Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВНИМАНИЕ-сезона на градушките започна!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ВНИМАНИЕ-сезона на градушките започна!!!

    Преди малко тук във В.Т се изля страхотен дъжд с дребни топченца от време на време.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Re: ВНИМАНИЕ-сезона на градушките започна!!!

    Tornado написа:
    Преди малко тук във В.Т се изля страхотен дъжд с дребни топченца от време на време.
    Ей от това най-много ме е страх...нямам читав гараж за жалост...единственият дето имам е така направен че в него се влиза с 4-5 маневри и след два провалени опита и надрани калници се отказах Та как аджеба ще опазвам тенекето от градушка не ми е ясно....?Може и смешно да ви се стори,но миналото лято завивах колицата с вълнени одеала Yellow_Flash_Colorz_PDT_34 Yellow_Flash_Colorz_PDT_36 Yellow_Flash_Colorz_PDT_14
    НЕ на безразсъдното шофиране!

    Коментар


      #3
      много неприятна работа е това ... няма оправия след това, каквото и да се прави не става както трябва. Поради липсата на гараж аз в този сезон в багажника си нося едно дебело старо одеяло с надеждата поне малко от малко да спаси положението. Въпреки това силно се надявам да не ми влезне в употреба конкретно за градушки
      Fiat Punto '01, 1.8 16V HGT Abarth

      Коментар


        #4
        ...а защо не е както едно време, да стрелят с ракети по облаците с градушка?За съжаление, и аз все още нямам читав гараж... та всеки път като дойдат черните облаци и се моля да ме отминат...
        Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

        Коментар


          #5
          Аз все още си карам с последствията от една есенна градушка Yellow_Flash_Colorz_PDT_41 Чакам още малко да се стопли за да се пробвам да я оправя...А май най-добре ще е да почакам до към края на юни за да е по-сигурно, че няма пак да ме изплющи някоя градушка като е прясно оправена колата Yellow_Flash_Colorz_PDT_43

          Коментар


            #6
            Бе за стреляне - стрелят. Има един полигон до моето село за такива ракети и миналата година стреляха. Друг е въпроса, че преди не помня да е падала градушка, или най-много веднъж на година, а сега само тази година паднаха вече няколко.Пазя се от тях като обикновено гледам да паркирам колата под някое дърво. Лошото е, че и комшиите се усетиха за това, а дърветата покрай блока не са чак толкова много. А и ако те уцели на път градушката... ще се радват стъкларите за коли

            Коментар


              #7
              Е то аз като имам гараж -пак не се знае кво ще стане. Колите не са Non Stop в нас. Има голяма вероятност да съм някъде навън и да завали градушка. Е за тва задължително си правете каско, може колата да не се възтанови напълно, но пак е по-добре от това да е очукана. Ако живееме в постоянен страх от градушка- дайте да не си караме колите , то е все едно да не излизаме щото може някой некадърник да ни удари
              Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

              Коментар


                #8
                Тази година вече ме "опари" една ситна градушка на 05 април на магистрала "Тракия". Не забелязвам поражения, но градушката е нещо, което може да ти попилее, направо да ти унищожи колата. Прави са колегите, които казват, че пълно възстановяване след градушка няма. И никой не е застрахован. Може цял ден да ти е в гаража колата и точно като я изкараш, да те прасне градушката.Имам пълно каско и не ми пука особено, застрахователя изрично ме предупреди, че покриват щетите от градушка. Макар че предпочитам да не ми се случва: застрахователите много обещават преди да им платиш, но когато трябва те да плащат, стават едни такива тъжни, потиснати, неразговорчиви ...
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  дебело одеало е спасението)Завиваш колата да не и е студено
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #10
                    dudulia написа:
                    дебело одеало е спасението)Завиваш колата да не и е студено
                    Изобщо да ! Но нек’си не е много стилно да караш по магистралата например с одеало върху колата .
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      westdogg написа:
                      Е то аз като имам гараж -пак не се знае кво ще стане. Колите не са Non Stop в нас. Има голяма вероятност да съм някъде навън и да завали градушка. Е за тва задължително си правете каско, може колата да не се възтанови напълно, но пак е по-добре от това да е очукана. Ако живееме в постоянен страх от градушка- дайте да не си караме колите , то е все едно да не излизаме щото може някой некадърник да ни удари
                      Абсолютно - аз гараж имам - ама нощно време градушка не вали - поне така съм чувал от старите хора. Така че гаража не е спасение - всичко е на късмет - а закрити паркинги все още няма много - така че късмета важи с още по - голяма сила. А и както са меки ламаринките на нашите коли не ми се иска да видя какво ще стане ако завали нещо по-голямо от зрънце леща. В тази връзка - имахме на времето москвич от новите - такава градушка го е прала ама никви белези нямаше по ламарината.
                      Punto SX 1.1 55

                      Коментар


                        #12
                        snake написа:
                        dudulia написа:
                        дебело одеало е спасението)Завиваш колата да не и е студено
                        Изобщо да ! Но нек’си не е много стилно да караш по магистралата например с одеало върху колата .
                        хехехе що да не е стилно ....треа само с два самонарезни винтове да го хванеш за купето -ама само отпред да може да се вее
                        "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                        Коментар


                          #13
                          nikki_sixx написа:
                          ...а защо не е както едно време, да стрелят с ракети по облаците с градушка?
                          Явно на застрахователите им излиза по-евтино да плащат щетите след това. Миналата година като биха градушките ме свари в Обеля оная дето топчетата бяха като яйца и на ситроена нищо му нямаше - не можах да повярвам. Обаче на един мой приятел мерцедеса беше като прострелян отвсякъде. Забелязал съм, че на ситроен ламарините са много качествени за сметка на други неща.
                          www.CarProfi-BG.com
                          Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                          Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                          Най-атрактивните цени в София!

                          Коментар


                            #14
                            Много хубаво сте направили със създаването на тази тема! Исках да попитам след един леден порой и не дай си боже лоши последици за колите, възстановяването на ламарините пълно ли е или не? Просто са ми казвали, че от това оправия няма и често си виждам буквално надупчени коли по пътищата.
                            Fiat Stilo 1.9 JTD

                            Коментар


                              #15
                              Аз не мисля, че е възможно пълно възстановяване след сериозна градушка. Погледнати под определен ъгъл, следите от градушка винаги си личат. За съжаление, тъй като това може да се случи на всяка кола ...Миналата година в Пазарджик се носеше слуха за няколко стотин! чисто нови форда, очукани от градушка и ремонтирани невероятно успешно в сервиз "Еврокар". За съжаление лично не съм виждал ремонтираните фордове, но очевидци твърдят, че били ремонтирани впечатляващо. И в тази връзка наистина ми е интересно как точно застрахователите покриват щети от градушка. Тъй като съм виждал коли, по които след градушка няма здраво място. Такава кола за мен трябва да се бракува и съответно застрахователя да изплати пълната премия, все едно колата е открадната или унищожена в катастрофа. Но дали и застрахователите мислят така ?
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар

                              Working...
                              X