Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли сметка да се ходи навън за кола?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли сметка да се ходи навън за кола?

    Задавам въпроса от името на приятел, който се е навил да ходи в Германия за автомобил. Ако се спре например на тази: http://micurl.com/lhf6tls колко ще му излезе на практика до Габрово и ако реши да си купи колата от тук колко ще го натоварят автодажмбазите? Консумативите за обслужване ги изключвам, те са задължителни и в двата случая.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    Като гледам пощенския код,колата е около Щутгарт,което при сегашните цени на бензина си означава 1000 лева транспорт,номера,застраховка.Нека си калкулира и идването до там ,както и престоя(ако няма къде да спи)Цената е ясно каква е.Може да смъкне максимум 200^,ако се навие продавача да се пазари.Конкретната кола е определено с тенекеджииска интервенция (бояджийска)Това,че е имала 3-ма собственици до сега ме навежда на мисълта за интервенция върху километража. Предимстовото е,че ще видиш колата в "суров" вид ,преди да е излъскана.За по-евтино,няма да бъде по-евтино отколкото ,ако я купиш в България.Колите в Германия са скъпи,но въпреки всичко моята следваща кола ще бъде от Германия :D
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      Няма сметка!

      Коментар


        #4
        Kuku написа:
        Няма сметка!
        така е
        "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

        Коментар


          #5
          Абе мани я тази работа, за пунто да ходиш до германия, тука е сипано с такива, ако имаш късмет може и да си намериш в добро състояние и тука. Пък и на тва като гледам едното му задно колело кво е скинато мерси....
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            van_dal написа:
            Абе мани я тази работа, за пунто да ходиш до германия, тука е сипано с такива, ако имаш късмет може и да си намериш в добро състояние и тука. Пък и на тва като гледам едното му задно колело кво е скинато мерси....
            Това го дадох само за пример, не че се е спрял на него.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              Сметка няма никаква.Даже рускуваш много да се "вътриш"!
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #8
                Определено и аз смятам, че е безсмислено но той се навил и искам да го спася да не се набута, а иначе и аз си купувам колите от тук и смятам че ако изобщо спестя накакви 100, 200 или 300 лв. не си залужава риска по пътищата. Благодаря за отговорите. В подкрепа на гореказанато си заслужава примерно това: http://mobile.bg/ с леките забележки по задната врата и калника.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  имаш сметка единствено за кола (ако ще си я купуваш за тебе ) и то там да търсиш над 7000 Евро кола !
                  фиатче Браво 2.0

                  Коментар


                    #10
                    Колега,може приятелят ти да си търси повод за екскурзия или пък да види някоя мома :D Не го спирай човека,ако целта му не е да спестява пари.Ако целта му е да си намери по-евтина кола,то мисля че ще му е много трудно.В Германия колите са на цени,като в България,че и по-скъпи,а ако види цени по автокъщите може да му настръхне косата и когато е тук за няколко дни просто се набожда на първата евтина кола,която види и се кръсти да стигне до България.Та ако иска да си направи екскурзия,има къде да нощува,има с какво да обикаля ( за сведение от единия край на Германия до другия при нормални условия ще му струва около 100^ превоза в една посока) и знае немски нека се разходи иначе да бъде търпелив и упорит в търсенето на кола от БГ!
                    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                    Коментар


                      #11
                      Твоя приятел ако е тръгнал да дири мома по немско, много го е закъсал Не се славят като особено красиви жени И аз съм на мнение, че няма смисъл. Пък да идеш, да харчиш пари да обикаляш по къщи, за храна за хотел, за колата, за такси, за гориво, пък да и трепериш докато се прибереш в БГ дали няма да те остави на път (защото все пак купуваш кола 2-ра ръка и колкото и да я гледаш на място, все трябва да си имаш едно на ум), няма смиъл. По добре намери някой познат, който се занимава с това, гласувай му доверие за кола и после си плати на автовоза. И нерви по малко а ми се струва и че пари по малко ще е . Друг е въпроса ако си на принципа "гъз път да види". Тогава може и да останеш по доволен

                      Коментар


                        #12
                        Познавам няколко човека, които далеч не си вадят хляба с тръговия на коли и излязоха "навън" просто да си докарат кола за себе си.На всички им беше за първи път - имам предвид този вид авто-туризъм.Знаеш ли какво казват?"Никога повече"
                        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                        Коментар

                        Working...
                        X