Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избегнах челен удар, получих удар отзад

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избегнах челен удар, получих удар отзад

    Колежки и колеги! Yellow_Flash_Colorz_PDT_41 Преди около 3 часа, при БЕНАКС, бял Ситроен навлезае в насрещното. Аз карах в посока Зоопарка. Набивам спирачки, спирам, разминаваме се с идиота и в този момент - силен трясък отзад. Сиво Ауди 80. Пълно с цигани! Резултата е задна броня и заден капак - на боклука! Много ми е мъчно. Колкото и да се стараеш, колкото и да си пазиш колата, колкото и да се опитваш да караш добре - не става...За щастие, в моята кола - аз и майка ми сме добре. За нещастие - циганите също

    #2
    Станало е така защото си зелен още. Да си беше пуснал веднага аварийните!
    Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

    Коментар


      #3
      msi написа:
      Станало е така защото си зелен още. Да си беше пуснал веднага аварийните!
      И като пусне аварийките кво циганите ще си кажат "Ей, тоя е на аварийки, няма да го ударим", така ли?
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        Задна броня и капак е пъти по- добре от челен удар с върхлитащ Ситроен- избегнал си мазалото. Оня с френската свирка спря ли?
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Re: Избегнах челен удар, получих удар отзад

          PASSARELLA написа:
          Колежки и колеги! Yellow_Flash_Colorz_PDT_41 Преди около 3 часа, при БЕНАКС, бял Ситроен навлезае в насрещното. Аз карах в посока Зоопарка. Набивам спирачки, спирам, разминаваме се с идиота и в този момент - силен трясък отзад.
          Стават такива работи. Сменяш бронята и задната врата и това е, можеше да е много по-кофти ситуацията ако мангалите те бяха навряли в ситроена.
          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

          Коментар


            #6
            sachma написа:
            msi написа:
            Станало е така защото си зелен още. Да си беше пуснал веднага аварийните!
            И като пусне аварийките кво циганите ще си кажат "Ей, тоя е на аварийки, няма да го ударим", така ли?
            Да! Те мангалите да не удрят всичко наред което не е на аварийни. В случая са щели да видят че е спрял. На пътя трябва да се мисли бързо.Язък за мареята.
            Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

            Коментар


              #7
              msi написа:
              Да! Те мангалите да не удрят всичко наред което не е на аварийни. В случая са щели да видят че е спрял. На пътя трябва да се мисли бързо.Язък за мареята.
              Някои неща се случват едновременно. Най-много да отпуснеш спирачката /ако има място напред/ , че да не поемеш целия тупаник още по-яко. Манго не го е.е дали има някой на пътя, има ситуации дет са му повече от акъла.
              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

              Коментар


                #8
                msi написа:
                Станало е така защото си зелен още. Да си беше пуснал веднага аварийните!
                Какви аварийни,какви пет лева???Човека е спрял внезапно за да не се намаха челно с оня идиот със Ситроена,а не е спрял да помпа гуми.Мангалите ще ти покрият щетите ако имат застраховка.Жалко за белята но станалото-станало.Нали вие сте добре,а за колата има магазини за части...

                Коментар


                  #9
                  Ако има колегата Каско- да си направи един курбан- да се напие от кеф, че е жив и здрав, а застрахователите да му мислят- те нали нежно прибират парите за застраховката- така с усмивка и да плащат после. :DПП. Аварийните не помагат при дистанция под 100м.- времето за включването им надвишава времето за реакция на идващия отзад автомобил.
                  Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                  Коментар


                    #10
                    Пасарелата има ли акт за необозначаване на спряло МПС на платното или за неправилно спиране. И след колко време го нахлузи мангала?Спряла кола на пътя си е истинска опасност и в нарушение на правилата!Иди доказвай после че си спрял заради ситроена или да си купиш хлаб, бутилка кока кола 2 литра и салам перелик от магазина.Иначе ми е ясна ситуацията но както казах вече трябва да се мисли бързо.
                    riiid написа:
                    msi написа:
                    Станало е така защото си зелен още. Да си беше пуснал веднага аварийните!
                    Какви аварийни,какви пет лева???Човека е спрял внезапно за да не се намаха челно с оня идиот със Ситроена,а не е спрял да помпа гуми.Мангалите ще ти покрият щетите ако имат застраховка.Жалко за белята но станалото-станало.Нали вие сте добре,а за колата има магазини за части...
                    Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

                    Коментар


                      #11
                      Абе какви са тия глупости с аварийните.Ще те спасят ама друг път - оня не вижда цяла кола, някакви аварийни ще види.Ако "бай мангал" следеше какво става на пътното платно нямаше да стане така.То по твоята логика аз мога да нацеля всеки на пътя отзад и после да кажа "ама тя колата бешепаркирана". Ама дали ще мине номера ? 100% не.п.с. Двама приятели пострадаха докато си стоят на червен светофар.Единия беше с Хонда Прелюд и някакъв дядка с Лада дето не знам къде е гледал, го удря с около 80 без изобщо да набие спирачки. Хондата на тотал, то е ясно, добре че нищо им нямаше.Втория случай - с един Нисан. Пак стоят на светофара и един пиян бакшиш ги удря отзад.Трябваше аварийни да пуснат докато чакат ли ?
                      Ex Fiat 126P
                      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                      Alfa Romeo 147 1.6 TS
                      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                      Коментар


                        #12
                        msi написа:
                        Пасарелата има ли акт за необозначаване на спряло МПС на платното или за неправилно спиране. И след колко време го нахлузи мангала?Спряла кола на пътя си е истинска опасност и в нарушение на правилата!Иди доказвай после че си спрял заради ситроена или да си купиш хлаб, бутилка кока кола 2 литра и салам перелик от магазина.Иначе ми е ясна ситуацията но както казах вече трябва да се мисли бързо.
                        riiid написа:
                        msi написа:
                        Станало е така защото си зелен още. Да си беше пуснал веднага аварийните!
                        Какви аварийни,какви пет лева???Човека е спрял внезапно за да не се намаха челно с оня идиот със Ситроена,а не е спрял да помпа гуми.Мангалите ще ти покрият щетите ако имат застраховка.Жалко за белята но станалото-станало.Нали вие сте добре,а за колата има магазини за части...
                        Какви са тези глупости!!!Този който удря отзад е ВИНАГИ виновен!!! Един приятел така го удариха отзад на светофар и получи травма на врата от камшичния удар и познай дали той беше виновен???
                        BMW E90 320D
                        ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                        ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                        ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                        Коментар


                          #13
                          blagun е абсолютно прав. Задния винаги е виновен. Колата дори и да е паркирана на пътя, по незнамкаквиси причини, се явява препятствие на пътя, което трябва да бъде заобиколено.В случая сиганите са направили поне 2 нарушения - едното е да се движат с такава дистанция и скорост, че ако предния автомобил внезапно спре (както в случая), да могат да спрат без да настъпи ПТП, и второто - при възникване на опасност на пътя водачът е длъжен да намали скоростта и/или да спре.Няма значение по какви причини е спрял предния автомобил.А полиция идва ли? Имаха ли братята застраховка?!?

                          Коментар


                            #14
                            msi, дай да заровим томахавката, че ми писна само да следиш моите постове и да говориш щуротии. Аз спирам за да не се ударя челно, ти...Кими, изобщо не спря копелето - присветна с фарове и изчезна гадината...много ми е мъчно. На колата и нищо на пръв поглед, ама аз нали си знам... Веднага се обадих на 166, дойдоха полицаи, проба за алкохол - 0 и на двамата, те си имаха ГО и утре сутринта рано съм в Бул Инс на Прохлада 15. А има ли вероятност, нещо друго по колата да се повреди от удара, освен видимото!? Аз мисля, че бях натиснал спирачката...

                            Коментар


                              #15
                              Бе при много напечени ситуации малко трудно ще реагираш с аварийните. С двата крака на кучките, с едната да въртиш волана, а с другата да се присягаш към аварийните ... нещо не ми се връзва. Скачаш на спирачките и ръцете на волана, па квото стане. За една броня няма рискувам да си връткам волана с една ръка. Бих направил същото като колегата. Жалко за бронята и вратата.

                              Коментар

                              Working...
                              X