Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Компютърен въпрос

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Компютърен въпрос

    Здравейте!Интересува ме, ако някой знае, какъв обем хард диск ще мога да прикача към дъното си и то успешно да се справи с него?Дъното е Gigabyte K7 Triton 400 с VIA KT 400 chipset. Към момента имам един 30GB IDE ATA 133 и искам да добавя още един, но днес, кагато питах в магазина за 120 и нагоре гигабайта, продавача изрази съмнение, че дъното ще може да го адресира, каквото и да означава това. Та, питанката ми е, дали да си купя по-малък 60-80 или няма да има проблеми и със 160, какъвто всъщност искам?Дано е станало ясно, че аз нищо не отбирам от тия неща.
    Shit happens, sometimes...
    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

    #2
    Дали ще го разпознае зависи дали е ъпдейтнат биоса. 80 ще ги разпознае със сигурност вече за 120 гб трябва с тест.Това дали ще го разпознае зависи само ако този хард ще е бутващАко има и по малък хард от който да зарежда ОС, ще работи без проблем под windows
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    Коментар


      #3
      Моята идея беше, след като го сложа, да инсталирам операционната система там, но не мисля, че ще е болка за умирачка да си остане и на малкия уиндоуса, пък големия да го ползвам за склад и от време на време за някоя игра.
      Shit happens, sometimes...
      Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
      Marea 1.8 HLX - червена като аватара

      Коментар


        #4
        Почти сигурно ще ти го разпознае , въпреки че за 100% трябва тест. Аз съм с KM266 чипсета на ВИА който е по-стар от твоя , а дъното е Gigabyte 7VKML и си бачкам от 2 години с 200Г диск , като не съм си играл да ъпдейтвам БИОС-а въпреки че май има по-нова версия. Предполагам се досещаш че ако бутваш от новия диск най-вероятно ще ти зарежда по-бързо операционната система. Може и да не е с много ама капка по капка ...
        Brava 1.6 ELX

        Коментар


          #5
          Предполагам се досещаш че ако бутваш от новия диск най-вероятно ще ти зарежда по-бързо операционната система
          Именно по тази причина мислех да преместя ОС на новия, по-бърз диск.Иначе, не ми пречи да си остане и на стария, не държа толкова на бързината, но 30 гигабайта вече си е просто невъзможно. Две двуслойни двд-та и съм аут, докато не ги изгледам или запиша, просто не се търпи тая работа.Между другото, току що изнамерих в някакъв форум цитирана моята конфигурация, но с 200 гига хард, така че обема явно не е проблем, остава въпроса дали като е по-нов диска, може да създаде проблеми.
          Shit happens, sometimes...
          Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
          Marea 1.8 HLX - червена като аватара

          Коментар


            #6
            Дай точния модел на дъното. Ако то поддържа АТА 133 - значи няма да имаш проблеми. Но не се бъркай, това че старият хард е АТА 133 не означава, че дъното поддържа АТА133. Ако правилно си спомням южният мост определяше поддръжката на периферията - напр. попаднах на GA-7VAXP Ultra, което е с 8235 южен мост и няма да има проблеми с големи дискове.Иначе винаги съм се забавлявал с такива продавачи. Те даже не са и продавач-консултанти, щото очевидно не могат да те консултират. Последното ограничение за което се сещам беше 137 GB, така че ако може с 60 ще може и със 120 Въпросът тук е дали можеш да сложиш 300 GB например.
            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

            Коментар


              #7
              Относно роддръжката на АТА 133, в книжката на дъното намерих това (не съм сигурен дали е същото): 2 IDE controllers provides IDE HDD/CD-ROM (IDE1, IDE2) with PIO, Bus master (Ultra DMA33/ATA66/ATA100/ATA133) operation modes.Доколкото разбирам английски, излиза, че поддържа АТА 133, но за жалост разбирам само английски, а не и компютърните термини. Що се отнася до т.нар. "южен мост", не че знам какво е, пише: VIA VT8235 Integrayed Peripheral Controller (PCIPS)
              Shit happens, sometimes...
              Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
              Marea 1.8 HLX - червена като аватара

              Коментар


                #8
                Купувай спокойно, ще стане какъвто искаш.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Re: Компютърен въпрос

                  ivjordan написа:
                  Здравейте!Интересува ме, ако някой знае, какъв обем хард диск ще мога да прикача към дъното си и то успешно да се справи с него?Дъното е Gigabyte K7 Triton 400 с VIA KT 400 chipset. Към момента имам един 30GB IDE ATA 133 и искам да добавя още един, но днес, кагато питах в магазина за 120 и нагоре гигабайта, продавача изрази съмнение, че дъното ще може да го адресира, каквото и да означава това. Та, питанката ми е, дали да си купя по-малък 60-80 или няма да има проблеми и със 160, какъвто всъщност искам?Дано е станало ясно, че аз нищо не отбирам от тия неща.
                  Смятам, че няма никакъв проблем. Колко и какво ти е захранването на машината колега?
                  Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                  Punto М2 1.2 SX 2000г.
                  МРАЗЯ НАП!!!

                  Коментар

                  Working...
                  X