Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избегнах челен удар, получих удар отзад

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    КИМИ написа:
    Задна броня и капак е пъти по- добре от челен удар с върхлитащ Ситроен- избегнал си мазалото. Оня с френската свирка спря ли?
    КИМИ е много прав.............
    "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

    Коментар


      #17
      абе трябвало е да пуснеш аварийни като видиш че те връхлита и да направиш заден паркинг между паркираните отстрани коли
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #18
        PASSARELLA написа:
        А има ли вероятност, нещо друго по колата да се повреди от удара, освен видимото!? Аз мисля, че бях натиснал спирачката...
        Освен и дъното на багажника да е влязло навътре и като смениш задната врата да не се получава затварянето, същото и за окачването на задната броня.
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #19
          Хм...Обаче, предполагам това Тандер ще си му берат грижата?

          Коментар


            #20
            Тия дето не са ги ударяли отзад - на думи са много дейни бре...човека си отдъхва ,че се е спасил от челен удар пък и да мисли за аварийките...И си прочетете малко тоя закон - отзад като го удариш значи несъобразена скорост или дистанция.Циганите да са гледали пътя.
            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

            Коментар


              #21
              Re: Избегнах челен удар, получих удар отзад

              PASSARELLA написа:
              Колежки и колеги! Yellow_Flash_Colorz_PDT_41 Преди около 3 часа, при БЕНАКС, бял Ситроен навлезае в насрещното. Аз карах в посока Зоопарка. Набивам спирачки, спирам, разминаваме се с идиота и в този момент - силен трясък отзад. Сиво Ауди 80. Пълно с цигани! Резултата е задна броня и заден капак - на боклука! Много ми е мъчно. Колкото и да се стараеш, колкото и да си пазиш колата, колкото и да се опитваш да караш добре - не става...За щастие, в моята кола - аз и майка ми сме добре. За нещастие - циганите също
              Колега, знам че ти е кофити от случката, ама ще пробвам да те разсмея. Един виц.Отиват мъж и жена на гинеколог. И доктора казва на мъжа: Честито, ще имате бебе. И мъжа казал: Ама как бе докторе, ние много внимавахме. Т той отвърнал. В секса е като при шофирането. Ти може да внимаваш, ама другите като не внимават ....

              Коментар


                #22
                nasty написа:
                Тия дето не са ги ударяли отзад - на думи са много дейни бре...човека си отдъхва ,че се е спасил от челен удар пък и да мисли за аварийките...И си прочетете малко тоя закон - отзад като го удариш значи несъобразена скорост или дистанция.Циганите да са гледали пътя.
                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                Коментар


                  #23
                  Колега, много съжалявам за станалото, дано никога повече да не ти се случи!!! Онзи пък дето е навлязъл в насрещното, каква отговорност трябва да понесе според вас? Нито е ударил някого, нито е бил ударен. А мангустите като са летели след колегата ? Носят пълна отговорност! Дори и да го е нямало другия, може внезапно на платното да изскочи котка, куче или ДЕТЕ. Това значи че колегата пак ще набие спирачките. По една или друга причина ги е набил, а боклуците са длъжни по закон да спазват дистанция така че да могат да спрат безопасно във всяка ситуация. Жалко че не е бил само 1 мангал, а ти пък си бил с майка си, а не 3-4 колеги, та да отнесе боя за всичките .....

                  Коментар


                    #24
                    msi написа:
                    Станало е така защото си зелен още. Да си беше пуснал веднага аварийните!
                    Абе градски ти като си много червен за какво на колите са им сложили стопове отзад, не виждам как едни аварийни ще помогнат в промеждутък от 5 секунди за спирането на мангалите.
                    --Старата ръжда любов не хваща!--
                    156 sportwagon 1,9 jtd 115
                    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                    Коментар


                      #25
                      PASSARELLA написа:
                      ....А има ли вероятност, нещо друго по колата да се повреди от удара, освен видимото!? Аз мисля, че бях натиснал спирачката...
                      здравей колега! много съжалявам за това, което ти се е случило! И аз имах подобен случай, но чаках на светофар, а един гоуф-3 ме тресна отзад. След има-няма 5 минути, въпреки че бяхме и двете коли с пуснати аварийки още един гоуф се нахака в първия ! Оставям настрана всичко друго -- и на въпроса ти:- при мен, освен че задния капак не се затваряше, имаше поражения по долната отваряема част на задната врата - тя цялата беше хлътнала; имаше нещо изкривено, а тръбата, на която се навива тегличът, беше пробила платмасата, дето я закрива и стърчеше назад. Застраховката ми покри ремонта, но чаках доста докато доставят необходимата част - може би "пантите" на които се крепи тази отваряема долна част. Други поражения нямаше. След ремонта не останаха следи от удара, всичко работи. Пожелавам ти да оправиш бързо бегачката .. :DПо случайност, на мен точно в "Тандер" в Бояна ми правиха задната врата - добри са, но ми държаха колата месец и половина, като се оправдаваха с "Ауто Италия" ... че не им доставя каквото им трябвало
                      Тойота Приус

                      Коментар


                        #26
                        Ламарини и боя се оправят. Майната им. Не се оправя човешки живот. Всички се радваме за теб, че си жив и здрав, но ни е кофти малко за тенекето - сега някой има да чукааа... Аз лично мразя някой да ми залепне на една броня зад мен и да кара - за това редовно тия които го правят си правят и тестове на нервите, реакцията и спирачките... Аман от хора, които не са чували думата "дистанция"!П.П. Жалко за циганите, а можеше да е по-добре....
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #27
                          Благодаря за съпричастността. Пожелавам на никой - нищо да не му се случва! Дори и лек удар.Иначе вчера бях в БулИнс. По време на огледа голяма питанка беше, каква е точно тази задна броня. Най-накрая стигнаха до заключението, че това всъщност е долната част на задната врата! Не знаеха, че се отваря и много им беше интересно. Писахме я за ремонт с боя и мат. Ремонт и боя писаха и на "горната" част на 5-тата врата. След празниците я оставям в Тандер, с уговорката, че заедно с други щетички, които бях описвал за боя, ще стоя около 10 дни до 2 седмици. Дано... Yellow_Flash_Colorz_PDT_35

                          Коментар


                            #28
                            Ти сериозно ли за 5-тата врата? Стига бе, не може да са толко кухи...
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #29
                              Е...45 минути спорихме - броня ли е или не!? Иначе бяха точни хора. Доколкото разбрах проблема е чисто бюрократичен - как да се опише максимално точно....

                              Коментар


                                #30
                                van_dal написа:
                                msi написа:
                                Станало е така защото си зелен още. Да си беше пуснал веднага аварийните!
                                Абе градски ти като си много червен за какво на колите са им сложили стопове отзад, не виждам как едни аварийни ще помогнат в промеждутък от 5 секунди за спирането на мангалите.
                                Бе не знам за мангалите, но ако аз съм отзад аварийките биха ми помогнали, имам го този рефлекс и поне аз си мисля, че челен удър не се разминава с коване на място. Естествено ситуации бол и никой не може да е съдник. Според мен ситуацията е била подценана от всички участници, най-вече от пежлето. Отделно познавам пътя в който е станало мазалото и стоповете биха ме индикирали за дупка на пътя (примерно), а не за кофти случка.

                                Коментар

                                Working...
                                X