Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глоба за диалект...продължаваме с абсурдите в Абсурдистан...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Глоба за диалект...продължаваме с абсурдите в Абсурдистан...

    http://www.slava.bg/news/3077.htmlГлоба за говорене на диалект на публични места като парламента и останалите официални институции ще бъде обсъждана при подготовката на закон за защита на българския език.Образователният министър Даниел Вълчев се зарече, че лично ще внесе проектозакон, който да брани употребата на книжовния език.

    #2
    Нищо абсурдно не виждам в това.Абсурдно е да се изправи някой в парламента и да говори на диалект.Също е абсурдно да не се използва български в някои български кметства и министерство,сещате се за какво намеквам.

    Коментар


      #3
      Това го подкрепям с двете ръце!
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #4
        Интересно какво ще е становището на Татяна Дончева при "обсъждането" на проектозакона :D:D:D

        Коментар


          #5
          мен ни мъ интирисувъ пилиту дали и със зели или и без зели, важнуту е вудътъ в рикътъ да и студенъ! Ама нека първо се справим с турците в ключовите министерства, пък тогава с това кой как говори - на диалект ли, на жаргон ли.... поне е на български.

          Коментар


            #6
            Не само, че трябват глоби, ами освен тях трябва и да ги арестуват за по седмица, месец/и...Това там да не е БИТПАЗАР бе? Това там е парламент, в който трябва да си страхотно грамотен, за да можеш да разчиташ правилно текстовете на законите които ще гласуваш. Не може някакъв дришльо да ти размахва пръст от телевизора, да определя начина ти на живот, а да не умее да каже 5 изречения на чист български език. Всъщност, не, че не може - не бива!
            Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

            Коментар


              #7
              Аз съм съгласен цялото Народно събрание на Република България да го заменят с немци, с удоволствие ще слушам превод в ефир, но ще знам, че ще правят нещо за хората..
              "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

              Коментар


                #8
                Без да се обиждате, съгласно този закон на софиянци ще им наложат перманентна глоба Книжовният български език е на базата на говорите във Велико-търновско, така че всички останали ... ши плащами

                Коментар


                  #9
                  Immortal написа:
                  Без да се обиждате, съгласно този език на софиянци ще им наложат перманентна глоба Книжовният български език е на базата на говорите във Велико-търновско, така че всички останали ... ши плащами
                  Хеле вии дет мякате и нии деть сме кауньи" Събта рабта няма, ръките в джобите и айде на Кенана..."
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    абе за диалекта ми звучи смешно на фона,че в много места (включително държавни институции и местни такива)се говори на турски.срещу това какво ще направят???
                    FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

                    Коментар


                      #11
                      gamma написа:
                      Това го подкрепям с двете ръце!
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        Без да се обиждате, съгласно този закон на софиянци ще им наложат перманентна глоба Книжовният български език е на базата на говорите във Велико-търновско, така че всички останали ... ши плащами
                        С първото съм съгласен :D . Но за търновския правилен говор - това е много стара и неактуална постановка. Често ми се налага да ходя в командировки, на които има представители от всички областни градове. Най-близо до представата ми за правилен, недиалектен български, говорят плевенчани.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          snake написа:
                          С първото съм съгласен :D . Но за търновския правилен говор - това е много стара и неактуална постановка. Често ми се налага да ходя в командировки, на които има представители от всички областни градове. Най-близо до представата ми за правилен, недиалектен български, говорят плевенчани.
                          Колегата е горе-долу прав за Плевен. А за книжовния език - граматика от източна България, а изказ и артикулация - от Западна. Плевен е все пак близо до средата
                          She was only a whisky maker but he loved her still.

                          Коментар


                            #14
                            Мисля че трябва в този закон да се включи и глоба за употреба на чуждиците по официалните медии, защо се използват думи като презентация, иновация, приватизация и т.н.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              snake написа:
                              Immortal написа:
                              Без да се обиждате, съгласно този закон на софиянци ще им наложат перманентна глоба Книжовният български език е на базата на говорите във Велико-търновско, така че всички останали ... ши плащами
                              С първото съм съгласен :D . Но за търновския правилен говор - това е много стара и неактуална постановка. Често ми се налага да ходя в командировки, на които има представители от всички областни градове. Най-близо до представата ми за правилен, недиалектен български, говорят плевенчани.
                              :D ...така, така...!!

                              Коментар

                              Working...
                              X