Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за табелите и знаците в България...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    coolboby написа:
    van_dal написа:
    Ако не сте разбрали живеем в абсурдистана да спомена във ВТ си имаме 3 Бентлита, и трите са еднакви и човек може да се заблуди че е едно и също..
    Не са еднакви градски...едното е кабрио, другите 2 са купета...А като стана на въпрос в лудницата във ВТ...на Мола виждал ли си каква лудница е събота, неделя и празничните дни! Скоро време може и по Господари на ефира да ме дават...неможе си вкараме колата в гаража..пък мола има 500 паркоместа, ама кой от Джулюница да знае, че има подземен паркинг надземен, въздушен и тн....
    Стига сте давали тази Джулюница за пример на безумието и простототията бре Вярно че китно звучи името ама стига де.......... Преди време с Нино имахме спор за Джулюница сега и ти си подхванал Боби това село. P.s. Моето си е - за това го защитавам :DА Боби и ако видиш някое червено Пунто пред гаража ти не викай КАТ - все пак корените ми са от Джулюница и може да съм аз :P
    Punto SX 1.1 55

    Коментар


      #17
      Ето още един пример за "правилно" поставени знаци.И много често в този участък има патрулка - това всъщност е същото място, за което писах по-горе - с "ненормалното" ограничение 40 км//чП.С. На първата снимка се вижда и патрулката, само че този път е от другата страна на пътя.П.П.С. За да направя тези снимки почти спрях. При нормално движение просто няма начин да се види знака.

      Коментар


        #18
        Punto SX написа:
        coolboby написа:
        van_dal написа:
        Ако не сте разбрали живеем в абсурдистана да спомена във ВТ си имаме 3 Бентлита, и трите са еднакви и човек може да се заблуди че е едно и също..
        Не са еднакви градски...едното е кабрио, другите 2 са купета...А като стана на въпрос в лудницата във ВТ...на Мола виждал ли си каква лудница е събота, неделя и празничните дни! Скоро време може и по Господари на ефира да ме дават...неможе си вкараме колата в гаража..пък мола има 500 паркоместа, ама кой от Джулюница да знае, че има подземен паркинг надземен, въздушен и тн....
        Стига сте давали тази Джулюница за пример на безумието и простототията бре Вярно че китно звучи името ама стига де.......... Преди време с Нино имахме спор за Джулюница сега и ти си подхванал Боби това село. P.s. Моето си е - за това го защитавам :DА Боби и ако видиш някое червено Пунто пред гаража ти не викай КАТ - все пак корените ми са от Джулюница и може да съм аз :P
        Мислех да напиша "нищо лично" ..просто го дадох като пример с цел не да обидя някого...извинявай

        Коментар


          #19
          coolboby написа:
          Punto SX написа:
          coolboby написа:
          van_dal написа:
          Ако не сте разбрали живеем в абсурдистана да спомена във ВТ си имаме 3 Бентлита, и трите са еднакви и човек може да се заблуди че е едно и също..
          Не са еднакви градски...едното е кабрио, другите 2 са купета...А като стана на въпрос в лудницата във ВТ...на Мола виждал ли си каква лудница е събота, неделя и празничните дни! Скоро време може и по Господари на ефира да ме дават...неможе си вкараме колата в гаража..пък мола има 500 паркоместа, ама кой от Джулюница да знае, че има подземен паркинг надземен, въздушен и тн....
          Стига сте давали тази Джулюница за пример на безумието и простототията бре Вярно че китно звучи името ама стига де.......... Преди време с Нино имахме спор за Джулюница сега и ти си подхванал Боби това село. P.s. Моето си е - за това го защитавам :DА Боби и ако видиш някое червено Пунто пред гаража ти не викай КАТ - все пак корените ми са от Джулюница и може да съм аз :P
          Мислех да напиша "нищо лично" ..просто го дадох като пример с цел не да обидя някого...извинявай
          Е аз не съм се засегнал - не се притеснявай - просто ми стана чудно как всички на него налитат - може би заради името
          Punto SX 1.1 55

          Коментар


            #20
            А бе, пичове! Тя маркировката по асфалта се е изтрила вече, липсват пешеходните пътеки, стрелките за престрояване... Какво си говорим! Често ми се случва да освиркам някой колега, че не се е престроил в правилната лента и вместо да завие, продължава направо, като по този начин ме притиска! Ама после като го видя с неварненска регистрация и се сещам, че човека няма как да знае наизуст вече изтритата маркировка и му махам с ръка извинявайки му се...Вероятно и аз ще съм същата картинка в друг град!

            Коментар


              #21
              ///// написа:
              А бе, пичове! Тя маркировката по асфалта се е изтрила вече, липсват пешеходните пътеки, стрелките за престрояване... Какво си говорим! Често ми се случва да освиркам някой колега, че не се е престроил в правилната лента и вместо да завие, продължава направо, като по този начин ме притиска! Ама после като го видя с неварненска регистрация и се сещам, че човека няма как да знае наизуст вече изтритата маркировка и му махам с ръка извинявайки му се...Вероятно и аз ще съм същата картинка в друг град!
              По този повод за престрояването - гледам във Варна вече на всеки светофар камери - мине някой нередно през светофара и честитка - да до тук всичко ок, обаче ми казаха местни че пращали честитки и за неправилно престрояване или престрояване в последния момент, непосредствено на кръстовището. Това на един шофьор неживеещ във Варна ще му се случи 100% поне веднъж да се престрои грешно, въпреки че има знак преди кръстовищата коя лента е за направо и коя за на ляво и дясно, някъде зад някое добре разлистено дърво, а маркировката отдавна е изтрита. И още нещо - тази Варна станала като лунен пейжаш бе - големи кратери голямо нещо. Пред една до градския стадион дори конусче бяха сложили - явно са се опарили доста хора - особенно когато са пълни с вода от дъждовете (впоследствие разбрах че моя позната е оставила 2 гуми там). Тези камери сигурно и дупките виждат ама те не са им интересни. А още малко след глобите за неправилно престояване по камера ще вземат да глобяват и защото на камерата и се видяло че някой кара пиян и криволичи - а той просто избягвал поредната дупка от пътя. Та все пак ми е интересно някой от вас Варненци чувал ли е за такива глоби за престрояването заснето от камера или са само слухове
              Punto SX 1.1 55

              Коментар


                #22
                На мен престрояването ми е болна тема - масово се кара върху линията или с едната гума в другото платно и това се смята за нормално. Но по отношение на светофарите - на около 30 метра преди сфетофара, платната за движение са разделени с непрекъсната линия, което ще рече, че нямаш право на престрояване. Когато обаче, маркировка липсва - водачът сам определя броя на лентите.

                Коментар


                  #23
                  А какво ще кажете за това?
                  Прикачени файлове
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #24
                    и още:
                    Прикачени файлове
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #25
                      и още:
                      Прикачени файлове
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #26
                        и пак:
                        Прикачени файлове
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #27
                          1. Нещото, което на няколко пъти ми изкарва акъла и ме кара да спирам са релакс по няколко минути: пътуване Варна-София на тъмно, някъде след Търговище започват ремонти... страхотен асфалт, нов, ама няма никаква маркировка - ни осева, ни пинктир, ни оранжеви конуси или камо ли знаци... А то едни завои, отсреща коли, няма как на дълги да караш... Принуден си да караш с 30, а на няколко пъти даже се хванах, че съм навлязъл в насрещното...2. На доста места липсва предварително указване кое накъде е. Караш си със 100 по тъмния равен и прав път (пак тогава, към 22:00), не го познаваш добре и по едно време жената вика: "Абе тука ми се мерна табела София надясно"... Добре че ме загложди и се върнахме да проверим, инак щяхме да стигнем Русе след няколко часа... Не помня вече на колко други места па така от 100 със скок на спирачките се взима отбивка.... То сигур затова е ограничението за 40-60 по отбивките, да мое да видиш и да не се газираш 3. Не на последно място - любимото ми: Пътен възел Велико Търново! Особено, когато излизаш от центъра към посока Сф, Вн или Загората (без значение). Безумно престрояване заради надписи по лентата и отделно над нея, без да смятаме тези, които са на по 10 метра след отклонението . Всеки път ми е безумно забавно... Никога няма да забравя как след един фирмен уикенд завършил на Царевец се метнахме по колие (6 броя) и така се изпогубихме там, че 20 минути не моем се събра

                          Коментар


                            #28
                            Мда нашия пътен възел е много объркващо място, ако не го познаваш, но ако се кара бавничко с 40-50 ще имаш време да видиш табелите и да се ориентираш по тях.
                            --Старата ръжда любов не хваща!--
                            156 sportwagon 1,9 jtd 115
                            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                            Коментар


                              #29
                              Punto SX написа:
                              ///// написа:
                              А бе, пичове! Тя маркировката по асфалта се е изтрила вече, липсват пешеходните пътеки, стрелките за престрояване... Какво си говорим! Често ми се случва да освиркам някой колега, че не се е престроил в правилната лента и вместо да завие, продължава направо, като по този начин ме притиска! Ама после като го видя с неварненска регистрация и се сещам, че човека няма как да знае наизуст вече изтритата маркировка и му махам с ръка извинявайки му се...Вероятно и аз ще съм същата картинка в друг град!
                              По този повод за престрояването - гледам във Варна вече на всеки светофар камери - мине някой нередно през светофара и честитка - да до тук всичко ок, обаче ми казаха местни че пращали честитки и за неправилно престрояване или престрояване в последния момент, непосредствено на кръстовището. Това на един шофьор неживеещ във Варна ще му се случи 100% поне веднъж да се престрои грешно, въпреки че има знак преди кръстовищата коя лента е за направо и коя за на ляво и дясно, някъде зад някое добре разлистено дърво, а маркировката отдавна е изтрита. И още нещо - тази Варна станала като лунен пейжаш бе - големи кратери голямо нещо. Пред една до градския стадион дори конусче бяха сложили - явно са се опарили доста хора - особенно когато са пълни с вода от дъждовете (впоследствие разбрах че моя позната е оставила 2 гуми там). Тези камери сигурно и дупките виждат ама те не са им интересни. А още малко след глобите за неправилно престояване по камера ще вземат да глобяват и защото на камерата и се видяло че някой кара пиян и криволичи - а той просто избягвал поредната дупка от пътя. Та все пак ми е интересно някой от вас Варненци чувал ли е за такива глоби за престрояването заснето от камера или са само слухове
                              Единствената информация относно камерите, която смятам за автентична е, че половината от камерите вече са функциониращи - поне това е твърдение на колежка от алфа-форума, чиято майка работела там!Иначе, аз тука си познавам кръстовищата, маркировката (изтрита на места), ограниченията (че и дупките) и горе долу се справям, ама я ме пусни, както казва колегата bubachko, на пътен възел Велико Търново и стой, та гледай - доста ще е забавно!А що се отнася до дупките по пътищата - не ме питай как карам - могат спокойно да ме вземат в националния отбор по ски-алпийски дисциплини!

                              Коментар

                              Working...
                              X