Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Една варненска кола в Софето.......

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Една варненска кола в Софето.......

    Реших да вмъкна тази тема защото ми е интересно кой как приема в града, където живее другите участници в движението с номера от други градове. Аз например (макар че съм от София) карам Астра (с Варненски номера, собственост на приятелката ми) в София......Егати войната става като ме видят с тези номера...Първия път като ми се случи си помислих, че нещо не е наред с колата.......После реших че съм започнал да карам некадърно.........Но историята продължава.....Правил съм си експерименти и съм карал по правилника, като съм се стремял да не преча на никого, обаче имам чувството, че като видят този номер направо ми се качват на капака. То са "светканици", клаксони, "майни", засечки и т.н. Имам Пунто със софийски номера и когато съм с него ситуацията е съвсем различна......

    #2
    Re: Една варненска кола в Софето.......

    Buch написа:
    Реших да вмъкна тази тема защото ми е интересно кой как приема в града, където живее другите участници в движението с номера от други градове. Аз например (макар че съм от София) карам Астра (с Варненски номера, собственост на приятелката ми) в София......Егати войната става като ме видят с тези номера...Първия път като ми се случи си помислих, че нещо не е наред с колата.......После реших че съм започнал да карам некадърно.........Но историята продължава.....Правил съм си експерименти и съм карал по правилника, като съм се стремял да не преча на никого, обаче имам чувството, че като видят този номер направо ми се качват на капака. То са "светканици", клаксони, "майни", засечки и т.н. Имам Пунто със софийски номера и когато съм с него ситуацията е съвсем различна......
    Моята брава е с пловдивски номера и си я карам в София, ама не съм усетил такова отношение.... дори напротив.
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    Коментар


      #3
      Аз карам 3 коли в момента във Варна. 2 със софийски номера и 1 с добрички. От както съм във Варна, съм карал и други коли, но все не са били с варненски номера. Не съм усетил някакво по-различно отношение. Случвало се е някой път като съм по нахален да ми теглят една от сорта на " М..а ти нахална шопска" АААА сетих се.Карал съм и варненска кола. На Емо-феникса алфетката :D :D :D
      Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
      Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
      Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
      BMW X3 3.0D Aut

      Коментар


        #4
        Аз също не съм забелязвал подобно отношение.Понеже моята си е със Сф регистрация де Но поне от личен опит - като видя кола с не Сф регистрация - вместо да свиря и прочие простотии- се старая да спазвам по голяма дистанция.Нормално е човек който не е карал в тежък трафик да се обърка, така че се старая да дам на колегите по- добри шансове за оцеляване.
        Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
        ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

        Коментар


          #5
          Според мен Софианци са по толерантни от нас дъгетата.Тука се бутат като ненормални ,пък ако видят и друг номер вече става интерестно.То и в Плевен стана едно движение вече,м.....а си таковало.

          Коментар


            #6
            Винаги гледам да пусна или да отстъпя на кола с друга регистрация в София... като знам какво е движението тук, просто си представям каква им е мъка на колегите от др. градове и затова проявявам максимална толерантност и търпение към колегите...
            Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
            --- в сърцето завинаги... ---
            Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

            Коментар


              #7
              То вече навсякъде е така колега.И доста от колегите се научиха че ако ти не пуснеш и теб няма да те пуснат.Иначе не става. А дали има +1 или +2 коли в задръстването пред мен , не ми пука. За съжаление винаги ще има тарикати мислещи си че са хванали господ за шлифера, ама тя простотията не ходи по гората ами по хората.
              Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
              ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

              Коментар


                #8
                Няма значение къде се развива действието, както и регистрационния номер... Всичко зависи от това какво има между ушите на задкормилното устройство... Иначе регистрационния номер най-много да промени съдържанието на псувнята... Все тая... Аз съм от Стара Загора, живея в София и карам кола със една друга регистрация (на моята спътничка в живота) ... и в София и в Стара Загора и в мястото където е регистрирана колата все същото... просто зависи сред какви хора ще попаднеш...
                pr_00f написа:
                ...тя простотията не ходи по гората ами по хората.
                точно така

                Коментар


                  #9
                  Във Варна мисля че не възприемат софииските коли като "шопски", по простата причина, че повечето от колите се карат от варненци, но са лизинговани в софииски компании, така че на никого не му прави впечатление СА или С.....но за сметка на това си пречат едни - други. Извинявам се на засегнатите, но по-просташки изпълнения не съм виждал никъде, освен във Варна. Абсолютно съм категоричен. Няма пешеходни пътеки, няма непрекъснати линии, няма предимство......няма нищо. А за минаване на червено просто нямам думи. Последен пример от вчера - на кръстовището до съда за към Владислав....аз в средата спирам на червено за към червеният площад, от двете ми страни профучават две коли...А примери на уникално просташки катастрофи, засичания, боища.....а за паркиранията пък, скоро Емо Феникс беше качвал снимки...там нямам думи.София навремето от 1994 до към 2000 някъде / по моя преценка / беше същата олигофрения, но сега определено нещата не стоят по този начин. Може би вече е проява на висша гъзария да спреш на пешеходната и да махнеш така "лежерно" с ръка, за да минават....но няма значение, важното е че спират...

                  Коментар


                    #10
                    Имам опит от 3 големи града в България - София, Стара Загора и още един (няма да споменавам нарочно) - положението е едно и също навсякъде... простотията рулира... с голяма сила навсякъде... ОТ-ДО

                    Коментар


                      #11
                      аз също като видя кола с друга рег гледам или да седя далече или да го изпреваря, но в никакъв случай никога не съм свирил или псувал или засичал нарочно заради номера. не мисля, че толкова трафика им пречи на хората, колкото, че не познават пътя, не знаят накъде са. но не бих си позволил някакво отношение заради номера само. първо, защото въпреки че съм С и аз, то не съм оттук, второ много С-та и те не са оттук, така че само се праят на големите столични шофери. а специално от номер с В бягам много, живял съм във варна и по-кофти шофьори на едно място трудно намирам. това е единствения град, в който ме е страх да карам, въпреки че взех книжка и веднага отидох там. а и известна е враждата между ТХ и В, аз бях ТХ общо взето наи-добре се кара в софия. нека колегите от варна не се засягат, а ако искат да ме ругаят могат на ТХ да ме псуват
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        Когато карах служебната кола с Бургаски номер, направо си се пазеха от мен Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 А за Варна колегата не е прав- Бургас няма кой да го бие по идиотско каране, а пък през уикендите в Созопол какво е... плаче мамата, карат, гледат те в очите и натискат газта, това на пешеходна пътека и с малко дете хванато за ръка. Не съм ги броил, но ми се е случвало поне 10 пъти, а тва предимството е нещо непознато и екзотично.
                        Fiat Marea 130JTD Weekend HLX

                        Коментар


                          #13
                          без коментар:Така се паркира, пък велосипедната алея си е баш паркинг
                          Прикачени файлове
                          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                          ИТАЛФЕСТ 2007

                          Коментар


                            #14
                            Аз пък съм абсолютно благодарен на всички като влезна в София. То с моята СО .... всеки ми дава път, което е похвално. Старая се всеки път да отвърна със същото, което доста често съм го правил. За съжаление обаче този зад мен много пъти не е на същото мнение и си ям бая "майни". Старая се да не обръщам внимание.

                            Коментар


                              #15
                              Странно.....Аз пък нямам никакви забележки за Варна и нейните шофьори ....Последната една година ходих доста често дотам със софийската ми кола. Даже и в пиковия сезон не съм имал никакви проблеми....Явно навсякъде е различно..............Но най обичам когато дойдат празници и София се изнесе по родните си места да си карам леко и лежерно :D по столичните улици (там където все още не са разбити)......

                              Коментар

                              Working...
                              X