Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.1 или 1.2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1.1 или 1.2

    Здравейте. Братовчетка ми си търси кола. По-точно Пунто 1, само че се чуди с какъв двигател. Най-вече, защото смята да и слага газ. Общо взето, освен мотора има ли някакви други разлики, като цени на подръжка например и има ли 1.1 с оборотомер и стрелка на температурата. Какво трябва да гледаме при покупката на колата.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    #2
    Еми 1.1 нямат ELX модели,което за мен си е проблем, но пък за газова е по-удобен щото е моно

    Коментар


      #3
      пунто

      е за предпочитане е 1.2 ELX климатик ел.стъкла и централно но за газовата трябва да се сложи като хората аз поне по двигател не съм правил някакви ремонти.вече има и внесени с газова от вън за добри пари добра кола и гледаш като е запалиш да не пуши и да не тропа като загре еако е покораш не само по асвалта може да разбереш повече за самата кола иначе и 1.1 става не гледай само да има касетофон лети джанти и за да е лъсната отвън може и ходовата част и двигател да погледнешда не е омаслен много като е оставиш да не прави локви по добре сега весена или подържана добе от тук
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        4 години не слизах от Пунто 1.1 55 коня. Двигателя му е просто жесток и движи колата съвсем прилично. Но, ако му се сложи газ ще стане малко тегаво извън града, при изпреварване и.т.н. Същото важи и за 1.2 60 коня, предполагам, щото то си е на практика същото. А дори и да не повлияе чувствително на динамиката на автомобила, то не си струва много - те горят по 5 литра бензин извзнградско, скоро газта ще я вдигнат с 20-30 %. Аз лично не бих си сложил на такава малка количка. Иначе 1.2 75 коня спокойно носи и една газова уредба. Е, остава уговорката, както казва и колегата горе, да се пипа качествено при слагането.А можеш да си спокоен, че и 1.1 и 1.2 са чудесни двигатели. Това е моето мнение. Успех при покупката!
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #5
          Аз съм с 1.1 SX 55 кончета имам и оборотомер и ел. стъкла както искаш, тези само с S нямат оборотомер и ел. стъкла доволен съм от двигателчето /да не му е уруки/, хубавото при него е, че буталата са освободени и не може да ти направи беля при скъсване на ангренажен ремък.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            Re: пунто

            kluchar написа:
            е за предпочитане е 1.2 ELX климатик ел.стъкла и централно но за газовата трябва да се сложи като хората аз поне по двигател не съм правил някакви ремонти.вече има и внесени с газова от вън за добри пари добра кола и гледаш като е запалиш да не пуши и да не тропа като загре еако е покораш не само по асвалта може да разбереш повече за самата кола иначе и 1.1 става не гледай само да има касетофон лети джанти и за да е лъсната отвън може и ходовата част и двигател да погледнешда не е омаслен много като е оставиш да не прави локви по добре сега весена или подържана добе от тук
            Велик си!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              И двете са супер колега.Която и да хванеш - няма да сбъркаш.Само гледай да по запазена.Успех

              Коментар


                #8
                Пунто 1.2 60 коня, с газова с ламбда контрол или Пунто 1.2 75 с газова за пълна инжекция.На пунто 55 като му махнеш 10 коня заради газта, с обикновена газова си е тегаво.на горните имаш възможност за много добър разход без проблеми.
                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  За 1.2, 75 става въпрос, но с обикновенна газова.
                  ex. punto elx 1.2i
                  Lancia Libra 1.6

                  Коментар

                  Working...
                  X