Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си спомним и почетем 9 май 1945 година

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да си спомним и почетем 9 май 1945 година

    На 9 май руският народ отбелязва Деня на Победата, а отскоро на тази дата честваме и Деня на Европа. 9 май 1945 година е победен завършек на Великата Отечествена война, в която руският народ даде 27 милиона жертви. Преди 61 (вече 63. Статията е от 2006 година) години бе обявена капитулацията на фашистка Германия и милиони мирни жители по света, пострадали от нашествието на "кафявата чума", получиха свободата си. Втората световна война отне живота на над 50 милиона души, повече от които в разцвета на жизнените си сили. Тази война разори икономиката и върна обществено-икономическото развитие десетилетия назад.Цитатът е взет от тук

    #2
    Бе незнам ние какво да празнуваме, като сме били на страната на Германия, и въпреки че последната година от войната се обръщаме на 180 градуса и прецакваме довчерашните ни съюзници, в следвоенните мирни конференции пак ни категоризират като губещи. Отнемат ни територии - цяла Македония и Беломорието (вкл. красивия град Кавала). Верно, връщат ни част от Добруджа (Добричко и Силистренско). След това ни натрисат "социализъма" и "комунизъма", и то така ни го натрисат, че още ни се вие свят...И въпреки, че войната е унищожила фашизма, не мисля, че има какво да празнуваме ние, Българите. Мир на праха на милионите загинали във войната! Няма по-гадно нещо от една война! Без значение каква е каузата...

    Коментар


      #3
      Immortal написа:
      Бе незнам ние какво да празнуваме
      При толкова загинали... едва ли има повод за празнуване. Не бъркайте понятията

      Коментар


        #4
        BLUEBiRD написа:
        Immortal написа:
        Бе незнам ние какво да празнуваме
        При толкова загинали... едва ли има повод за празнуване. Не бъркайте понятията
        За мен точно това е за празнуването, спирането на всичкото това клане, за да няма вече жертви. Впоследствие се оказа, че това едва ли е възможно имайки в предвид войните последвали през годините, за съжаление.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          Пфу, тия войни дето сега се водят не могат да се мерят със загиналите по пътищата за една година. Иначе днес балдъзето има раожден ден, а си е и Никулден... аз това мисля да празнувам....

          Коментар


            #6
            LiGuru написа:
            Пфу, тия войни дето сега се водят не могат да се мерят със загиналите по пътищата за една година. Иначе днес балдъзето има раожден ден, а си е и Никулден... аз това мисля да празнувам....
            Днес Никулден

            Коментар


              #7
              Aхам, днес е Летен Никулден

              Коментар


                #8
                LiGuru написа:
                Aхам, днес е Летен Никулден
                Гледай ти, а пък аз не знаех че днес имам имен ден. Да съм си жив и здрав!
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  NikMar написа:
                  LiGuru написа:
                  Aхам, днес е Летен Никулден
                  Гледай ти, а пък аз не знаех че днес имам имен ден. Да съм си жив и здрав!
                  :D Че и да почерпиш.

                  Коментар

                  Working...
                  X