, приятелю...
                M-Benz E 250 TD 150hp
                M-Benz 200d 75 hp
                Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                Коментар


                  #9
                  msotiroff написа:
                  Neosi написа:
                  Слава богу!! Дано поне малко намалее талибанщината по Симеоновско шосе и Околовръстното.!
                  Коя талибанщина, колега?!... Тая, че асфалта е по - релефен от Родопите и всички се движат бавно, за да не си потрошат колата, в следствие на което на едно зелено минават не повече от 5-6 коли и още толкова "вече" на червено... че най - десните ленти и в двете посоки по Симеоновско не са годни за шофиране... Условията предразполагат да има идиотщини... проста причинно-следствена връзка, приятелю...
                  Ооооооооо..за качеството на пътната настилка си абсолютно прав колега. Такова чудо няма.Имам впредвид масовото каране в насрещното платно със 100 в участъка от Семинарията до Симеоново. Или не съм прав?
                  Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                  Punto М2 1.2 SX 2000г.
                  МРАЗЯ НАП!!!

                  Коментар


                    #10
                    willow75bg написа:
                    Колеги,аз съм от Плевен,но често пътувам до Софето,и в този ред на мисли да питам-Някои от Вас хващали ли са го камерите,т.е.глобявали ли са Ви?Не че нарушавам правилата,но ми е интересно ак става цялата работа.
                    Я виж тук колко са ни хванали http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...576&highlight=

                    Коментар


                      #11
                      Зная какво имаш впредвид, колега... и си ужасно прав за това... но тези единици не пречат чак толкова, все пак движението нагоре по симеоновско е доста по - натоварено, отколкото надолу. Дори и тези единици да спрат с карането в насрещното това няма да облекчи трафика... за съжаление... а поставянето на камери е поредният абсурд у нас - ще се санкционира, преди да са създадени нормални условия... свиквайте...
                      M-Benz E 250 TD 150hp
                      M-Benz 200d 75 hp
                      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                      Коментар


                        #12
                        Нямам думи,слагат камери за 16млн. за да ни дебнат вместо да оправят дупките!?
                        Fiat Tipo 1,4 i.e.
                        1995г.

                        Коментар


                          #13
                          andrey4848 написа:
                          Нямам думи,слагат камери за 16млн. за да ни дебнат вместо да оправят дупките!?
                          Гледай на тези 16 млн лв като на инвестиция - ако започнат да глобяват, тези 16 млн ще се изплатят за две седмици - помоему само за един цикъл на кой да е от тези светофари могат да се засекат минимум 30 нарушения. Дори само по 10 лв да вземат от тези, които правят завой от неправилната лента пак могат да правят минимум 10 000 на ден.
                          msotiroff написа:
                          ... а поставянето на камери е поредният абсурд у нас - ще се санкционира, преди да са създадени нормални условия... свиквайте...
                          Донякъде си прав, но все пак условията са еднакви за всички, а не всички се движат в насрещното, нали? А абсърда всички да се оплакват от лоша настилка, а в същото време да се движат по същата тази настилка със скорост мнооого над позволената? Или идеята е да прелетят ниско и така да избегнат неравностите?
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            #14
                            Има и камери следящи колите които се движат по бус лентата на бул.Цариградско шосе. :D

                            Коментар


                              #15
                              andrey4848 написа:
                              Нямам думи,слагат камери за 16млн. за да ни дебнат вместо да оправят дупките!?
                              Дупките няма да ти ги оправи Румен Стоянов ,а големият кмет Боци мафията на който всички са му виновни за всичко.

                              Коментар

                              Working...
                              X