Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катаджиите вече ще глобяват на пътя ...пак в Абсурдистан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Катаджиите вече ще глобяват на пътя ...пак в Абсурдистан

    Преди време обявиха че в джобовете на катаджиите ще дрънкат само семки и бонбонки и тук там някоя монетка - книжни пари нямало да могат да носят, а монетите да са максимум 10 лв. Гледам си аз новините снощи и о чудо - след 2 месеца не само че вече могат да носят пари ами и да глобяват на пътя ако нарушението е маловажно - тоест минаваш си на червено, не слагаш колан, но ако не застрашаваш нечий живот плащаш едно фишче от 50 лв и си свиркаш. Субективизма в тази държава пак ще цари с пълна сила.P.s. Понеже всеки ден в тази държава стават една камара абсурди - за да не пишем всеки в отделна тема - предлагам в общи приказки една темичка кръстена "Живота в Абсурдистан" и в нея да си ги пишем тия новини от китната ни държава.
    Punto SX 1.1 55

    #2
    Най-ми харесва това, че всяка кола може да бъде определена като "мръсна" и не може да се измери понятието мръсна.То даже имало отделна тема по въпроса. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=27435
    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

    Коментар


      #3
      Нешо вече... Всяка тема съдържа думата "Абсурдистан". Вече става банално.

      Коментар


        #4
        Доколкото си спомням имаше една голяма дискусия дали имат право полицаите да ни спират и правят проверки на багажа в колата . Почти всички бяха против това нещо . Но ето че тая сутрин са направили проверка на автомобил каран от двама ученици на 18 години и се оказало че отиват да обират бензиностанция. Намерили в колата белезници пистолети и след подробен разпит в полицията си признали за готвеното нападение над бензиностанцията. Така че май си има ефект да имат това право по всяко време да бъдем спирани и щателно проверявани. Тия които сме изрядни няма от какво да се плашим а да му мислят крадците и престъпниците. Така мисля аз пък какво е вашето мнение вие кажете ...
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          #5
          коцев написа:
          Доколкото си спомням имаше една голяма дискусия дали имат право полицаите да ни спират и правят проверки на багажа в колата . Почти всички бяха против това нещо . Но ето че тая сутрин са направили проверка на автомобил каран от двама ученици на 18 години и се оказало че отиват да обират бензиностанция. Намерили в колата белезници пистолети и след подробен разпит в полицията си признали за готвеното нападение над бензиностанцията. Така че май си има ефект да имат това право по всяко време да бъдем спирани и щателно проверявани. Тия които сме изрядни няма от какво да се плашим а да му мислят крадците и престъпниците. Така мисля аз пък какво е вашето мнение вие кажете ...
          ас сега ще ти кажа за един мой случай отиваме със един приятел,бог да го прости загина във катасрофа. ТА ПАТУВАМЕ за Хасково, и двамата бес китапи моята я бяха взели зареди ПТП а неговата зареди 3 загорки.Там се забавихме и 12 вечерта тръгваме за Бургас,колата е на друг човек ас даже и лична карта нямах и двамата обръснати гола глава и напушени. три пъти ни спряха но никой не каза абе я да видим може да сте отрепали някой или да носите дрога няма такива неща. само дай 20 лв другия дай 10 и заминавай,за какви служители на закона става въпрос ас и затова много много не им цепя басма даже и винетката ми е фалшива

          Коментар


            #6
            nai7, братче, за затвора сте бе и за първи клас, не се обиждай

            Коментар


              #7
              nai7 написа:
              коцев написа:
              ...
              ас сега ще ти кажа за един мой случай отиваме със един приятел,бог да го прости загина във катасрофа. ТА ПАТУВАМЕ за Хасково, и двамата бес китапи моята я бяха взели зареди ПТП а неговата зареди 3 загорки.Там се забавихме и 12 вечерта тръгваме за Бургас,колата е на друг човек ас даже и лична карта нямах и двамата обръснати гола глава и напушени. три пъти ни спряха но никой не каза абе я да видим може да сте отрепали някой или да носите дрога няма такива неща. само дай 20 лв другия дай 10 и заминавай,за какви служители на закона става въпрос ас и затова много много не им цепя басма даже и винетката ми е фалшива
              И ако това дето си написал ми го даваш за положителен пример ,здраве му кажи. Значи никаква поука от вземането на книжките не сте си извадили .Жалко и то много жалко ....
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                #8
                и двмата сте прави,просто отбелязвам че полицията никаква я няма за пари са готови на всичко.а работата беше спешна затова така тръгнахме иначе никога не бих направил това ас съм примерен водач.

                Коментар


                  #9
                  nai7: ТИ или не знаеш как се пише АЗ или си АС Да не живееш в Равнец?
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #10
                    Според мен няма нищо лошо, бих предпочел да си платя на място и да не взимат точки, от колкото да хабя нерви с разходки до кат да си проверям акта(до сега за радост не ми се случвало), който така и така ще трябва да платя.

                    Коментар


                      #11
                      vital написа:
                      Според мен няма нищо лошо, бих предпочел да си платя на място и да не взимат точки, от колкото да хабя нерви с разходки до кат да си проверям акта(до сега за радост не ми се случвало), който така и така ще трябва да платя.
                      То това добре ама за нормалните хора дето я забравили колан по невнимание, я ги хванали на някое безумно ограничение от 60 км на първокласен път щото видиш ли имало разклон за някое село дето минават 2 коли на ден, ама човека взел че минал с 90. Ама нали знаеш колко новоизлюпени богаташи и техни синчета ще карат нафиркани и няма да спазват ограничения - ще профучават с 200 и няма да признават нито сфетофар нито нищо. И тогава никога вече няма да хванеш катаджията с белязани пари или пък той ще се крие че взема подкуп - той вече е в правото си да взема пари на пътя без да се крие.
                      Punto SX 1.1 55

                      Коментар


                        #12
                        jenshen73 написа:
                        nai7: ТИ или не знаеш как се пише АЗ или си АС Да не живееш в Равнец?
                        колега знам как се пише АЗ но пиша АС понеже нали знаеш какво означава

                        Коментар


                          #13
                          Нека погледнем спазването на закона и правилника от друга гледна точка .Всички знаем, че изгоряха 9 пътници във влака за Кардам. И се почна една полемика ако пожарогасителите са били достатъчни и изправни ,ако вратите не са били заключени както го изисква правилника , ако пътниците са били по съобразителни с багажа си , ако шафнерът си е бил на мястото то тия хорица и днеска да са живи. С години се е пътувало все така рисково и не е ставало пожар но ето че за зла участ се случи най лошото . Та за това нека не ние да определяме къде и с каква скорост да се движим а това го определят поставените знаци. Изключения правят само полицейските автомобили , пожарната и линейките и то само когато спешно трябва пристигнат някъде . Всички останали участници в движението независимо дали си с джип за 100,000 долара или си с Трабант пътните знаци са тия които определят с каква скорост може да се кара . Ама имало отбивка за някакво затънтено село и сложен знак 50 км ще намалиш скороста независимо дали има някой на кръстовището . Писах ви веднаж че миналата година стана катастрофа в 1 часа през ноща между Ловеч и Троян с двама убити на место именно по такава причина че и двамата водачи са карали с голяма скорост разчитайки че в тия късни часове няма движение но ето за зла участ само два автомобила са били но се удариха и две жертви отидоха . Извода какъв е ? Извода е че не трябва да се лежи на тая кълка че като няма движение може да се кара с неразумна скорост. Затова са знаците да се спазват от всички.Голям вой се надава, че имало знак за бабунки по пътя и вместо да ги оправят сложили знак . Ако не са сложили знак и има бабунки ,пак ще има пищене защо след като има неравности по пътя пък няма знак и така нататък.Угодия няма . Да напълно съм съгласен ,че има знаци не отговарящи на обстановката, но пак ви казвам те са много малък процент от правилно поставени знаци които никой пък не спазва.Примери безброй. Катастрофи също безброй.Дано господ ви опази , но не се ли сами предпазвате не виждам кой би ви опазил .....
                          Фиат Панда 1.2 2006година
                          Синджира си идва ,а козата я няма...

                          Коментар


                            #14
                            коцев написа:
                            Нека погледнем спазването на закона и правилника от друга гледна точка .Всички знаем, че изгоряха 9 пътници във влака за Кардам. И се почна една полемика ако пожарогасителите са били достатъчни и изправни ,ако вратите не са били заключени както го изисква правилника , ако пътниците са били по съобразителни с багажа си , ако шафнерът си е бил на мястото то тия хорица и днеска да са живи. С години се е пътувало все така рисково и не е ставало пожар но ето че за зла участ се случи най лошото . Та за това нека не ние да определяме къде и с каква скорост да се движим а това го определят поставените знаци. Изключения правят само полицейските автомобили , пожарната и линейките и то само когато спешно трябва пристигнат някъде . Всички останали участници в движението независимо дали си с джип за 100,000 долара или си с Трабант пътните знаци са тия които определят с каква скорост може да се кара . Ама имало отбивка за някакво затънтено село и сложен знак 50 км ще намалиш скороста независимо дали има някой на кръстовището . Писах ви веднаж че миналата година стана катастрофа в 1 часа през ноща между Ловеч и Троян с двама убити на место именно по такава причина че и двамата водачи са карали с голяма скорост разчитайки че в тия късни часове няма движение но ето за зла участ само два автомобила са били но се удариха и две жертви отидоха . Извода какъв е ? Извода е че не трябва да се лежи на тая кълка че като няма движение може да се кара с неразумна скорост. Затова са знаците да се спазват от всички.Голям вой се надава, че имало знак за бабунки по пътя и вместо да ги оправят сложили знак . Ако не са сложили знак и има бабунки ,пак ще има пищене защо след като има неравности по пътя пък няма знак и така нататък.Угодия няма . Да напълно съм съгласен ,че има знаци не отговарящи на обстановката, но пак ви казвам те са много малък процент от правилно поставени знаци които никой пък не спазва.Примери безброй. Катастрофи също безброй.Дано господ ви опази , но не се ли сами предпазвате не виждам кой би ви опазил .....
                            Съгласен съм напълно както с този ти пост така и с всички останали - знаците и законите са - за да се спазват и за това съм против катаджиите да глобяват на пътя, защото с това само ще се увеличат смелите юнаци. А иначе примера ми беше точно за това че на теория тези глоби ще са удачни за хората забравили колан или глобени заради знак сложен нелогично някъде, но на практика ще се получи така че заобикалящите закона ще станат още по нагли.
                            Punto SX 1.1 55

                            Коментар


                              #15
                              Това, че трябва да се кара разумно е ясно. Аз доколкото бях разбрал темата беше дали трябва да взимат глобата на място. Моето мнение е, че така се създават условия за корупционна практика. Ако за нещо глобата е 20 лева - даваш без да им искаш фишове, квитанции или касов бон на полицайчетата по петарка на всеки и си заминаваш на половин цена. Аз имам и един друг въпрос - с какво чистотата на колата спомага за безопасноста на движението? Спомага само или поне предимно за това да има от какво да се изпросват рушвети понеже сред спираните за проверка коли понякога се намират и такива, на които всичко им е изрядно и до сега нямаше за какво да се хванат.
                              Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                              Коментар

                              Working...
                              X