Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

И аз я свърших като кучето на нивата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    С това исках да кажа, че наистина има много глупави ограничения поставени на места с друга цел не и безопасност. Не се оплаквам, че съм нарушил и са ме хванали това си е факт, даже снимка си имам :D Нито ми е първата глоба нито последната и това няма да ме накара да спазвам всеки знак. Ефекта е само, че ще дам 50лв на държавата. Като излезе НП ще си го платя даже не мога да го обжалвам защото ще е 50лв.Имам една идея ама нямам толкова камери - да запиша едно пътуване при спазване на всичко, колкото и глупав да е знака, така че камерите да хващат и това което става покрай колата, ще стане нещо като това клипче от камерите в София
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #62
      Ех, колега няма начин да сме на едно мнение. Всеки си знае неговото . Всяка година стават катастрофи и то не къде ами на охранявани и неохранявани жепе прелези. Е има си знака стоп има си и бариери но видите ли ние сме си по умни от всички напъваме се и влака ни отнася . Коментариите са излишни.Интересно аз пък не забелязвам такова нещо като предпоставка за катастрофа като спазвам поставените знаци.И други се наредят след мен и карат по правилата . Е има си изключения които задминават всинца ни само и само да се покажат че са голямата работа .Те са от категорията на водача дето утрепа Кембъла и се е усмихнал с усмивка 10 карата на излизане от съдебната зала . За такива нищо не важи ни закон ни правилник и утре пак ще утрепе някого. Нека не бъдем като него ами малко от малко се позамислим какво да ни е поведението на пътя.
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #63
        Така е колега Коцев мненията винаги ще са различни. Не мога обаче да се съглася, че с безмислени знаци се създава по-голяма безопасност или че като ме глобят ще ме накарат да ги спазвам. Това само създава още повече възможност да се намери друго "решение" на глобата, да се разберем с момчетата... сега и ако въведат да се плаща на ръка на място.
        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

        Коментар


          #64
          Колега ,стига с това бързане че от бързане виждаш какви попари се дробят всеки ден . Миналия ден валя силен дъжд и по улицата която е с две платна еднопосочна по дясното върви вода като река . Всички карат в лявото платно та да не плескат пешеходците само няколко тарикатчета не само че не намалиха скороста ами задминаха колите от дясното платно и оплескаха пешеходците от главата до петите . Е знаци ли ги бъркаха , за къде толкова бързаха .Но според мен е навик и както свикне човек така си продължава да кара . А както казват хората на моите години : дървото се превива докато е младо . Надебелее ли така си отива изкривено . :D
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #65
            Уважаеми колеги,С интерес следях до сега цялата полемика по въпроса, но вече ми омръзна да чета за "безмислените" ограничения по пътищата ни. Няма такова животно "безмислено огроничение". Всяко едно такова е поставено съвсем целенасочено - да съхрани вашия и моя живот. А това, че има много самонадеяни водачи и такива, които си мислят че са по-умни от хората чието задължение е ограничат ПТП-тата е друг въпрос. За четири дни в Гърция видях много повече "безмислени" ограничения от колкото в България, като най-честото беше 70км/ч на автомагистрала, но интересно не само гръцките шофьори, но и българските ги спазваха съвсем безропотно. Защо ли? Сигурно защото гръцките полицаи са с по две висши и са много по-умни от българските.
            Peugeot 301
            Punto 1.9 JTD - на жената

            Коментар


              #66
              venco67 написа:
              Уважаеми колеги,С интерес следях до сега цялата полемика по въпроса, но вече ми омръзна да чета за "безмислените" ограничения по пътищата ни. Няма такова животно "безмислено огроничение". Всяко едно такова е поставено съвсем целенасочено - да съхрани вашия и моя живот. А това, че има много самонадеяни водачи и такива, които си мислят че са по-умни от хората чието задължение е ограничат ПТП-тата е друг въпрос. За четири дни в Гърция видях много повече "безмислени" ограничения от колкото в България, като най-честото беше 70км/ч на автомагистрала, но интересно не само гръцките шофьори, но и българските ги спазваха съвсем безропотно. Защо ли? Сигурно защото гръцките полицаи са с по две висши и са много по-умни от българските.
              В Гърция безсмислени знаци няма! Безсмислените, невидимите и неправилно поставените са тук!

              Коментар


                #67
                Колега има и контра отговор . :D Я ми кажи колко знаци които са поставени съгласно всички правила се спазват ??? Нека оставим тия десетина процента дето са поставени неправилно . Останалите спазват ли се или не ? Ето това ми кажи . :D :D :D Спазват се ама друг път .....
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  #68
                  http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/5279C...BG.pdfТове е от новия Закон за Движ. по Пътищата (вместо точки - месеци и пари)... - стр. 61:Чл. 182 алинея (1) точка 5. (Два месеца и 200 лева)
                  Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                  Коментар


                    #69
                    коцев написа:
                    Колега има и контра отговор . :D Я ми кажи колко знаци които са поставени съгласно всички правила се спазват ??? Нека оставим тия десетина процента дето са поставени неправилно . Останалите спазват ли се или не ? Ето това ми кажи . :D :D :D Спазват се ама друг път .....
                    Няма как да ти отговоря на въпроса, но мога да споделя са себе си, че спазвам каквото се налага. Не ме разбирай погрешно - аз съм против неразумното каране, против неспазването на правилата, но съм и против абсурдите наложени по пътищата ни. Не може в даден тунел да няма осветление близо 5 години и да си решават проблема със знак ограничение 30 км/ч. Не може знаци за ограничение да се крият зад огромни сини табели и до тях да дебнат палячовци, които се опитват единствено да изкарат някой лев, вместо да следят адекватно за реда по пътищата ... не може!

                    Коментар


                      #70
                      Vladim написа:
                      Карайте разумно и няма да имате подобни главоболия! Пък и смачканите ламарини, и труповете ще намалеят! Сори, но това е истината. Сега ще започнете да ми развивате теории - недейте не сте прави! И аз превишавам скороста, но за 12 години шофиране веднъж са ме хващали с 15км/ч отгоре. 44км/ч повече от разрешеното за мен е безумие, бих си го позволил само на магистрала и то за малко, все пак 130+44 е доста, не карам Ферари
                      Абсолютно съгласен ! Има едно нещо, че тези ограничения са слагани когато са се карали предимно москвичи и ладички , който са много по нестабилни от нашите фиатки, но това не значи да си играем с живота на другите. Пище карай с 40 - не карай с 3*40 а най-много 10 км отгоре :P
                      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                      Коментар


                        #71
                        wwweb написа:
                        venco67 написа:
                        Уважаеми колеги,С интерес следях до сега цялата полемика по въпроса, но вече ми омръзна да чета за "безмислените" ограничения по пътищата ни. Няма такова животно "безмислено огроничение". Всяко едно такова е поставено съвсем целенасочено - да съхрани вашия и моя живот. А това, че има много самонадеяни водачи и такива, които си мислят че са по-умни от хората чието задължение е ограничат ПТП-тата е друг въпрос. За четири дни в Гърция видях много повече "безмислени" ограничения от колкото в България, като най-честото беше 70км/ч на автомагистрала, но интересно не само гръцките шофьори, но и българските ги спазваха съвсем безропотно. Защо ли? Сигурно защото гръцките полицаи са с по две висши и са много по-умни от българските.
                        В Гърция безсмислени знаци няма! Безсмислените, невидимите и неправилно поставените са тук!
                        В гърция за 1000 км каране имаще само след границата ченгета около 01.05.08. Има радари неравности, но дупки и ченгета не съм видял
                        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                        Коментар


                          #72
                          wwweb написа:
                          коцев написа:
                          Колега има и контра отговор . :D Я ми кажи колко знаци които са поставени съгласно всички правила се спазват ??? Нека оставим тия десетина процента дето са поставени неправилно . Останалите спазват ли се или не ? Ето това ми кажи . :D :D :D Спазват се ама друг път .....
                          Няма как да ти отговоря на въпроса, но мога да споделя са себе си, че спазвам каквото се налага. Не ме разбирай погрешно - аз съм против неразумното каране, против неспазването на правилата, но съм и против абсурдите наложени по пътищата ни. Не може в даден тунел да няма осветление близо 5 години и да си решават проблема със знак ограничение 30 км/ч. Не може знаци за ограничение да се крият зад огромни сини табели и до тях да дебнат палячовци, които се опитват единствено да изкарат някой лев, вместо да следят адекватно за реда по пътищата ... не може!
                          Напълно съгласен с колегата wwweb това имах в предвид и аз.
                          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                          Коментар


                            #73
                            Батенца, аз като не познавам пътя и не знам ко има след завоя и колко остър ще излезе и колко го е скосил насрещния - даже карам със скорост и под разрешеното щото не ми се мре още.
                            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                            Коментар


                              #74
                              B1keP_B0y написа:
                              Абсолютно съгласен ! Има едно нещо, че тези ограничения са слагани когато са се карали предимно москвичи и ладички , който са много по нестабилни от нашите фиатки, но това не значи да си играем с живота на другите. Пище карай с 40 - не карай с 3*40 а най-много 10 км отгоре :P
                              Колега... ако не знаеш до преди няколко години органичението на скоростта по магистрала бе 120км/ч, а извънградско 80км/ч. Същите знаци важат и за КАМИОНИ, тирове, автобуси. Така, че това, че ти можеш да "вземеш" един завой с 70, не означава, че същото може да го направи и раздрънкана Шкода, или келеша от някое село дето е обул ладичката с галошки, ама две педи широки!
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X