Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще фалира ли ПИБ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ще фалира ли ПИБ

    Днес като идвам на работа, гледам опашка пред вратата на банката! На дир-а изявление, че БНБ заставала за ПИБ и хората да не си теглят парите. В същото време колеги ми казват, че вчерашните им преводи на осигуровки и ДДС не са минали. Дали кризата в САЩ вече ни удари, или ще гледаме "познат" филм от 90-те години? Цялата работа май ще излезе слух!
    Брава 1.6 16V ELX
    Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

    #2
    Няма банка в света, която 100 % да е защитена от фалит. Но да се повторят събитията от 90-те с верижен фалит на банки, в условията на валутен борд е немислимо.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      неспециалист

      Наблюдавам изкъсо банковия сектор :D ...Четох статистика че три банки са на загуба за първото тримесечие на тази година: Alpha Bank, Emporiki Bank и Тексим банк..... Явно ПИБ има ликвидни проблеми.....Нооооо Не мисля че ще фалира :D , по-скоро ще бъде купена от друга банка......

      Коментар


        #4
        Шшшт, там ми превеждат заплатата

        Коментар


          #5
          Re: неспециалист

          http://www.dnes.bg/article.php?id=51542
          Bravo 1.6/16V ... и на газ

          Коментар


            #6
            Леле леле! Отивам да си изтегля всички пари от всички дебитни карти на до стотинка!!! Имам много горчиви спомени от "Жан Виденовото време" не мисля пак секса да е за моя сметка... Да им *** майките... Наистина няма дим без огън... не може току така да има слухове, защо до сега нямаше такива слухове...Усещам как става като едно време... малеее нито левче в банка! нито левче!

            Коментар


              #7
              ПИБ определено няма да фалира.ПИБ се развива и има доста голям пазарен дял. Носят се най-различни слухове, но не е толкова черно, колкото някой хора искат да го изкарат.Това са интереси! Може би се цели продажба на банката, без собствениците да искат тази продажба.Идеята е хора като колегата
              batececo написа:
              Леле леле! Отивам да си изтегля всички пари от всички дебитни карти на до стотинка!!! Имам много горчиви спомени от "Жан Виденовото време" не мисля пак секса да е за моя сметка... Да им *** майките... Наистина няма дим без огън... не може току така да има слухове, защо до сега нямаше такива слухове...Усещам как става като едно време... малеее нито левче в банка! нито левче!
              да бъдат подплашени и да изтеглят парите си.Но щом се страхувате от банките, спокойно, има взаимни фондове, при които при фалит на въпросния фонд, активите се разпродават по пазарни цени и си получавате парите без някаква загуба.

              Коментар


                #8
                batececo написа:
                Леле леле! Отивам да си изтегля всички пари от всички дебитни карти на до стотинка!!! Имам много горчиви спомени от "Жан Виденовото време" не мисля пак секса да е за моя сметка... Да им *** майките... Наистина няма дим без огън... не може току така да има слухове, защо до сега нямаше такива слухове...Усещам как става като едно време... малеее нито левче в банка! нито левче!
                Колега, успокой се. То при ликвидна криза точно тази паника обръща колата. Пък и както, надявам се, повечето хора знаят, влоговете до определена сума са гарантирани от държавата. Нали нямаш повече от 40 000 лв в един влог?А относно дима без огън - някои "играчи" манипулираха борсата заради една игра. Преди време един веселяк пусна във форум слух и ...Мръсните номера тук са на почит - само си спомни Хилд.
                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                Коментар


                  #9
                  batececo написа:
                  Леле леле! Отивам да си изтегля всички пари от всички дебитни карти на до стотинка!!! Имам много горчиви спомени от "Жан Виденовото време" не мисля пак секса да е за моя сметка... Да им *** майките... Наистина няма дим без огън... не може току така да има слухове, защо до сега нямаше такива слухове...Усещам как става като едно време... малеее нито левче в банка! нито левче!
                  Споко, бе, хора!За фалит на банка в днешно време може да се говори едва след сериозна ликвидна криза. Преди фалит се минава през няколко етапа.... пък и едва ли ще се позволи банка от този размер да фалира, банките също се продават Пък и ако не се лъжа, БНБ гарантира до 30000лв. за физически лица.
                  Bravo 1.6/16V ... и на газ

                  Коментар


                    #10
                    Според слуха една друга банка и е направила оферта за закупуване и след отказа се навъдиха тези слухове.Истина е че доста хора си теглят парите в момента от там.Някъде четох че имала 4млрд. лв активи - едва ли ще фалира ...И аз си получавам заплатата в тази банка, като този месец пристигна със закъснение понеже внедряват нова система за интернет банкиране - индийска разработка

                    Коментар


                      #11
                      А какво става като ти привеждат заплатата в банка, която фалира... мен за една заплата ще ме е яд да ми я вземе банката, за това - друго си е кешовицата...

                      Коментар


                        #12
                        ilkor написа:
                        Според слуха една друга банка и е направила оферта за закупуване и след отказа се навъдиха тези слухове.Истина е че доста хора си теглят парите в момента от там.Някъде четох че имала 4млрд. лв активи - едва ли ще фалира ...И аз си получавам заплатата в тази банка, като този месец пристигна със закъснение понеже внедряват нова система за интернет банкиране - индийска разработка
                        Колега, тя може да има активи и за 40 милиарда и пак да фалира. Важно е доколко тези активи са ликвидни.
                        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                        Коментар


                          #13
                          Да, кеш ....Да се редя по опашки, да броя като откачен Ами банката си има акционери. Като не им стигат наличните ще продадат малко активи и ще си върнат ликвидността.

                          Коментар


                            #14
                            сори сбърках адреса ))))

                            http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1198714

                            Коментар


                              #15
                              ПИБ има пазарна капитализация на БФБ от 759 млн.лв.За сравнение ЦКБ е с 419,933 млн.лв., Корпоративна ТБ е с 507,6 млн.лв., БАКБ е с 804,195 млн.лв.Тези стойности са изчислени по актуални цени от днешната борсова сесия.Банката макар и да няма външен гръб т.е. банка майка в чужбина (ПИБ е българска банка) постига високи резултати http://www.investor.bg/?cat=5&id=62735

                              Коментар

                              Working...
                              X