Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кражби и измами във сервизи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кражби и измами във сервизи

    Днес най-накрая си взех и другата ми Италиянка (Alfa 146 1.6 Boxer) от сервиза понеже имах миналата година пряк италиянски сблъсък във действителният смисал на думата с едно браво. общо взето гледката беше покъртителна , ще добавя снимков материал.цената договорена с майсторите беше 1500 лв. със труд и части.Като изключим , че искаха 1000 лв. а аз ги пратих да огледат по-добре за да си нямаме ядове с тях.Колата беше дадена миналата година септември месец и днес ми се обадиха , че е готова. общо взето цената скачаше всеки месец на горе.Отивам днес да я взимам и ми сервират "Ами сега ще трябва да ми дадете 130 лв. за стъкло , 80 лв за радиатор 200 лв за боя , водна помпа и за радиатори още 100 лв. поглеждам си договора и гледам , че си пише 1500 лв. всичко . както и да е дадох им 1600 лв за да не се ядосвам и в следващият момент ми сервират.... ами вземете си важе и си я издърпайте до вас ? Аз очуден гледам и казвам " ама нали колата е готова и може да върви и ми казахте , че сте я запалили? " а те " тази кола никога не е вървяла на бензин !" а аз точно си я карах на бензин на същата вечер от сблъсака. продължават " Ни я препалихме със КОРЕСЕЛИН но от резервоара не ще да си дърпа и този ремонт не влиза в цената" аз се ядосах и казах " Пуснахте ли бензиновата помпа ? " и те ме гледат странно и отговарят "как да я пуснем ?" бръкнах под седалката натиснах копчето и колата запали , успокоих се че няма да я тикам до нас и няма да извърша някой грях като ги натръшкам под ред всичките там. и в момента който се заарадвях гледам задните гуми не са моите и на всичкото от горе са различни ? едната 175 другата 190 едната мишелин другата някакво си X...... вдигнах скандал но не постигнах нищо , понеже колата седеше около месец във един друг сервиз. качвам се тръгвам , предницата разбита , оглеждам се , копчето заа огледалата ми го няма ? Хмм.. викам си паднало е вътре... слизазм да заредя газ да видя дали работи и гледам говорителите на задните врати и тях ги няма ? ядосах се отвирих багажника за да не би да са там и какво да видя , и резервната гума я няма ! Пускам светлините светят като коледна елха от пускам халогените ,не светят , отварям капака оглейдам се , половината кабели извадени и скрити. ( В момента не знам кой за какво е ) общо взето е това сега трябва да пръсна еда купчина пари пак за да я доуправя. Просто какво да кажеш Майстори !
    Прикачени файлове

    #2
    И кои точно та нагласи тъи в Русе или не беше от Русе маистора Питам с цел да му направим една "хубава" реклама навсякъде по всички познати че и непознати даже

    Коментар


      #3
      Нямам думи просто.Наистина, поне кажи кой е сервиза, че да спасиш други от подобна участ.
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        #4
        Да Русенска Гордост е !Казва се Валю и сервиза му се намира до полигона в ляво , не там където правят климатици а се продължава на ляво и се пада точно зад хиподрума във двора на CLAAS

        Коментар


          #5
          Бахти пасмината са тия майстори!Не знам какво да кажа освен, че съжалявам искренно за случилото се но тоя заслужава един убав здрав бой!
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            #6
            малееее...този си няма и напредстава ако си намеря колата в подобно състояние за колко кратко време ще му изгори сервиза...а той че ще е в гипсово корито е отделна тема...а какво е правила толкова тази кола там близо половин година доколкото разбирам от поста ти!?!? да не са я сглобявали наново цялата? половин година в сервиз...то даже повече от половин година...те на ръка нова да сглобяваха по-бързо ще стане...да не са затягали болтовете със зъби!?!?добре че не съм в Русе и не те познавам лично аз щях този да го направя на пихтия...а пари щяха да видят след като си ги заработят на околовръстното...за протокола на братовчед ми пежото...беше катастрофирал челно...другата кола го беше засякла на кръстовище...и я праснал между предните врати и мотора...оправиха му пежото за две три седмици най-много...като се има в предвид че отпред беше размазано...ламарини части работи боядисване...после беше като ново...до след няколко месеца когато го нартесе в един камион...пак предницата а камиона пак го е засякал и той с пежото го натресъл под вратата на шофьора...е тогава неможаха да го оправят и го продаде...така че незнам каква катастрофа си отнесъл та да я ремонтират колата повече от половин година...
            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

            Коментар


              #7
              Честно казано и аз бих му запалил сервиза, ако ми върнат колата в подобно състояние. И това не става трудно, запалителни течности около нас, колкото искаш, а пък и е много трудно доказуемо! Съжалявам, че приканвам към извършване на прстъпление, но такива изроди заслужават именно това!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Е..ти изродите гадни! Ма как наистина ще ти държат колата половин година? То разбирам да е някой Майбах, да няма части... Благодаря поне за информацията за сервиза, колега, щото макар, че живея в София съм от Русе, а на баща ми ще кажа да не припарва там.
                She was only a whisky maker but he loved her still.

                Коментар


                  #9
                  Случката е потресаваща. Явно съм прав, че когато ми се наложи да вкарам колата в сервиз, свалям тасовете, падащия панел на радиото, антената и вадя всичко от багажника и жабката, а когато си я взимам, проверявам дали не са ми сменили гумите и акумулатора.Бях чул преди време за случай, при който след спешен авто-тенекеджийски ремонт, извършен през зимата, след няколко месеца собственика установява, че му е свален компресора на климатика...
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    без скандали,направо с тупаници и шутове,бати скапаняка и си му дал 1600лв мале,точно НИКОГА,за тези пари трябва и "тръба" да ти направи,скапан ****** бек

                    Коментар


                      #11
                      Прежалвай ги тия работи дет ти ги е направил,станалото станало,хващай някоя нощ 2 туби бензин ти трябват и един кибрит зебра та после да плащат и колите които са в сервиза за ремонт в момента тия нещастници
                      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                      Коментар


                        #12
                        Ами в Русе сте голяма група - може да му спретнете доста неща - може да се почне с изпращане на ревизии от какви ли не органи, проверки от пожарни и т.н. - А пък другото - после!
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          И аз се напатих от този Валентин.Взе ми 70 лева за профилактика на турбото което си работеше.Карам по принцип фронтера,след като си монтирах турбото обратно на джипката то започна да вие страхотно и да стърже.Обадих се на валентин а той ме обеждаваше че турбото ми е перфектно.След като той чу по телефона как стърже,повече неми вдигна ,и се оправда че маслото ми е калпаво.Занесах турбото за ремонт във Варна в сервиза към техническия университет и там го закачиха на стенд.Оказа се че оста на турбинката бие цял милиметър.Обясниха ми че това се е получило от Валентин от сервиза в Русе ,който с ЧУК е блъскал по оста и я е окривил.Отремонтираха ми турбото като ми смениха оста и това ми костваше 520 лева.Оказа се че Вальо ми СЪСИПА работещото турбо , а бе оставено само за почистване с ултразвук.Намира се в Русе до полигона в двора на КЛААС-Берус в едни гаражи под наем.Много съм разочарован че и аз изгорях от пишман майстори.Неси носете колите за ремонт там че от приказка на приказка ще ви обеди да ви напрай основен ремонт, след който може да си приберете колата на буксир.
                          `96 Brava 1.6 - 16V - 103hp - бензин

                          Коментар


                            #14
                            kiro_of_the_day написа:
                            може да му спретнете доста неща - може да се почне с изпращане на ревизии от какви ли не органи, проверки от пожарни и т.н.
                            Абсолютно!!! Като начало това ще го разнищи, а ако след това не му се е приискало сам да се запали, тогава му помогнете.
                            Bravo 1.6/16V ... и на газ

                            Коментар


                              #15
                              !!!!!шок съм, как така стават такива работи??? -Поръчайте билборд до сервиза с надпис: "тука ми съсипаха колата" или закарай му колата пак ,и я обяви за открадната ........
                              "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                              Коментар

                              Working...
                              X