Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гумите ми изглеждат меки, а са на 2.5 бара

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гумите ми изглеждат меки, а са на 2.5 бара

    От седмица предните гуми ми изглеждат доста меки - долната част където стъпва е много дълга точно, както е при мека гума.Днес минавам през Омв и решавам да ги проверя и шах и двете гуми на 2.5 показва.Как става тази работа при положение, че ги бях напомпал на 2.3?А предните изглеждат много мекии 185/60 са летни, някаква не знайна италианска марка, но с хубав грайфер.Задните са ми 175/70 на 2.1, а си изглеждат много повече надути.Тази комбинация от различни гуми отпред и отзад добра ли е
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Re: Гумите ми изглеждат меки а са на 2.5 бара

    иди някъде другаде и ги провери пак...вероятно барометъра е бил прецакан...не може да ги напомпиш на 2.3 и да ти покаже 2.5 и да ти изглежда мека...освен, ако не си я държал много на слънце
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      Абе и при мен го има този проблем. А съм го мерил на няколко места. Вски ми вика, трябва да има корем, ама къв корем, то не бирено шкембе, ами не знам какво ...

      Коментар


        #4
        Моите са на не повече от 2 и четирите. Задните си изглеждат добре, но предните са си със "шкембенце" - все пак ми се струва нормално, ДВГ-то тежи бая повече от празния багажник :D ... Първо бая ме дразнеше и мого се шашках, но вече не им обръщам внимание. За сметка на което пък вози доста по-мекичко . Гумаджията като ми сменя гумите ги напомпа на 3 - викам си, така и така са напомпани, дай да видя как се кара така... Но се оказа в последствие, че така карана колата много ми пречи на задържането на пломби в устата и камъни в бъбреците... и пак си ги спаднах на 2 Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Yellow_Flash_Colorz_PDT_06

        Коментар


          #5
          е и аз така мерих, помпах цяла зима на 2.3, и като смених манометъра, новия показа 1.1 Смени няколко уреда, преди да си сигурен, но гуми на 1.1 не изглеждат коренно различно от гуми на 2.3, поне моите. Иначе нормално предните да изглеждат леко меки.

          Коментар


            #6
            Леко меки не бих казал по скоро доста меки. Дори и да е грешен манометъра преди като ги правих на 2.3 пак ми изглеждаха доста по меки от нормалното.Сега всеки като ми види колата и ми вика предните са ти много меки, а са над 2.3
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              infineon написа:
              Леко меки не бих казал по скоро доста меки. Дори и да е грешен манометъра преди като ги правих на 2.3 пак ми изглеждаха доста по меки от нормалното.Сега всеки като ми види колата и ми вика предните са ти много меки, а са над 2.3
              Колега,защо не бодна манометъра и на задните да видиш колко показва?Ако там показва нормално ,значи всичко е ОК.Хайде утре същото упражнение,може и на друга бензиностанция,за да си сигурен,че манометъра е верен!
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                И аз съм така, с един манометър показа 1,2 с друг 2,0!Напомпих ги до 2,2 предните и пак си има тумбаче, като гледам на почти всяка кола предните гуми са така и го приемам за нормално!
                now. BMW E39 523i '98 170hp
                ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                Коментар


                  #9
                  Ако гумите ти всъщност са по-широки от джантата ще ти изглежда така. Аз все още не съм сложил летните гуми и сега предните изглеждат доста по-меки отколкото са зимата. А и мног зависи къде си паркирал и как я гледаш. Ако я сложиш на гладка и равна повърхност и я погледнеш по диагонал от към задницата ще видиш, че са абсолютно еднакви и 4-те.
                  www.CarProfi-BG.com
                  Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                  Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                  Най-атрактивните цени в София!

                  Коментар

                  Working...
                  X