Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Айде пак за църквата... (спам)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Както се казваше в един филм..... "От малки ни казват че горе на облаците има един дядка, който ни наблюдава ежедневно, ежеминутно дори, наблюдава ни много внимателно какво правим! Написал е 10 заповеди, които не трябва да нарушаваме, защото нарушим ли ги.... става лошо. Той ще ни изпрати в ада... там ще се пържим в казана, дяволите ще ни изтезават, ще горим, ще крещим от болка........... НО ТОЙ НИ ОБИЧА!
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    Коментар


      #17
      noriaga написа:
      ...който ни наблюдава ежедневно, ежеминутно дори, наблюдава ни много внимателно какво правим!...
      Което ме навежда на детските ми спомени или по скоро фобиите ми от съвсем ранна възраст... Едната беше, че в банята зад вратата има лъв ( ) а другата - че някой ни гледа, както аз се надвесвам да гледам мравуняк например... Преди няколко години, когато америте масово навлязоха, а и особено след излизането на "Бай Брадър" спомена ми беше излезнал пак и ми стана смешно, че сега това си е напълно основатела фобия А което ме наведе и на онзи весел феномен - страха на хората да се събличат пред телевизор, докато текат новините и водешия се едно се е втренчил в теб :D

      Коментар


        #18
        Това с религиите сме го дъвкали, дъвкали... Вече има модерни попове и ако някой поразгледа сайта, ниюо чудно да ни лепнат една анатема, да видим после как ще сключваме църковни бракове Впрочем католическата църква е признала наличието на извънземен живот Да поговорим за извънземни, на тази тема май не сме спорили :D
        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

        Коментар


          #19
          Авео,много хубаво си го казал в разсъжденията си и е вярно че хората трябва да вярват в нещо,а колкото по-възвишено е това нещо и ги прави по-добри,толкова по-добре за всички.Обаче когато това в което вярват е някакъв бог,който според определена религия им казва какво трябва и какво не и тази религия стане основното нещо в живота на тези хора,тогава нещата според мен не са добре.Особенно ако пък тази религия бъде малко изопачена и се превърне в предлог за убиването на хора защото не са от правата вяра.Ето го и един гаден пример http://e-vestnik.bg/976 .Нека си вярват хората,но да не стават фанатици и да уважават другите,въпреки че имат други традиции и вярвания.Много пъти съм спорил с хора,които сляпо вярват,за тях написаното в библията е едва ли не единствената истина на света.Тези хора стават ограничени,богобоязливи и лесни за маниполиране,може би това е нужно на управляващите.Ето едно филмче за библията "Banned from the Bible" в него се говори как всъщност е създадена библията и дали има разлика с корана.А за извънземните,аз вярвам че ги има.Прекалено много странни неща има по света,които са още от преди хиляди години и няма обяснение как са направени,защо,за кого или от кого,също и от къде са имали такива познания хората тогава.Имаше едно филмче в което се показваше как са реагирали едно племе населяващо остров във тихият океан,които заради изолацията си все още живеят в преисторически времена.Те са приели пилотите от Втората световна война за богове.Буквално се казваше във филма"Те са бели,идват от небето и пак там си отиват,никога не ходят на лов,а винаги имат какво да ядат.Какво друго могат да са освен богове?Това племе е правило сламени макети на самолетите и е палило огньове,очертаващи писта и са чакали боговете да дойдат пак,но те не се върнали."Това беше от филма,а дали и другите богове не са точно извънземни,които поради напредналите си технологии са били приети за божества.Има и икони на които са изобразени летателни апарати.

          Коментар


            #20
            noriaga написа:
            Както се казваше в един филм..... "От малки ни казват че горе на облаците има един дядка, който ни наблюдава ежедневно, ежеминутно дори, наблюдава ни много внимателно какво правим! Написал е 10 заповеди, които не трябва да нарушаваме, защото нарушим ли ги.... става лошо. Той ще ни изпрати в ада... там ще се пържим в казана, дяволите ще ни изтезават, ще горим, ще крещим от болка........... НО ТОЙ НИ ОБИЧА!
            Ето го целият текст:-Помислете над това!Религията всъщност убеждава хоратаче съществува невидим човек,живеещ на небето,който наблюдава всичко, което правите,всяка минута във всеки ден.И невидимият човек има специален списъкс десет неща, които не иска да правите.И ако направите каквото и да е от тези неща,той има специално мястопълно с огън и дим, и жупели мъчения, и страдания,където ще ви пратида живеете и страдате,да горите, да се задушавате,да викате и плачетезавинаги до края на времето.Но ви обича!Той ви обича.Той ви обича и има нужда от пари.Той винаги има нужда от пари!Той е всемогъщ, съвършен,всезнаещ и мъдър.Но някакси не може да се оправяс парите!Религията има нужда от милиарди долари,не плаща данъци, и винаги й трябва още.Сега, говорите за добре измислена глупост!Свещенна простота!Това са субтитри от този филм : Zeitgeist - Но аз изцяло поддържам мнението на колегата Авео ето в този пост:...сега ще се изкажа сериозно, горното беше сутрешно лигавене... Mr. GreenМисля, че е хубаво в живота на един човек да има нещо, в което да вярва, нещо, на което да се уповава, колкото и да разбирам, че мислейки така, всъщност ние се превръщаме в едни гадни и мръсни използвачи....използвайки вярата си в бог само когато ни е удобно и угодно. Не мисля, че трябва да вярваме само в неща, които са одушевени от към физическо присъствие. Примери в житейският ни път има много - вярата, надеждата...мечтите ни.....да не би да имат материален образ. Защото аз единствената жива и материализирана надежда, която съм виждал е съученичката ми от МГ-то в Габрово...имаше страхотни ....., ама беше малко злобна... Mr. Green Но това не пречи на никой да вярва в нея...тях, нали...Всеки си избира идолите, мечтите...всеки олицетворява по различен начин вярата си. За тези някой, това е бог. Може да не са го виждали, докосвали, усещали....но вярват в него. Допускам образа на бог да е недействителен, дори измислен...но има ли значение. Важното е, че в душите и сърцата на някой, той съществува...и им помага. И не защото е слязъл на земята за да им даде хляб, или пък да им посочи правилният път....а защото вярват в него.Аз например вярвам в бъдещето, но виждал ли съм го, докосвал ли съм го....разбира се че не.Това е все едно да се надмисвате на майката, която се моли пред иконостаса в къщи и пали всеки ден свещи за сина и, който.......който например е в Ирак с насочени прицели в главата му. Ако това е начина и единственият шанс на тази майка да вярва, че бог ще опази детето и....защо трябва да се надсмиваме и иронизираме....Тя може и да не е виждала бог, може и никога да не е вярвала в него до преди, но в момента тя плаче със свещ в ръка пред иконостата и може би това е единственото нещо, което може да я успокои, дори и ако ще след връщането му, иконостаса да бъде забравен...Ето за това мисля, че бог е надежда, вяра и упование........за някой. И смятам, че не трябва да отричаме вярата на околните ни, дори и да не я разбираме....защото много често в живота на един човек се стига до моменти, в който няма никаква друга надежда и не ти остава нищо друго, освен да отидеш до църквата и да запалиш една свещ.....ако ще и мълчейки и с празни мисли в главата...Горенаписаното е мое разсъждение над темата, не го възприемайте в никакъв случай като позиция на дълбокорелигиозен човек.
            "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

            Коментар

            Working...
            X