Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Aкт за риболов...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Я да видим какво пише в глава осма "Административно наказателни разпоредби" на ЗРАчл.64"Който извършва любителски риболов без билет за любителски риболов в нарушение на чл.22 ал. 1,се наказва с глоба от 20 до 100лв." чл.70 ал. 1 " Който лови риба и други водни организми в период на забраната по чл. 32 ал.1,се наказва с глоба от 100 до 400 лв.,ако не подлежи на по-тежко наказание.ал.2" Когато нарушението по ал.1 е извършено от юридическо лице или едноличен търговец,му се налага имуществена санкция в размер от 200 до 800 лв."Честит акт.Ако си подписал акта без възражения едва ли ще направиш нещо.Пожелавам ти този който определя размера на глобата да е в добро настроение .Друг път като решиш да ходиш за риба през забраната поне виж списъка с разрешените водоеми.Също едно изваждане на билет за любителски риболов няма да навреди защото при повторно нарушение глобите са още по-дебели.

    Коментар


      #17
      lubobg написа:
      Я да видим какво пише в глава осма "Административно наказателни разпоредби" на ЗРАчл.64"Който извършва любителски риболов без билет за любителски риболов в нарушение на чл.22 ал. 1,се наказва с глоба от 20 до 100лв." чл.70 ал. 1 " Който лови риба и други водни организми в период на забраната по чл. 32 ал.1,се наказва с глоба от 100 до 400 лв.,ако не подлежи на по-тежко наказание.ал.2" Когато нарушението по ал.1 е извършено от юридическо лице или едноличен търговиц,му се налага имуществена санкция в размер от 200 до 800 лв."Честит акт.Ако си подписал акта без възражения едва ли ще направиш нещо.Пожелавам ти този който определя размера на глобата да е в добро настроение .Друг път като решиш да ходиш за риба през забраната поне виж списъка с разрешените водоеми.Също едно изваждане на билет за любителски риболов няма да навреди защото при повторно нарушение глобите са още по-дебели.
      коелга аз нямам нищо против да си платя глобата щом съм нарушител...така трябва да е и се радвам че има хора които следят за тези неща хубаво ще е да има хора които да следят за всичко...просто ми се искаше глобата да е съобразена със обстоятелствата по случая...утре ще гледам да си пусна жалбата и да се надяваме да е в минималния размер...ако ли не здраве да е поне за другия път ше знам...
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #18
        Глобата може и да не я плащаш както беше едно време с колите.Те ти пишат ти не плащаш .Познавам хора с една камара актове и глоби.Просто ако решиш да си извадиш билет да да си редовен няма да може ако имаш нещо за плащане.

        Коментар


          #19
          kiselo написа:
          Dzver написа:
          Никога не съм бил запален по този вид отдих, но реших да се позабавлявам и аз през празниците, так някой да ме осведоми по въпроса за началото и края на сезона и изобщо дали ако пусна една въдица от лодката си в морето между 1-6 май, ще съм бракониер? Билет естествено нямам и едва ли ще се юрна баш сега да си вадя, но кой знае, може да ми хареса пък...
          колега...за морски риболов билет не се иска...знам го от сигурни източници дето вчера ме глобиха...само да знаеш че е забранен лова на калкан...иначе няма проблеми на морето може да си хващаш и без билет...
          Благодаря, това ме интересуваше, а калкан нямам намерение да ловя, особено пък в залива на плажа "Харманите" в Созопол
          PASSARELLA написа:
          Аз съм намислил да дойда и да ти взема колата нощес, да я покарам. Дали ще съм крадец!? Yellow_Flash_Colorz_PDT_35 Yellow_Flash_Colorz_PDT_03
          Ами ако мислиш да го свършиш в София- крадец ще си, ама ако е на морето- заповядай и през деня, само ми я върни на 6-ти май, a аз до тогава=>
          Fiat Marea 130JTD Weekend HLX

          Коментар


            #20
            Стягам се и идвам ’начи... Yellow_Flash_Colorz_PDT_05

            Коментар

            Working...
            X