Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде пращат талона след акт?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде пращат талона след акт?

    Колеги, това ми е въпроса, тъй като онзи ден ми написаха акт в Елин Пелин, аз съм от Бургас, но постоянния ми адрес е в София, та не ми е ясно къде да ходя след месец да си взема наказателното постановление и талона. КАТ-аджията ми каза в Бургас, но после пък ми казаха по постоянен адрес и сега изобщо не съм наясно. То вярно, че има време, но ако ще се пътува до Бургас, човек трябва израно да си направи сметката...
    Shit happens, sometimes...
    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

    #2
    Където ти е постоянният адрес по лична карта в съответното КАТ

    Коментар


      #3
      Re: Къде пращат талона след акт?

      ivjordan написа:
      ...То вярно, че има време, но ако ще се пътува до Бургас, човек трябва израно да си направи сметката...
      Вземи си една студена голяяяяяяямя вода и се приготви за чакане, както сам каза - "Време има" (а и като проверяваш, дали не е дошъл, требе да си адски настоятелен )На мен при писан акт във Варна си чаках талонапочити 6 месеца да дйоде ю КАТ-София... Най-накрая си го взех с голям скандал, след като викайки им обясних, че след няколко дена заминавам да живея точно във Варна и дали трябва да чакам още половин одина и там да ми го донесат.... да видиш как се разтърчаха и как се намери - кой знае кога е дошъл и са го забили някъде...

      Коментар


        #4
        Аз също мисля, че ги пращат на постоянен адрес. Друг е въпроса кога ще ти излезе акта. Може да те разкарват всяка седмица до КАТ след като изтече първият месец. На приятелят ми му взеха талона в Омуртаг (ние живеем в Шумен) и от КАТ в Казанлък, (където му е постоянният адрес) го разкарваха всяка седмица, докато излезе. Всяка седмица Шумен-Казанлък - Шумен
        Fiat Bravo 1,6 16V 103k.c. (Метан)

        Коментар


          #5
          Авео написа:
          Където ти е постоянният адрес по лична карта в съответното КАТ
          Така е -обаче поне два месеца ще подновяваш акта.....
          "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

          Коментар


            #6
            Така е ако ти го вземат някъде на затънтено място може и две години да го чакаш.По добре не ги давайте като ги искат. Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Re: Къде пращат талона след акт?

              ivjordan написа:
              Колеги, това ми е въпроса, тъй като онзи ден ми написаха акт в Елин Пелин, аз съм от Бургас, но постоянния ми адрес е в София, та не ми е ясно къде да ходя след месец да си взема наказателното постановление и талона. КАТ-аджията ми каза в Бургас, но после пък ми казаха по постоянен адрес и сега изобщо не съм наясно. То вярно, че има време, но ако ще се пътува до Бургас, човек трябва израно да си направи сметката...
              Там където ти е постоянния адрес, там изпращат акта. Не знам дали полицаят не ти го е казал това за Бургас с цел да те стимулира да го "стимулираш" ти. Поне на мен веднъж ми излязоха с този номер.
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #8
                АКТ-а пристига на постоянния адрес по лична карта!На мен ми бяха писали акт в Пернишкия край, а личната ми карта е в Стара Загора, аз живея в София... тя стана една... баси тромавата система... 6 месеца ми бавиха акта дотогава ходих месец за месец - бегом до Стара Загора да ми удължават акта, докато ми излезе наказателното постановление... Заедно с ходенето до старозагорския кат в и оправянето на акта в 12:00 бях вече заседнал на работното си място в София, а ако бях чакал в софийския кат може би 1-2 дена отпуск трябваше да си вземам...

                Коментар


                  #9
                  Мерси! Значи в София ще си го чакам, пък когато дойде.
                  Shit happens, sometimes...
                  Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                  Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                  Коментар


                    #10
                    Не е вярно. Обърни си книжката и виж на кое място се водиш на отчет. Не е по постоянен адрес на лична карта. Нямат нищо общо. Защото като изкараш книжка един вид ти откриват като "досие" и това досие се съхранява в МВР където е издадена. Ако пича кара с БГ книжка и е с чужда лична карта (да речем има 2-но гражданство, примерно Гърция, страна членка на ЕС) в Гърция ли ще я пратят ?

                    Коментар


                      #11
                      Еми, книжката ми се води на отчет в Бургас. Точно това е въпроса, там ли ще трябва да се ходи или в софийския КАТ, който ми е по постоянен адрес?
                      Shit happens, sometimes...
                      Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                      Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                      Коментар


                        #12
                        Ако си смениш адреса по лична карта имаш някакъв срок, в който трябва да си смениш и адреса, на който те водят на отчет в КАТ! Например ако си сменил регистрацията по лична карта в София, трябва и в КАТ да започнат да те водят на отчет в София, имаше някакъв срок, в който трябва да си "смениш"и книжката след смяната на личната карта...П.С. Иначе щом ти се води книжката на отчет в Бургас - там трябва да ходиш...

                        Коментар


                          #13
                          книжката може да си стои в на отчет в другия град докато изтече срока и на валидностно и аз знам че акта на колегата трябва да дайде в София, заради адресната регистрация
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            2-те нямат нищо общо. Талона ще отиде в Бургас, освен ако не е пуснал молба за смяна на воденето на отчет. Той е зачислен в КАТ Бургас и "досието" му е там. Мога да се хвана на бас.

                            Коментар


                              #15
                              Еми, то и ченгето каза, че ше ходи в Бургас, ама все се надявах да не е бил наясно, но явно е бил, че сега видях, че на гърба на акта пише, че наказателното постановление се праща по място на отчет. Явно след месец ща не ща, пак ще ходя до морето, а след още месец пак, че не вярвам да сколасат в рамките на един месец.
                              Shit happens, sometimes...
                              Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                              Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                              Коментар

                              Working...
                              X