Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Айде пак за църквата... (спам)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Айде пак за църквата... (спам)

    Слушам ги са по новините и ми е смешно, за какви се мислят тези, дет са разпънали бивака и си умуват там на събора Рилския манастир... Били против узаконяването на живот без брак, само на семейни начала, да ми тормозели детето с вероучение още от първи клас, а чак в горните курсове това да ставало "Сравнително религиознание", и изведнъж... там където имало смесенонаселение, това да не било задължително... Видите ли, нямало да е честно, въпреки, че точно в такива райони претопяването е най-масово и агресивно... Смешно ми е някакси... Католиците признават извънземните за съществуващи, признаха (май ) и еднополовите бракове, а ние тук ще се връщаме в средновековието, като натъпчем малките и доверчиви главици на децата (и загубим времето на по-големите) с разни глупости... А ужким всички сме християни...

    #2
    Бог не е обективна и доказана истина, а както в едно предаване казаха: "трябва да се научите да вярвате в него.". Нали знаете за една лъжа, която е повторена сто пъти...
    Peugeot 407 2.0 HDI

    Коментар


      #3
      Re: Айде пак за църквата... (спам)

      bubachko написа:
      Били против узаконяването на живот без брак, само на семейни начала, да ми тормозели детето с вероучение още от първи клас, а чак в горните курсове това да ставало "Сравнително религиознание", и изведнъж... там където имало смесенонаселение, това да не било задължително... Видите ли, нямало да е честно, въпреки, че точно в такива райони претопяването е най-масово и агресивно... Смешно ми е някакси... Католиците признават извънземните за съществуващи, признаха (май ) и еднополовите бракове, а ние тук ще се връщаме в средновековието, като натъпчем малките и доверчиви главици на децата (и загубим времето на по-големите) с разни глупости... А ужким всички сме християни...
      Е как няма да са против, на мен ми прибраха 100 кинта А иначе детето ми няма да учи такива глупости 100%, това е пълна загуба на време, полза никаква.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #4
        Църквата не е нищо друго освен една Мафия на почти 2 хилядолетия...
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          Самата вяра е създадена, за да се уповават на нея слабите и бедните и да не се бунтуват много много. В догмите на всички религии(включително и християнството и с изключение на някои криворазбрани идеи на мюсюлманството) се проповядва смирение. А че църквата е мафия в това спор няма.
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            Един колега уместно беше цитирал в една скорошна тема:"Кажи ми, кажи, бедний народе, кой те в таз рабска люлка люлее? Тоз ли, що спасителят прободе на кръстът нявга зверски в ребрата, или тоз, що толкоз годин ти пее: "Търпи, и ще си спасиш душата?!" Той ли, ил някой негов наместник, син на Лойола и брат на Юда, предател верен и жив предвестник на нови тегла за сиромаси, нов кърджалия в нова полуда, кой продал брата, убил баща си?! Той ли? - кажи ми. Мълчи народа! Глухо и страшно гърмят окови, не чуй се от тях глас за свобода: намръщен само с глава той сочи на сган избрана - рояк скотове, в сюртуци, в реси и слепци с очи."От това особено искам да наблегна на "на сган избрана - рояк скотове, в сюртуци, в реси и слепци с очи"Тук Ботев е имал предвид именно продажните политици и духовници. Какви ти духовници, той сам ги е нарекъл "сган".Много може да се говори, но според мен, църквата отдавна се е превърнала в изгодно предприятие, а заедно с това и вярата. За добро или зло, ние сме нация от атеисти/неверници, но е особено гадно, когато онези, които трябва да се грижат за вярата на народа са банда търгаши, които мислят за своето добруване и докато мънкат литургии, прибират парички. Сигурно има и свестни свещенници, но аз поп на по-малко от БМВ не съм виждал да се вози, а тая кола не се купува със заплата. Тя се купува (в техния случай) с лицемерие и безочие.Веднъж бях писал тук е ще повторя, моите деца няма да стъпят в час по религия, вероучение или както там го нарекат. Ако трябва, ще им намирам извинителни документи за всеки час по отделно. Тия уядени прасета нямат право да се докосват до децата ми.Не искам да омаловажавам факта, че хора са умирали за тази вяра, но всъщност, това не е същата вяра. Онази вяра е била чиста, а сегашните "скотове в реси" търсят само келепира.Ако поне малко от тая религия е вярно, най дълбокия ад е за тях...
            Shit happens, sometimes...
            Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
            Marea 1.8 HLX - червена като аватара

            Коментар


              #7
              Аз също съм на мнение, че църквата в България е голям длъжник на обществото. Но моля ви, не Богохулствайте! Кои сте вие, че да определите какво е Бог!?

              Коментар


                #8
                PASSARELLA написа:
                ... Но моля ви, не Богохулствайте! Кои сте вие, че да определите какво е Бог!?
                :D Ако искаш можем да започнем този интересен спор
                Peugeot 407 2.0 HDI

                Коментар


                  #9
                  Аве еййй...ще навлечете гнева господен върху форума...ей ся ще се скапе сървъра...."прости им господи невежеството и въведи тях по пътя ти господен......АМИН"....една кратка неделно-сутрешна молитва за здравето ви и за добруването на форума....атеисти такива

                  Коментар


                    #10
                    Авео написа:
                    Аве еййй...ще навлечете гнева господен върху форума...ей ся ще се скапе сървъра...."прости им господи невежеството и въведи тях по пътя ти господен......АМИН"....една кратка неделно-сутрешна молитва за здравето ви и за добруването на форума....атеисти такива
                    Хахаххахахахха АМИН!! :D :D :D
                    Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                    Punto М2 1.2 SX 2000г.
                    МРАЗЯ НАП!!!

                    Коментар


                      #11
                      Авео написа:
                      Аве еййй...ще навлечете гнева господен върху форума...ей ся ще се скапе сървъра...."прости им господи невежеството и въведи тях по пътя ти господен......АМИН"....една кратка неделно-сутрешна молитва за здравето ви и за добруването на форума....атеисти такива
                      Е ти да не ми кажеш че си набожен,да не го видя през телескопа,някъде по звездите,всемогъщият бог?!

                      Коментар


                        #12
                        ...сега ще се изкажа сериозно, горното беше сутрешно лигавене... Мисля, че е хубаво в живота на един човек да има нещо, в което да вярва, нещо, на което да се уповава, колкото и да разбирам, че мислейки така, всъщност ние се превръщаме в едни гадни и мръсни използвачи....използвайки вярата си в бог само когато ни е удобно и угодно. Не мисля, че трябва да вярваме само в неща, които са одушевени от към физическо присъствие. Примери в житейският ни път има много - вярата, надеждата...мечтите ни.....да не би да имат материален образ. Защото аз единствената жива и материализирана надежда, която съм виждал е съученичката ми от МГ-то в Габрово...имаше страхотни ....., ама беше малко злобна... Но това не пречи на никой да вярва в нея...тях, нали...Всеки си избира идолите, мечтите...всеки олицетворява по различен начин вярата си. За тези някой, това е бог. Може да не са го виждали, докосвали, усещали....но вярват в него. Допускам образа на бог да е недействителен, дори измислен...но има ли значение. Важното е, че в душите и сърцата на някой, той съществува...и им помага. И не защото е слязъл на земята за да им даде хляб, или пък да им посочи правилният път....а защото вярват в него.Аз например вярвам в бъдещето, но виждал ли съм го, докосвал ли съм го....разбира се че не.Това е все едно да се надмисвате на майката, която се моли пред иконостаса в къщи и пали всеки ден свещи за сина и, който.......който например е в Ирак с насочени прицели в главата му. Ако това е начина и единственият шанс на тази майка да вярва, че бог ще опази детето и....защо трябва да се надсмиваме и иронизираме....Тя може и да не е виждала бог, може и никога да не е вярвала в него до преди, но в момента тя плаче със свещ в ръка пред иконостата и може би това е единственото нещо, което може да я успокои, дори и ако ще след връщането му, иконостаса да бъде забравен...Ето за това мисля, че бог е надежда, вяра и упование........за някой. И смятам, че не трябва да отричаме вярата на околните ни, дори и да не я разбираме....защото много често в живота на един човек се стига до моменти, в който няма никаква друга надежда и не ти остава нищо друго, освен да отидеш до църквата и да запалиш една свещ.....ако ще и мълчейки и с празни мисли в главата...Горенаписаното е мое разсъждение над темата, не го възприемайте в никакъв случай като позиция на дълбокорелигиозен човек.

                        Коментар


                          #13
                          Авео написа:
                          ...сега ще се изкажа сериозно, горното беше сутрешно лигавене... Мисля, че е хубаво в живота на един човек да има нещо, в което да вярва, нещо, на което да се уповава, колкото и да разбирам, че мислейки така, всъщност ние се превръщаме в едни гадни и мръсни използвачи....използвайки вярата си в бог само когато ни е удобно и угодно. Не мисля, че трябва да вярваме само в неща, които са одушевени от към физическо присъствие. Примери в житейският ни път има много - вярата, надеждата...мечтите ни.....да не би да имат материален образ. Защото аз единствената жива и материализирана надежда, която съм виждал е съученичката ми от МГ-то в Габрово...имаше страхотни ....., ама беше малко злобна... Но това не пречи на никой да вярва в нея...тях, нали...Всеки си избира идолите, мечтите...всеки олицетворява по различен начин вярата си. За тези някой, това е бог. Може да не са го виждали, докосвали, усещали....но вярват в него. Допускам образа на бог да е недействителен, дори измислен...но има ли значение. Важното е, че в душите и сърцата на някой, той съществува...и им помага. И не защото е слязъл на земята за да им даде хляб, или пък да им посочи правилният път....а защото вярват в него.Аз например вярвам в бъдещето, но виждал ли съм го, докосвал ли съм го....разбира се че не.Това е все едно да се надмисвате на майката, която се моли пред иконостаса в къщи и пали всеки ден свещи за сина и, който.......който например е в Ирак с насочени прицели в главата му. Ако това е начина и единственият шанс на тази майка да вярва, че бог ще опази детето и....защо трябва да се надсмиваме и иронизираме....Тя може и да не е виждала бог, може и никога да не е вярвала в него до преди, но в момента тя плаче със свещ в ръка пред иконостата и може би това е единственото нещо, което може да я успокои, дори и ако ще след връщането му, иконостаса да бъде забравен...Ето за това мисля, че бог е надежда, вяра и упование........за някой. И смятам, че не трябва да отричаме вярата на околните ни, дори и да не я разбираме....защото много често в живота на един човек се стига до моменти, в който няма никаква друга надежда и не ти остава нищо друго, освен да отидеш до църквата и да запалиш една свещ.....ако ще и мълчейки и с празни мисли в главата...Горенаписаното е мое разсъждение над темата, не го възприемайте в никакъв случай като позиция на дълбокорелигиозен човек.
                          Скоро не бях чел нещо толкова дълбоко написано......
                          "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                          Коментар


                            #14
                            Ами вижте сега... Аз не отричам никоя вяра. Аз съм просто един младеж с технически образован, расъл в семейство на двама инжинери и съм си играл с телове, поялници и метални кондтруктори... От малък съм се интересувал от обяснението на нещата и знам, че мълнията не е изражение на божия гняв, а потопите и сушата са причинени пак не от него а от природен феномен... Не твърдя, че съм гений или някакъв страшен ум, но мисля, че точно заради хора като мен прогреса върви напред и всеки от вас може да има компютър с който да пише тук например...Друго, което знам е, че нищо на този свят не иде даром, колкото и да ти се иска и колкото и да се молиш на някой - според мен това си е чиста загуба на време. За всичк отрябва да се блъска, като дори и тези, които са забогатели и сега ги съдят надали са се молили на някой... Моето мото е - Сам за себеси човека е господ, или друго яче казано: Помогни си сам за да ти помогне и господ... Малко ми се разминава, аз като си помогна сам, за какво ми е господ? малко като проказката за неволята... Сега неминуемо ще има една камара народ, които да кажат "У-у-у-у-у, материалист, кариерист..." Е да ама не. И аз вярвам, но вярвам на себе си. И аз си имам странности, ня минавам под стълба, сърцето ми спира пред красивия изгрев и залез, и ми се иска да полетя, когато се изправя на ръба на високото... Но предпочитам когато пусна фиш за някое тото-лото да стискам палци и да си викам "Дано, дано, дано...", а не да ходя да се моля на някой. А по повод на края на поста на Авео мога да кажа само, че за мен няма такава ситуация, при която да отида да запаля с празна глава свещ... Не мисля, че и някога ще има. Всичко се опира на малкото лафче :Няма безизходни ситуации. Просто има ситуации, изхода на който не ни устройва...". Или друго яче казано, аз съм от хората които ако имат проблем ще се боря до край и на всяка цена и няма да похарча и една секунда за друго... И бих се отказал само тогава, когато наистина всичко свърши, без значение добре или зле... А когато този момент дойде, вярвайте ми, късно е вече за свещи и празни надежди...В заключение ще кажа: Яд ме е, че вместо да измислят как да задържат децата в училище, как да ги изкарат от кръчмата и да ги научат една манджа да сготвят, едно копче да зашият или как да хване отверка без да си извадят очите, те се чудят как да ни вкарат в пещерите на пост и моитва... Вече отдавна живеем в 21-ви век, а нашите духовни наставници за какво се борят...Това е моето виждане. Не съм материалист, но знам, че ако искам нещо, трябва да се преборя за него, а не да се моля някому. Детето ми също ще бъде възпитано в този дух, като лично аз ще го опердаша, ако не съм могъл да го науча да не краде, убива и изнасилва... Което мисля, че няма нищо общо с християнското натрапено учение, това са си норми в целия свят :D :D :D

                            Коментар


                              #15
                              Четох някъде една мисъл:"Аз изповядвам всички религии. Не бих искал заради една техническа грешка - да съм се родил в грешната религия - да ида в ада." Аз пък не изповядвам нито една религия - казвал съм го и друг път. Аз съм точно толкова християнин, колкото и мюсюлманин, евреин или будист.Не оспорвам правото на никой да вярва в каквото си иска. И както се казваше в един филм - не бих умрял за нито една вяра, но бих умрял за правото на всеки да изповядва неговата си вяра.Относно вероучението - категорично ПРОТИВ съм да се преподава на малки деца. Християнин се става не по рождение, а по убеждение. И честно, без никой да ми се обижда, ако някой ВЯРВА, че "Исус е умрял на кръста за да изкупи греховете ни, и който вярва в това ще бъде спасен" , няма ли да си помислите, че не е с всичкия си? Щото това е основата на нашата религия... всичко останало са традиции и обичаи.

                              Коментар

                              Working...
                              X