Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля за съвет към един начинаещ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля за съвет към един начинаещ

    Здравейте, имам едно питане и ми трябва професионално мнение, в момента съм в процес на търсене на кола и се чудя много каква марка да бъде. Като разглеждах насам натам обявите много ми хареса модела на фиат Браво 95 година примерно, Аз съм начинаещ шофиор и си нямам никаква идея от коли, части и марки. Та питането ми е какво мислите за този модел на Фиат ( Браво ). Питах някои хора (приятели и колеги) и те почнаха да ми викат че Фиат не е била хубава марка много лесно са се чупели, много скъпи части, с две думи ме наплашиха стабилно относно тази марка тай като съм пълен лаик относно автомобили. Да ама много ми хареса дизайна на Фиат пак и е мощен сравнение с опел корса примерно.Благодаря за отделеното време!

    #2
    Не се чуди, вземай си едно Браво и се кефи. Това е адски пристрастно мнение на доволен собственик на ФИАТ Браво.Всъщност надали тук ще получиш друг отговор.
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    Коментар


      #3
      питай твоите приятели колко от тях са имали Фиатотговорът е нито единколата е перфектна в този классамо избягвай 1,4 моторазащото поради някои причини (къде конструктивни, къде от некачествено поддръжка) често се появява проблем с агрегатаима много писано във форумааналогични на Браво са Брава и Мареатака че почети и ще разбереш доста за колата
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Колега на слушай какво ти разправят за фиат и мен така ме плашиха форт,фиат и опел не били марки ще го караш една година и ще се счупи така ми викаха ама вече станаха двегодини от както го имаме бравото и за сега амо един термостат и една водна помпа съм сменил а и радиаторче на парното като цяло колато е хубава и надежна.Това е от поздрави.
        Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

        Коментар


          #5
          Благодаря много за съветите и информацията, ще разгледам тук там осте малко информация за фиат

          Коментар


            #6
            Още един глас за Браво.Ако можеш да отделиш средства си вземи JTD.Само хубави работи мога да кажа за него
            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

            Коментар


              #7
              Опашата лъжа е, че поддръжката на Фиат е скъпа. Обади се в някой магазин за части и си провери. Фиат винаги са с най-евтините части от съответния клас и година, без да броим ладичките, разбира се Ще ти дам пример за части на моята кола купени от Александър Ауто, където е по принцип по-скъпо от други магазини и частите са наистина добри:ангр. ремък - 38ролки SKF 2-те общо - 142масло Selenia TD 5+1 литра - 70въздушен, маслен и горивен филтър 40 Общо 290 леваАко ми намериш части на подобни цени за двигател 2.4 common rail дизел от същата година, шапка ти свалям. При бензиновите е много по-евтино, така че не обръщай внимание какво говорят ами провери например колко ти струват частите за подобен VW или Citroen...Успех!
              She was only a whisky maker but he loved her still.

              Коментар


                #8
                Бравото е много готина кола. Няма да съжаляваш. Ако моежеш си намери JTD ще вози по евтино.1.6 също е мн як мотор, върви като самолет мойто
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #9
                  Гледам едно JTD 2000г модел много яко изглежда, нарпаво те моли да го настъпиш ама е за 5 хиляди а за момента мога да отделя максимум към 2500 Надявам се да мога да намера някаква интересна оферта но за съжаление виждам само 1.4 двигател 95 година за по 2000. Иначе тази JTD 2000г модел има яки екстри мога и за него да се замисля ама ще трябва да чакам сигурно до година докато поспеста някои лев още.

                  Коментар


                    #10
                    Revan написа:
                    Гледам едно JTD 2000г модел много яко изглежда, нарпаво те моли да го настъпиш ама е за 5 хиляди а за момента мога да отделя максимум към 2500 Надявам се да мога да намера някаква интересна оферта но за съжаление виждам само 1.4 двигател 95 година за по 2000. Иначе тази JTD 2000г модел има яки екстри мога и за него да се замисля ама ще трябва да чакам сигурно до година докато поспеста някои лев още.
                    Ако вземеш Браво за 2 000... Ще е някой кошник и може да се наложи да дадеш още толкова по него... Ще намразиш марката без тя да е виновна - щом продават Браво за 2000 - бегай... Те от такива трошльци на пазара излиза име на някои марки или модели... По-добре вземи заем още толкова и си купи нещо свястно.
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      kiro_of_the_day написа:
                      Revan написа:
                      Гледам едно JTD 2000г модел много яко изглежда, нарпаво те моли да го настъпиш ама е за 5 хиляди а за момента мога да отделя максимум към 2500 Надявам се да мога да намера някаква интересна оферта но за съжаление виждам само 1.4 двигател 95 година за по 2000. Иначе тази JTD 2000г модел има яки екстри мога и за него да се замисля ама ще трябва да чакам сигурно до година докато поспеста някои лев още.
                      Ако вземеш Браво за 2 000... Ще е някой кошник и може да се наложи да дадеш още толкова по него... Ще намразиш марката без тя да е виновна - щом продават Браво за 2000 - бегай... Те от такива трошльци на пазара излиза име на някои марки или модели... По-добре вземи заем още толкова и си купи нещо свястно.
                      не си прав напълно. а какво ще стане ако аз имам кошник браво и го обявя в момента за 4500 да кажем, 95 година без климатик. някой да си каже аааааа щом е толкова мноо пари тряа да е супер вземам го и така... цената не е гаранция за нищо.
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        pakumba написа:
                        kiro_of_the_day написа:
                        Revan написа:
                        Гледам едно JTD 2000г модел много яко изглежда, нарпаво те моли да го настъпиш ама е за 5 хиляди а за момента мога да отделя максимум към 2500 Надявам се да мога да намера някаква интересна оферта но за съжаление виждам само 1.4 двигател 95 година за по 2000. Иначе тази JTD 2000г модел има яки екстри мога и за него да се замисля ама ще трябва да чакам сигурно до година докато поспеста някои лев още.
                        Ако вземеш Браво за 2 000... Ще е някой кошник и може да се наложи да дадеш още толкова по него... Ще намразиш марката без тя да е виновна - щом продават Браво за 2000 - бегай... Те от такива трошльци на пазара излиза име на някои марки или модели... По-добре вземи заем още толкова и си купи нещо свястно.
                        не си прав напълно. а какво ще стане ако аз имам кошник браво и го обявя в момента за 4500 да кажем, 95 година без климатик. някой да си каже аааааа щом е толкова мноо пари тряа да е супер вземам го и така... цената не е гаранция за нищо.
                        Естественно! Трябваше да допълня да ходи да избира с човек, който е виждал (поне) Браво все пак.... :D
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          kiro_of_the_day написа:
                          Ако вземеш Браво за 2 000... Ще е някой кошник и може да се наложи да дадеш още толкова по него... Ще намразиш марката без тя да е виновна - щом продават Браво за 2000 - бегай... Те от такива трошльци на пазара излиза име на някои марки или модели... По-добре вземи заем още толкова и си купи нещо свястно.
                          Оки ама за 4 хиляди според теб коя година да търся, че маи от цените на пазара съм се объркал вече и незнам коя цена е реална и коя не тъи като всеки си слага някакви цени в саитовете за закопуване на коли и само обаркват хората, поне аз вече така се чувствам А по цените на официялните саитове само надуват цените отгоре, което е напълно разбираемо.

                          Коментар


                            #14
                            Мен лично фиатчето си ме кефи обаче постоянно имам проблеми я окачване двигател електроники .. какво ли не изкача :/
                            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                            Коментар


                              #15
                              аз вдигам две ръце за Фиат...само дето сумата която си отделил за кола е малко скромна...помислил ли си че след закупуването на автомобил трябва да му се сменят консумативи...масло, ремъци и т.н...това са към 300-350лв поне на мен толкова ми излезе за дизелака...ще трябва да платиш застраховки винетки данъци и т.н. направи си хубаво сметката...лично аз не бих дал 2000лв за фиат браво защото според мен ще е прекалено счупено...може и да има добри екземпляри за тези пари но аз не бих рискувал...като ще е така ще си взема някое ренденце примерно или пежо 205 поне за тези пари ще е като ново...иначе бравото си е страхотно ама...де да знам това е моя съвет...а м/у другото за 2000-2500 може си вземеш пежо 205 ГТ ли беше какво беше имаше едно с 1,9 ТД мотор дето бяга като ненормално а относно коментарите на колегите ти...прочети тази тема : http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ED%E8%E5или просто ще ти постна мнението си за фиат
                              kiselo написа:хм и на мен все ми е било интересно защо хората плюят фиат...поне хората в България... задавам си няколко въпроса... 1.Какво им се чупи много? 2.Колко много харчат? 3.Колко са им скъпи частите? 4.Какво е съотношението цена екстри спрямо други марки? и си отговарям елементарно сам... 1.Всичко може да се счупи...при нашите пътища ако ми покажете една кола на повече от 8-9 години да не е влизала за смяна на носач и т.н. в бокса незнам...като цяло колата се чупи когато не я поддържаш...ако ще и танк да е като не го пазиш ще се скапе... 2.Харчат колкото им сипеш или колкото ги караш...това с разхода не го разбирам...хората които имат проблем с разхода нека си продадат колите...когато някой си купува кола трябва да е наясно че още не са измислили кола която да върви с въздух...Фиатките харчат сравнително малко...при приблизително 30л гориво със агресивно каране минавам градско във варна 300-400км...за мен това е повече от перфектно...за бензиновите съм чувал само добри отзиви та дори и за най-големия 2.0 20в ХГТ или предшественика му типо 2.0 3.Според мен 70лв за носач е добра цена...и аз искам само оригинални части да си слагам ама...няма...примерно си намерих помпа за хидравликата за 60лв втора ръка...ако някои си мисли че собствениците на VW или Опел или Хонда им пращат специално от завода най-оригиналните авточасти за без пари...еми грешите всички купуват еднакви турски или други боклуци... 4.Немисля че може да има сравнение...все пак ще се опитам...като гледах за кола мернах един голф 3-ка...93-та година.........пиша точки...незнам какво друго да напиша..а беше на към 180 000км и беше 4600лв ако не се лъжа...после гледах бравота и брави...ел стъкла ел огледала бордови...централно...аларма..климатик...чупещ волан...регулиране седялката на шофьора по височина и две зони на облегалката...вградено оригинално стерео касетофонче плюс радио...и цените варираха от 4000 до 5500-6000лв...като дори и тези от 4000лв имаха почти всички изброени екстри...друго няма какво да напиша...всеки си преценява сам ...а аз давам на всеки заклет голфаджия да се повози при мен в бравата да види колко е просторно удобно и комфортно...па после нека си кара Голфо или Астричката...всеки си има глава да си мисли... От всичкото мога да си направя само един извод...Италианците като цяло правят хубави коли...и Алфа и Фиат са добри...слагат доста екстри ...стараят се много в дизайна и си личи...вървежа на колите е перфектен и са едни от най-удобните.Разхода е съвсем поносим та дори и нисък при нормално шофиране 50-60км/ч градско и 90-110км/ч навън. Та какъв е вашият избор при този извод...?! И вярвате ли на тези дето ви казват че Фиат не струват...Аз мисля че разсъжденията на хората които го казват не струват.Айде със здраве. И да ти е честит Фиата който ще си купиш
                              ако след нея още имаш съмнения относно марката просто не ставаш за фиатаджия
                              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                              Коментар

                              Working...
                              X