Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глоба за мръсна кола..продължаваме с абсурдите в Абсурдистан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    branko_d написа:
    служителите на КАТ ще преценяват колко е мръсен автомобила.даже дадоха пример за мръсен автомобил,който изглеждаше така както всеки автомобил напуснал най-много преди 12ч автомивката.това е от интервю по БТВ с висш полицай.глобата е 10лв.междо друггото може да се преминава на червено и пред ченгета,но те ще преценят дали си създал опасност с това и зависмост от това ще бъдеш глобен или не
    Ооо, не. Полицаят ще преценява не дали да бъдеш глобен или не, а дали да ти пише фиш или акт. Не си въобразявайте, че ще минавате на червено ненаказани!!!!

    Коментар


      #17
      http://www.novinar.net/?act=news&act...Y0MDs1MA==Ей го "жълтия" вестник. Не е много жълт, а и звучи доста убедително. Само незнам как мислят да спрат 1.000.000 автомобила с АГУ-та от движение, без да паднат от власт ?!?

      Коментар


        #18
        Според мен няма да има нито един глобен. Само чакам да ме спрат някой път и да се опитат да ме глобят за това, че ми е мръсна колата :D
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #19
          Сама по себе си, идеята мисля че е добра. Като си спомня един наш колега каква снимка на колата си беше сложил зимата тук...хахахаха...спомняте ли си.Въпроса е обаче, че критерия за "оценяване чистотата" на един автомобил ще бъде до такава степен манипулирана и подложена на субективна преценка, че още от сега се виждам с акт в ръка влизайки във Варна, прибирайки се от София.....Гледахте ли мерцедеса, дето на полицая му изглеждаше мръсен и сподели че определено е за акт.... . Ще тръгнат вечер по домовете да гледат за измити зъби.

          Коментар


            #20
            Спокойно бе хора - бате бойко иде! Спокойно...

            Коментар


              #21
              Vladim написа:
              Според мен няма да има нито един глобен. Само чакам да ме спрат някой път и да се опитат да ме глобят за това, че ми е мръсна колата :D
              Офицално глобени със сигурно ще са малко с тази свобода и "преценка", която дават на служителите от КАТ, мноооого ясно, че повечето от нас ще избягват фишовете.С една дума - дайте да захраним катаджиите, че са им малки заплатите, държавата поне за тях се грижи Абсурдистан е точната дума!!! Защто не ни дадат на нас свовода да преценим колко да са ни данъците, съобразно това по какви пътища се движим, ...... то примери много.
              Bravo 1.6/16V ... и на газ

              Коментар


                #22
                Най-ми "харесва" това, че всяка кола може да бъде определена като "мръсна" и не може да се измери понятието мръсна. И да - ако вали дъжд и мизериите от техните улици са се дигнали по нашите коли пак ние ще сме виновни, ... а не тея дето е трябвало да мият улиците със сапун ако искат да е чисто като на запад. Какво значи мръсна? Когато има накъде прашно по нея или чак когато вече и през стъклата не може да се вижда от калове? Полицаите щели да преценяват на място, а ние пък да преценяваме дали да обжалваме и да ходим с камерки в джоба да снимаме докато ни пишат измислени актове? Пълен абсурдистан. Целта каква е на тоя закон - да се увеличат оборотите на автомивките или корупцията покрай патрулките?
                Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                Коментар


                  #23
                  И аз го гледах това по БТВ вчера... черен мерцедес, който беше леко запрашен под долната половина на вратите (толкова се запрашава колата за един ден точно) и полицая вика - това е мръсна кола... И какво, като завали дъжд и се оакат колите по 3 пъти на ден ли да се мият? Супер тъпо... Не е ли достатъчно да са чисти номерата, фаровете и стъклата?Много сила се дава в ръцете на малоумните полицаи... А техните патрулки дали са чисти? Да измият пътищата и няма толкова да се цапат колите...
                  PASSARELLA написа:
                  Спокойно бе хора - бате бойко иде! Спокойно...

                  Коментар


                    #24
                    Immortal написа:
                    Само незнам как мислят да спрат 1.000.000 автомобила с АГУ-та от движение, без да паднат от власт ?!?
                    Няма такова "изискване на Брюксел" или ако има то противоричи с всички директиви на ЕС за преминаване към възобновяеми енергоизточници и направо се излагат с това постоянно оправдаване с Брюксел. Ние да не пасеме трева?
                    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                    Коментар


                      #25
                      msotiroff написа:
                      Най - вероятно ще пишат фишове говедата, а фиш не се обжалва...
                      И акт до 50 лв. не се обжалва по закона от 15,02,2008г.

                      Коментар


                        #26
                        Авео написа:
                        Сама по себе си, идеята мисля че е добра...
                        Аз не мисля! Нека асфалтират улиците, затегнат контрола на излизащите от строежи самосвали, да залесят и затревят :D всички кални пространства и тогава да ме гонят да си мия колата! А не два часа след всяко измиване да е вече потънала в пепел без да съм я карал! Ай сиктир! Да се занимават с по-сериозни неща, а не да се правим на велики европейци, докато Стависки избива пиян младежи например!
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #27
                          Глобата за мръсна кола не е нещо ново. Не ми се рови в историята на ЗДП и ППЗДП, но съм почти сигурен, че още когато карах шофьорския курс ( а това беше миналия век ), такава глоба пак беше предвидена.Но винаги досега, когато по тв е ставало дума за нея, от КАТ са обяснявали, че под "мръсна" кола се разбира такава, на която не се виждат номерата или е нарушена видимостта на водача. И вчера много се изненадах, когато някакъв квартален милиционер се опитваше да разсъждава пред камерите на националните телевизии коя кола е мръсна и коя не.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #28
                            msotiroff написа:
                            van_dal написа:
                            Никакви 10лв. да ми пишат акта ще обжалвам до дупка В тая държава тъпите хора дето измислят закони няма да се свършат и атомна бомба да падне пак ще има кой да измисля глупости!!!
                            Най - вероятно ще пишат фишове говедата, а фиш не се обжалва...
                            Ако откажеш фиша ти пишат акт, няма вариант в който да те задължат да ти пишат фиш, пък и при условие, че сега вече ще се плащат на място, може пари да нямаш в себе си.
                            --Старата ръжда любов не хваща!--
                            156 sportwagon 1,9 jtd 115
                            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                            Коментар


                              #29
                              ilkoD написа:
                              msotiroff написа:
                              Най - вероятно ще пишат фишове говедата, а фиш не се обжалва...
                              И акт до 50 лв. не се обжалва по закона от 15,02,2008г.
                              Ще обжалвам постановлението тогава м....та им
                              --Старата ръжда любов не хваща!--
                              156 sportwagon 1,9 jtd 115
                              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                              Коментар


                                #30
                                закъсали го полицаите за кинти бре хора

                                хайде на автомивките хайде на фишовете не се блъскайте моля

                                Коментар

                                Working...
                                X