Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво значат предните букви в регистрационните табели ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    ВР- ВРачански суек.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #47
      koolio написа:
      ЕН - Плевен - Е.ем наред!
      много хубав комплимент
      FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

      Коментар


        #48
        iee написа:
        1. СО - Софиянец (От)скоро2. СО - София Охлюв3. СО - След Околовръстното4. КН - Крайно Некадърен5. РК - Пет’стин Коня6. TX - Техеран 7. PK - Пекин8. Y - Убитак9. ВР - Bundes Polizei10. Yambol - Y11. ТХ е тоалетна хартия 12. С - Село13. СО - Селото и околностите14. ТХ-Тахан Халва15. ТХ си им викам Тексас 16. РА - Палермо17. СМ-Смел Мъж18. ВТ=вечно твой19. КН=крайно нуждаещ20. СМ /Смолян/ - Сексуален Маниак21. РК - Питай си К*ро22. СТ /Стара Загора/ - Селски Тарикат23. РА - Пайсе атакувам24. А-Абдали25. ВТ- въртоглави26. У - Унуфри 27. A - Ахмак28. М - щата Монтана29. А-акъл30. А-агънца31. РА = ПартизаниЕй ги. А сега да гласувате.
        Ама дай да го направим като анкета

        Коментар


          #49
          koolio написа:
          ЕН - Плевен - Е.ем наред!
          Докато кормувах на курсовете инструктора ми казаваше много да се пазя от монтанските коли... вика "пази се, че тоя е от Мюнхен"...
          M-Benz E 250 TD 150hp
          M-Benz 200d 75 hp
          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

          Коментар


            #50
            sachma написа:
            Явно наистина е било отдавна че си малък, щото горе-долу оттогава не се казва Толбухин. А това кой ги прави катастрофите във Варна е маааалко спорен въпрос. Ако вие варненци(ти между другото до баща си ли си варненец?) можехте да карате като хората, нямаше да има нужда да се опасва целия град с камери.
            Аз съм приходящ варналия Корените ми са в Шумен и Русе Ама не се засягам... много тъпаци има във Варна - включая и Фиатаджии. Днес една мацка не спря на СТОП! Важното е, че знаех, че няма да спре и за разлика от нея спрях...
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #51
              iee написа:
              jenshen73 написа:
              branko_d написа:
              TX - Техеран
              И то не ТЕХЕРАН, щото просто си пасва с ТХ-то, а защото бившите Толбухинци, а сега добричлии карат като в Техеран - като за последно. И само реват, че ги обиждаме, но до сега не съм видял нито един каращ свястно водач на автомобил с ТХ табела. Да не споменавам, че не могат и да се паркират. Лошото е, че вече зеха да купуват коли на лизинг от Варна и табелите им станаха с В ....
              Айде,айде.... Малко се поизхвърли сякаш...... Аз съм с ТХ. Ай отиди пред блока ми да видиш кой е паркирал най-добре. Или пък да ме видиш как карам, че да съм ти първия "каращ свястно водач на автомобил с ТХ табела" дет виждаш.Баси как ме засегна.П.П. После видях, че не съм само аз засегнатия П.П.П. Сега по темата: ВТ- въртоглави
              Ми можеш да ме повозиш ако искаш Аз не отказвам... Междувпрочем - що никой не измисли нищо за В??? П.П. В=Ветераните П.П.П. Хайде, не се засягай де - една-две птици пролет не правят Добрич ми е любим град за разходки със семейството... имате красива градина.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #52
                ////Punto//// написа:
                iee написа:
                1. СО - Софиянец (От)скоро2. СО - София Охлюв3. СО - След Околовръстното4. КН - Крайно Некадърен5. РК - Пет’стин Коня6. TX - Техеран 7. PK - Пекин8. Y - Убитак9. ВР - Bundes Polizei10. Yambol - Y11. ТХ е тоалетна хартия 12. С - Село13. СО - Селото и околностите14. ТХ-Тахан Халва15. ТХ си им викам Тексас 16. РА - Палермо17. СМ-Смел Мъж18. ВТ=вечно твой19. КН=крайно нуждаещ20. СМ /Смолян/ - Сексуален Маниак21. РК - Питай си К*ро22. СТ /Стара Загора/ - Селски Тарикат23. РА - Пайсе атакувам24. А-Абдали25. ВТ- въртоглави26. У - Унуфри 27. A - Ахмак28. М - щата Монтана29. А-акъл30. А-агънца31. РА = ПартизаниЕй ги. А сега да гласувате.
                Ама дай да го направим като анкета
                Ако искаш изчакай някакъв период и тогава ги пусни всички на анкета. Както прецениш, все пак темата си е твоя.
                Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                BMW X3 3.0D Aut

                Коментар


                  #53
                  PK - Пакистан
                  ex '96 Bravа 1.6 16V LPG

                  Коментар


                    #54
                    ЕВ-Евала!
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #55
                      Х - Хюстън имаме проблем.РК - редко кухВ - Берлин
                      Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
                      Настояща: VW Polo 1.1i '92

                      Коментар


                        #56
                        stivst написа:
                        Известно е, че за първите букви на регистрационните номера се използват букви от кирилицата, съвпадащи графично с такива от латиницата.
                        Абсолютно вярно коплега, НО при липса на съвпадение се взима под внимание най-близката съвпадаща графично с латинските букви Пример:Бургас - буквата "Б" няма съвпадение с латиницата и за това се използва най-близката съвпадаща с латиницата буква - "А".Благоевград - тъй като най-близката буква "А" вече е заета, се използва следващата най-близка буква, която съвпада с латиницата - "Е".Варна - буквата "В" има съвпадение.София - буквата "С" има съвпадение.И т.н...

                        Коментар


                          #57
                          Kuku написа:
                          ...... НО при липса на съвпадение се взима под внимание най-близката съвпадаща графично с латинските букви .......
                          Като само да добавя - "най-близката съвпадаща свободна графично с латинските букви", като пример може да се развие:Бургас --> най-близко съвпадаща е "У", но понеже е заета като ПЪРВА буква за Yambol, "Р" за Русе, остава "А".
                          Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                          --- в сърцето завинаги... ---
                          Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                          Коментар


                            #58
                            Kuku написа:
                            ...Благоевград - тъй като най-близката буква "А" вече е заета, се използва следващата най-близка буква, която съвпада с латиницата - "Е"...
                            Но защо да не е "О" по тази логика? Наистина има някаква такава закономерност, но май катаджиите не са дообмислили нещата...
                            FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
                            FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

                            Коментар


                              #59
                              СН - Сливен - Само Ненормални

                              Fiat Marea Weekend 2.0 20v HLX
                              ex:Opel Kadett 1.3
                              ex:Fiat 125p
                              ex:Москвич 412

                              Коментар


                                #60
                                В-Васил(румънски тираджия)
                                ===============================
                                // ..."Денят не си личи по сутринта"... //
                                ===============================

                                Коментар

                                Working...
                                X