Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гласуване за конкурса "Снимка на..."

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    MOYA написа:
    Номер 6 е единственната професионална фотография, единственната черно бяла балансирана неслучайно направена снимка,която мачка всички по пътя си-колега (автор на номер 6) -Това не е любителска снимка -и поради тази причина ми е фаворит- но аз няма да галсувам за нея защото си я правил с достатъчно хубав фотоапарат........
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    Коментар


      #32
      Гласувах за № 65 Определено въздейства...

      Коментар


        #33
        Lane Staley написа:
        MOYA написа:
        Номер 6 е единственната професионална фотография, единственната черно бяла балансирана неслучайно направена снимка,която мачка всички по пътя си-колега (автор на номер 6) -Това не е любителска снимка -и поради тази причина ми е фаворит- но аз няма да галсувам за нея защото си я правил с достатъчно хубав фотоапарат........
        Това е най-незначителното в поста за това не съм го коментирал. Прочети по-горното - то е доста по-смислено.А дали заради фотоапарата колегата не е гласувал за шестата снимка - съмнявам се, че точно това е причината. Аз също не гласувах за нея защото не е любителска, а не заради фотоапарата. Иначе снимката определено е най-добрата.Искрено се надявам да спечели снимката с езерото в Холандия, а колегата със снимка №6 да се яви на подходящ конкурс - там силите са изравнени.
        Bravo 1.6 16v

        Коментар


          #34
          Ба...! Гледам мойта снимка "Стареца и Златната пармена" излязла временно с едно зърно напред...Ся взех, че се замислих дали трябваше да участвам изобщо в този кОнкурс...Първо съм бивш администратор - да не вземе някой нещо да заподозре, второ вече си имам сапунерка, от която съм доволен,трето ще ми е неудобно да взема нещо точно пък ото Явор... Абе удари ме на съвест нещо....
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #35
            Lane Staley написа:
            MOYA написа:
            Номер 6 е единственната професионална фотография, единственната черно бяла балансирана неслучайно направена снимка,която мачка всички по пътя си-колега (автор на номер 6) -Това не е любителска снимка -и поради тази причина ми е фаворит- но аз няма да галсувам за нея защото си я правил с достатъчно хубав фотоапарат........
            (но да отдавате качеството на тази снимка на фотоапарата е меко казано...)Колега бре имам впредвид ,че човека си има апарат за 2000лв. вече и ,че не му трябва толкова много апаратчето от наградата- а не на последно място- той не е казал ,че снимката е негова мисля ,че и преди съм я виждал ето тука http://photo-cult.com/
            "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

            Коментар


              #36
              kiro_of_the_day написа:
              Ба...! Гледам мойта снимка "Стареца и Златната пармена" излязла временно с едно зърно напред...Ся взех, че се замислих дали трябваше да участвам изобщо в този кОнкурс...Първо съм бивш администратор - да не вземе някой нещо да заподозре, второ вече си имам сапунерка, от която съм доволен,трето ще ми е неудобно да взема нещо точно пък ото Явор... Абе удари ме на съвест нещо....
              "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

              Коментар


                #37
                ...леле майко к`во ставало тука.... Първо - Киро, ако твоята снимка се класира на първо място, не само че ще си получиш апарата, ами и на крака ще ти го донеса срещу литър и половина гроздова и на Мира салатите...па ако требе и брат Kilar ще взема с мен да помага, щото мен нали ме знаеш....ше ви изплющя фантите за нула време... . Такива приказки да ги нямаме. Ако имаше резон в това което си написал, щях да сложа в условията ограничение за администратори и модератори... Второ - момичета и момчета........- направих този конкурс с идеята да се забавляваме, да разчупим малко статуквото, да преживеем емоционално нещо по-различно от символа Фиат......точно за това обичам този форум, защото освен на "светая светих", тук се обръща внимание и се дискутират теми и от общ характер. Не бих могъл да се произнеса относно произхода на коментираните снимки, но искренно се надявам на коректността на колегите, чиито снимки са подложени на критика. Съвсем по български, по балканският ни манталитет, "първенеца" или поне този, който е напреднал, бива дърпан назад....упорито назад....и тъй като аз самият лично не знам снимката манипулирана ли е или си се пуцаме по балкански, за това няма да взема отношение....нито имаме право да я махнем, нито пък да подлагаме под съмнение думата на колегата. По скоро бих помолил самият автор да прецени - правена ли е от него или не. Ако не е правена, нека достойно да си оттегли снимката, ако пък е негова - нека да остане. Тъкмо по този начин, чрез малка манипулация, предизвиквам автора да не я маха, защото е обиден. Нека той сам прецени....

                Коментар


                  #38
                  Аз гласувах, без да се изказвам, но мненията, които прочетох по-нагоре ме накараха все пак да го направя.Гласувах за снимка Но.6, защото както каза и peho, знаех че ще гласувам за нея още като я видях. Просто снимката ми въздейства невероятно. Същото се отнася и за снимката на Киро (много тъжна, бе Кире), но все пак реших да гласувам за тази.Подразниха ме коментарите, че видите ли, тази снимка била професионална и за това няма да гласуваме за нея. Ми направете и вие професионална снимка бе колеги. Конкурса е за най-хубава снимка. Ама айде да не гласуваме за най-хубавата, щото е... най-хубава.Дали автора на снимката има нужда от наградата е друг въпрос, но пък точно наградата е последното нещо, за което съм мислил, когато съм пускал моята снимка (No.3 между другото) и когато съм гласувал.Сега, дали колегата е пуснал чужда снимка - няма как да разберем, освен ако истинският й автор не се обади от някъде, но пък е написал че е правил снимката в Приморско, и нямам основание да не му вярвам. Не разваляйте хубавата тема по "български", моля ви.

                  Коментар


                    #39
                    съсипан съм... добре, че си гласувах сам за сннимката...повече в такива конкурси няма да участвувам... наредена история... и.. бай дъ уей... видях поне 10 снимки които не отговарят на условията! лоша организация колеги, лоша!
                    Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                    Коментар


                      #40
                      nikki_sixx написа:
                      съсипан съм... добре, че си гласувах сам за сннимката...повече в такива конкурси няма да участвувам... наредена история... и.. бай дъ уей... видях поне 10 снимки които не отговарят на условията! лоша организация колеги, лоша!
                      Хапсолутно!Па даже човек не мое и да си поспами тука... в некфи филми се вкараха.. по балкански некой като излезел напред па другите го дърпали... абе мани мани немам думи.. смех.пп: не бъдете толко сериозни бе хора, майтап да става.пп2: и сега нещо сериозно - това, че един - двама са си изразили мнението в тази така широко дискутирана тема "снимка №6" бих искал само да кажа, че по никакъв начин не означава, че дърпат автора надолу или па искат да го дисквалифицират (ако снимката бъде махната) или да му вземат заслужената награда - а само той си знае дали е заслужена )айде на спамаааааааа...........
                      Bravo 1.6 16v

                      Коментар


                        #41
                        nikki_sixx написа:
                        съсипан съм... добре, че си гласувах сам за сннимката...повече в такива конкурси няма да участвувам... наредена история... и.. бай дъ уей... видях поне 10 снимки които не отговарят на условията! лоша организация колеги, лоша!
                        ...ми толкова съсипан ли бе, та си мълча до сега...нали ви казах, ако забележите нещо нередно, казвайте....вие си мълчите и после един да викне и айдееее...почвате всички. И какви са тия критики към организацията, ми това да не е моден конкурс в Париж..... В основата на идеята беше да се позабавляваме, а сега какво - сърдити, нацупени, изнервени, критици достойни за холивудска премиера........ Ако искате, ще зарежем конкурса, но все пак да разваляме работата, само щото търсим съвършенство и в най-малкият детайл.....
                        chris написа:
                        ...айде на спамаааааааа...........
                        ...твоят пост как да го разбирам....еб**аш ли се с мен, или се майтапиш......

                        Коментар


                          #42
                          Авео написа:
                          ...ми толкова съсипан ли бе, та си мълча до сега...нали ви казах, ако забележите нещо нередно, казвайте....вие си мълчите и после един да викне и айдееее...почвате всички. И какви са тия критики към организацията, ми това да не е моден конкурс в Париж..... В основата на идеята беше да се позабавляваме, а сега какво - сърдити, нацупени, изнервени, критици достойни за холивудска премиера........ Ако искате, ще зарежем конкурса, но все пак да разваляме работата, само щото търсим съвършенство и в най-малкият детайл.....
                          ...братле, не ми се сърди, ама и на кю-то ти писах...а никакъв отговор братко... Боли ме пипера за фотоапарата, имам "самсунг" и съм доволен... колкото - толкова... Мисълта ми беше , че... имаме си тема "да си покажем децата", "да си покажем фиатките"...да си покажем и патките... Защо се допусна толкова голям брой снимки, които не отговарят на условията ти? Критиката е градивно чувство.., особенно ако е насочена в правилната посока. Не виждам смисъл да се впрягаш. Пак казвам, че съм воден от добри чувства...и аз поне разбрах идеята ти да покажем красоти (изключая децата ни, колите ни, животните и съпругите ни )да изреждам ли нередовните снимки? Според мен, неловкото в случая е, че не се следеше за тези недоразумения.., а снимката (моята) я предложи съпругата ми...ба ли и аз защо точно тая, ама явно й харесва.Което не означава, че трябва да е в челото на класацията... тя явно не разбира щом и мен е избрала... Не знам дали ми схващаш идеята, но съм абсолютно добронамерен...и нямам абсолютно никакви претенции относно място - става въпрос за опорочаване на идея! С уважение: Ники!
                          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                          Коментар


                            #43
                            Вижте... според мен тук не е място за поместване на професионално направени снимки! Няма значение дали са снимани със Смяна 8, или последен модел Никон огледално-рефлексен апарат! Разбирате ме за, какво говоря. За това и аз самият на, който фотографията не му е чужда поместих снимка (13 номер) която е плод на случайност в опитите си да уловя светкавица в обектива. Измежду снимките има чудесно изглеждащи, създавщи настроение. Има и такива, каквито би направил всеки навсякъде, всякакси! За уловилите мога, поздрави! Останалите не се косете. Вярно, че живеем в България, но все пак едва ли толкова сте приритали за един цифров фотоапарат! Аз ако бях спечелил, бих го дал на подгласника ми на второ място.
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #44
                              Всеки който е участвал го е направил абсолютно доброволно. Така обявен конкурса разчиташе на самосъзнанието на всички включили се. Никога никой не е казвал че ще селектира снимките по някакви критерии - професионални, любителски, с коли, без коли, добри или лоши.Явно не всички са прочели правилата за участие:ПРАВИЛА НА КОНКУРСА: 1. В конкурса имат право да участват само регистрирани потребители на форума. 2. Всеки потребител има право да помества само една снимка, с която да участва, като няма право на късен етап да променя избора си след датата, обявена за край на публикуването на снимки. 3. Всеки потребител е длъжен да помести единствено снимка, правена от самият него / това е относително, но разчитам на коректността ви / 4. Начало на поместване на снимки - днес 5. Крайна дата за поместване на снимки - 15 май 2008г. 6. Крайна дата за избор/гласуване - 31 май 2008 г. 7. Обявяване на снимка с най-много гласове - 1 юни 2008г. 8. Жанра и тематиката на снимката е без значение...всеки има право да публикува ако ще и снимка на тъщата си...на фикуса...на изолацията на терасата....кой каквото му скимне / тук само ви предлагам да не слагаме интересни снимки на колите си, щото....аман от тия коли... аре нещо по-различно.. / Конкурса има повествователен и обществен характер - нека заложим на красотата в образа и качеството на снимката - в най-общ смисъл - всеки да си качва любимата снимка.Несъгласните с нещо да прочетат внимателно точка 8 от правилата и да поднесат извиненията си на организатора За какви снимки които не отговаряли на условията говорим ?!? Написано е достатъчно ясно - всеки да си качи любимата снимка.Единствено си позволихме да свалим една снимка, която скандализира всички които успяха да я видят ...Моля, всеки който не му харесва темата на конкурса просто да си напише мнението и да се въздържа от квалификации или съвети. Конкурсът е такъв какъвто си го направим сами. Явно сме българи и стана български.

                              Коментар


                                #45
                                ...ами не знам какво да ви кажа. Ако бях отсял снимките по мойте си лични критерии, основаващи се на прецеката ми, всички щяха да скочат отгоре ми, и щяха да бъдат прави. Правилата са ясни, но тълкуването им е индивидуално според личната преценка. Освен това, точно аз нямам право да отсявам снимки, защото ще излезе че си го глася сам конкурса. А ако започнем да отсяваме снимките по жанр, марка техника и ниво на професионализъм, ами извинявайте, ама "ебаси конкурса". Естествено че има снимки, които не са за там....но аз и не съм очаквал конкурс в стил "фото-форум"......А що се отнася до личната ми преценка като цяло - аз съм доволен и се кефя, защото очаквах една-две снимки да бъдат начело, а сега като гледам, май конкуренцията е сериозна и е налице... А що се отнася до апарата - тук определено сгреших. Исках само с излъчването на специална награда, да се опитам поне малко да придам някаква макар и несериозна за авто-форум - официозност на един мини фото-конкурс.....Пределно ми е ясно, че никой не е заритал за апарата, но все пак......просто исках нещата да бъдат сериозни.Апарата отива при този, които спечели конкурса. Правилата си остават, снимките също. Гласувайте и стига сте мърморили...... P.S. Ники, нямам спомен братче да сме го обсъждали този въпрос в кю-то. Кой знае къде съм блял...

                                Коментар

                                Working...
                                X