Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въведоха данък върху газовете от крави

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въведоха данък върху газовете от крави

    Фермерите в Естония вече ще бъдат задължени да плащат данък върху емисиите на метан, който се съдържа в стомашните газове на техните крави. Това съобщи сайтът Zigonet, цитиран от БГНЕВС. Според властите кравите до голяма степен са причина за отделяния в атмосферата метан, получаващ се от преработването на тревната маса, която те поглъщат. По различни изчисления кравите отделяли между 15% и 25% от общото количество на този газ. Всяка крава излъчва дневно 350 литра метан и 1500 литра въглероден диоксид. Опозицията остро разкритикува правителството за въвеждането на новия данък, което било прецедент за Европа. Според учени около 22% от отделяното количество газове с парников ефект идва от селското стопанство, като този процент е сходен за индустрията, но по-нисък отколкото от транспорта. В селското стопанство около 80% от отделяните газове с парников ефект идват от животните (крави, овце, кози)- главно под формата на метан.21 май 2008 / News.dir.bgКолеги, дайте да си направим по един обор! :D
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    Ми да си зареждат колите с метана от кравите! Лелелелелелеееее... Имало и по-големи малоумници от нашите управници... Ама нищо чудно и нашите да наваксат изоставането и да приложат челния опит!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Не дърпай рогатия за опашката :D

      Коментар


        #4
        Това кравата как пърди, малиии...виждал съм / чувал / на село....

        Коментар


          #5
          Авео написа:
          Това кравата как пърди, малиии...виждал съм / чувал / на село....
          Така си е. Едно пръцкане е горе долу София - Варна... ама икономично каране
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #6
            Гледал съм филмче по ТВ за една германска ферма. Събираха кравешките фъшкии в голям съд, сипваха бактерии и събираха в цистерна отделеният метан. Метана използваха за гориво на малка преса за олио с ДВГ от моторна сенокосачка, с която преса произвеждаха биодизел от някакви семена, рапични ли бяха, други ли - не помня. С биодизела зареждаха тракторите

            Коментар


              #7
              Вместо данък можеше да ги задължът да им сложат по един катализатор отзад! :D
              Fiat Tipo 1,4 i.e.
              1995г.

              Коментар


                #8
                Авео написа:
                Това кравата как пърди, малиии...виждал съм / чувал / на село....
                А как цапа и се плиска на страни
                now. BMW E39 523i '98 170hp
                ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                Коментар


                  #9
                  Humppa написа:
                  Гледал съм филмче по ТВ за една германска ферма. Събираха кравешките фъшкии в голям съд, сипваха бактерии и събираха в цистерна отделеният метан. Метана използваха за гориво на малка преса за олио с ДВГ от моторна сенокосачка, с която преса произвеждаха биодизел от някакви семена, рапични ли бяха, други ли - не помня. С биодизела зареждаха тракторите
                  А при нас едно време в института бяха дошли едни французи, които от ферма за кози по подобен начин улавяха метана и с него задвижваха една ко-генераторна инсталация - произвеждаха едновременно ток за фермата си и топлина за отопление.Хитро, а?П.С. Жена ми казва, че съм отделял не по-малко метан от една крава, така че би трябвало и за мен да има такъв данък

                  Коментар


                    #10
                    Immortal написа:
                    ......П.С. Жена ми казва, че съм отделял не по-малко метан от една крава, така че би трябвало и за мен да има такъв данък ......
                    ...епа я колко боб съм ял, па как го и обичам.... ...те за това фиатите летят, щото им се дава допълнително метаново ускорение...яжте боб, там е истината...

                    Коментар


                      #11
                      Авео написа:
                      Immortal написа:
                      ......П.С. Жена ми казва, че съм отделял не по-малко метан от една крава, така че би трябвало и за мен да има такъв данък ......
                      ...епа я колко боб съм ял, па как го и обичам.... ...те за това фиатите летят, щото им се дава допълнително метаново ускорение...яжте боб, там е истината...

                      Коментар


                        #12
                        Авео написа:
                        ...епа я колко боб съм ял, па как го и обичам....
                        Най - обичам боба, ’леба и ’га........ Yellow_Flash_Colorz_PDT_05, а?!
                        M-Benz E 250 TD 150hp
                        M-Benz 200d 75 hp
                        Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                        Коментар


                          #13
                          kiro_of_the_day написа:
                          ...Ама нищо чудно и нашите да наваксат изоставането и да приложат челния опит!
                          Данък "Издишан въздух", заради емисиите на СО2... и само ще вдишваме, като в оная реклама на някакво младежко парфюмче...

                          Коментар

                          Working...
                          X