Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли пътуване с БДЖ да е приятно? Оказва се, че може...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Може ли пътуване с БДЖ да е приятно? Оказва се, че може...

    Колеги, аз от доста време не се бях качвал на влак. Вчера ми се наложи да се прибирам от Пловдив пеш (т.е. с влак или автобус) - щото шефа ме остави там и отпраши за София, а аз трябваше да избера с какво да се върна.В началото мислех с автобус, с оглед лошия имидж на БДЖ, но все пак реших да пътувам с влак, че ми се стори по безопасно (мразя като не управлявам аз МПС-то). Пък и влака беше по-късно от последния автобус и имах повече време да се видя с приятели.Става дума за Експрес "Диана".Качвайки се във влака, уцелих бар-вагона, в който и заседнах на бира и чипс. Там щях да си остана до края на пътуването (Ямбол), но към Нова загора барманът каза че затварят и трябва да се местя...С нежелание се прехвърлих в най-близкия вагон, като си представях старите гадни купета от едно време...Попаднах обаче в съсвем нов вагон, чист, ароматизиран, с много приятни седалки и купенца. Тоалетната работеше, ароматизирана, с тоалетна хартия и работеща мивка... Електроника навсякъде - водата се пуска с едно сензорно бутонче. По същия начин се включва и осветлението над всяка седалка в купетата....Липсваше само тиха музика и съобщаване за приближаващите гари. Иначе персонала ми се стори много любезен (кондуктора де)...Доброто впечатление от влака се развали като слязох на гара Ямбол - хукнах първи уж да хвана такси - оказа се че няма ни едно. Един автобус стоеше на спирката - качих се в него и той веднага тръгна, като не изчака останалите пътници...става въпрос за 22 и кусур часа и дъжд. Друг автобус по това време няма, а гарата на Ямбол се намира в промишлената зона. Но това си е местен проблем...За пръв път се почувствах европеец във влак
    Прикачени файлове

    #2
    ...Всички влакове да бяха такива
    "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

    Коментар


      #3
      Влаковете са ми любимия транспорт след колата разбира се. И по-точно колата, но аз да съм шофьор, като ме возят ми става лошо в кола. А за автобус да не говорим - става ми лошо, схващам се ако седна до някой дебелак, не можеш да се разкършиш, абе нищо, слизам като пребит.Пътуването с влак винаги ми е било приятно. Ако не приятно, поне не ме изморява. Не че съм се качвал скоро на влак де .А конкретно този влак на снимката, ми се струва че ще е малко тесничко на двама души да седнат един до друг пред масичката. Аз харесвам вагоните с купета с по 3 места от всяка страна, широчко, удобно, а ако купето е и празно, просто кеф.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Оооо, уверявам те, че е доста широко около масичката. Даже прекалено широко. Седалките са широки като тези от 1-ва класа. Нищо общо с теснотията с бившите купета на 2-ра класа (и това е 2-ра класа). А и не навсякъде има масички, както се вижда на другата снимка.Дай боже на всеки влак такива вагони... Само да не ги окепазим набързо, както вероятно ще се случи...

        Коментар


          #5
          абе аз не мога да приема нещо "разписанията " им. кво в това софия плевен точно 3 часа с кола като направя повече от час и половина ме е срам. а ако си тръгвам там откъдето идвам- софия:добрич пътува над 9 часа. без да броя отврата по празниците прав по едно денонощие, закъсненията, разни престои щото чакаме еди кой си. иначе всичко остаало е ок на влака) с удоволствие бих пътувал с влак по работа, ама към 2050-та, когато нашите влакове ще са като тжв на франсетата сега
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Неволно се усмихнах, като видях тази тема! Припомних си студентските години! Тогава нямах колата, но с колеги от университета много пътувахме с влакове! Просто ей така - раниците, китарите и си измисляхме някаква детинация като крайна точка! Примерно хижа Рай в Стара планина! Не обръщахме внимание, че сме нагъсто, и натъмно, и настудено!И сега като пътувам с колата, само като видя релси и влак и ме обхваща оная носталгия... Де да знам - аз нямам лоши спомени от пътуването с влак! Винаги ми е било забавно...

            Коментар


              #7
              Брях! Чудо!!!
              Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
              Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
              Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
              BMW X3 3.0D Aut

              Коментар


                #8
                Kакво чудо?Това са старите немски вагони,но рециклирани или поне много приличат на тях :D Честно казано понякога влака е доста по-удобен от кола.Примерно Хамбург- Берлин с влак е 1,5ч,а с кола едва ли може да се вземат 330км за това време Да не говорим,колко са удобни седалките,но цената си е Лошото е,че вкараха няколко нови мотриси на сименс и наскоро четох,че на една са и е...ли мамата с камъни.Потрошени стъкла за 10 000^
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #9
                  И аз съм учуден Чак още не мога да повярвам това наш вагон ли е
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    #10
                    А защо не си снимал свалящите се седалки които са до прозореца и пепелника. Като ти се схванат задните части има къде да се изправиш , да погледаш навънка и все пак си оставаш в купето Два пъти пътувах в такъв вагон и много добре беше. Имах чувството че правят някаква проверка на БДЖ , така беше лъснато всичко.
                    Brava 1.6 ELX

                    Коментар


                      #11
                      Бе снимах ги и тях, ама викам да не пускам много снимки.Пък и не успях да снимам добре, щото ме хвана срам - в съседните купета имаше хора... Ще кажат - тоз пък влак не е ли виждал, че се е разснимал

                      Коментар


                        #12
                        От БДЖ имам само и единствено неприятни спомени от първите студенткски години... Не искам да си спомням... Това, че има 1-2 вагона поизчистени не променя нещата... Едно време Стара Загора - София се вземаше за 5, 5 и нещо часа!!!! Диана експрес... А с автобус за 2:30 - 3... Не вярвам да са сменили всички релси и влака да е полетял...Под всякаква критика... дано никога не ми се налаг с влак да пътувам... с автобус е 30000000000000000000 пъти по-добре от влак, в случай че трябва да не пътувам с таратайката ми...Лично мнение, базирано на студентските ми пътувания от Стара Загора до София и обратно... A long time ago...

                        Коментар

                        Working...
                        X