Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отново земетръс вече и земята която тъпчем ни е сърдита.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отново земетръс вече и земята която тъпчем ни е сърдита.

    4,3 по Рихтер разлюля част от Северна България (ОБЗОР)12 май 2008 | 14:12 | ФокусПо данни на Сеизмологичния център към Геофизичния институт към БАН в 13,12 ч е било регистрирано земетресение с епицентър на около 270 км в североизточна посока от гр. София на територията на страната. Земетресението е с магнитуд около 4,3 по скалата на Рихтер. Няма данни за жертви и нанесени материални щети. По първоначална информация - епицентърът е бил около Стражица, между селата Мирово и Асеново.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Пф...вярно ли бе..и на мен ми се стори, че ми се разтресе раката върху масата... Стражица...туй не е на добре ми се струва!

    Коментар


      #3
      Става страшно дано да не последва по-силно, че не знам В Търново се усети един рязък подскок и това беше, като си отида до село ще разбера какви са пораженията на 7-8 км. от епицентъра, преди два месеца правихме рамонт на къщата, ама какво да се прави.
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        coolboby написа:
        ... Стражица...туй не е на добре ми се струва!
        Ама никак даже... То това Стражица и Вранча дето е в Румъния са май най-"взривоопасните" места по нашите ширини от последните десетилетия...

        Коментар


          #5
          Когато стават земетресения в определен район,то това не означава че ще последва по-силно земетресение.Според някои неща които съм чел дори е точно обратното,при слаби трусове се освобождава част от напрежението получено между тектоничните плочи.По-опасно е когато дълго време не е имало трус,тогава изведнъж може да се освободи това напрежение и да стане силно земетресение.Това го гледах някъде нагледно обяснено с филче,но сега дали мога го намери

          Коментар


            #6
            И аз го усетих.Разлюля ми монитора и стола.Дано не се повтаря скоро друго
            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

            Коментар


              #7
              Странно.Офисът ни е на 7-мия етаж и нищо не съм усетил, а тъщата на 3-тия етаж го е усетила.А странно е, защото след земетресението в Китай си помислих, че и ние сме земетръсна зона, а скоро не е имало земетресение.. и ето го, още на същия ден. Обещавам, че няма да си мисля за наводнения, земетресения, цунамита, урагани и др. подобни повече !

              Коментар


                #8
                Това е положението, какво да правим. Нашата планета е жива, в дълбочина си е мармалад. Който не му харесват земетресенията да ходи на Луната - там такива процеси нема. След милиони години и на Земята нема да има земетресения ама надали ще сме живи :D
                FIAT Bravo 1,9 JTD GT

                Коментар


                  #9
                  Две планети си говорели. Едната се оплакала: - Абе, знаеш ли? Завъдила съм хора. - Не се притеснявай, ще изчезнат от само себе си
                  Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                  Коментар


                    #10
                    vesko написа:
                    Две планети си говорели. Едната се оплакала: - Абе, знаеш ли? Завъдила съм хора. - Не се притеснявай, ще изчезнат от само себе си
                    Никой не предполага колко истина има в този виц
                    "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                    Коментар

                    Working...
                    X