Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови екотакси!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нови екотакси!

    От 80 на 90 лв. да се повиши продуктовата такса за нови автомобили реши правителството, което прие наредба за новите размери на екотаксите. Заплащането на таксата ще става при първата регистрация на МПС-то, информира Дарик радио.За автомобили на възраст до пет години увеличението на продуктовата такса е от 80 на 130 лева, съобщи заместник-министърът на околната среда и водите Чавдар Георгиев. 160 лева ще плаща собственикът на автомобила в КАТ, когато колата м,у е на възраст от шест до 10 години. Предложението на екоминистерството продуктовата екотакса да нарасне на 300 лева за най-старите коли над 10 години е срещнало отпора на министър-председателя Сергей Станишев и на някои от министрите. Премиерът настоял да се намали цената до социално поносима и тя да бъде между 180 и 200 лева, съобщи Чавдар Георгиев.С новите такси за опаковки покупката на компютър ще се оскъпи между 5 и 10 лева, а екотаксата за хладилник ще бъде между 12 и 25лева. С приемането на наредбата бяха утвърдени и нови такси за опаковки от текстил 60 ст., от дърво 30 - ст., от керамика и седеф - 60 ст. Увеличението за опаковката на киселото мляко става 1,75 ст.От екоминистерството бяха категорични, че новите такса не могат да служат за инфлационен натиск върху цените на стоките.www.dnevnik.bg
    Space Star 1.9 DID

    #2
    А таксата за използваната тоалетна хартия нема ли да вдигат бе техната .... майчица

    Коментар


      #3
      И екотакса за издишан въздух ще въведат...

      Коментар


        #4
        Понеже нямам време да гледам новини не можах да разбера това прието ли е или не.Понеже ми предстои закупуване на 11г автомобил този месец,ще трябва ли да плащам тези 300лв ебаси?
        Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

        Коментар


          #5
          kimirai написа:
          Понеже нямам време да гледам новини не можах да разбера това прието ли е или не.Понеже ми предстои закупуване на 11г автомобил този месец,ще трябва ли да плащам тези 300лв ебаси?
          Още не са го приели! Ама на там отиват нещата. Само ме притеснява да не го въведат със задна дата, че тогава ще стане една...
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            Roko написа:
            [Само ме притеснява да не го въведат със задна дата, че тогава ще стане една...
            Това няма как да стане.

            Коментар


              #7
              Да не е от 2009 г.Е...и педелвайсите.
              Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

              Коментар


                #8
                kimirai написа:
                Понеже нямам време да гледам новини не можах да разбера това прието ли е или не.Понеже ми предстои закупуване на 11г автомобил този месец,ще трябва ли да плащам тези 300лв ебаси?
                Не колега само 99лв аз моята си я взех от ******* при това с безплатна доставка. Имало и предприемчиви търговци ПоздравиКолега, прочетете правилата на форума преди да поствате първото си мнение.Безплатната реклама тук е забранена.А и постът ви е изцяло с рекламна цел, явно от това, че отговаряте на питания от преди 3 години.Ще ви държа под око, при следващо нарушение ще получите предупреждение, а при повторно - забрана за постване в нашия форум!Модератор

                Коментар

                Working...
                X