Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Aкт за риболов...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Aкт за риболов...

    хм...много тъпо колеги дайте съвет...днеска решихме с един колега да се пошляем и скокнахме до Камчия...е решихме да пуснем по една плувка в реката и си отворихме биричката като никой не гледаше въдици а се плухме яко...и както си седим и идват някакви трима...и ме питат "Как е кълве ли рибата?" казвам...аами кълве кълве на магазина ние тука биричка пием а въдиците само за участие...и тогава изкараха документи и се легитимираха...ем да написаха ми акт...добре че написаха че съм бил само с една въдица...естествено им изисквах да видя всичките...две...точки по които съм в нарушение...едната че ловя в неразрешен период и една че съм без билет...не съм се дърпал опитах се да съм максимално примерен казаха ми да очаквам около 30лв и че мога да обжалвам в тридневен срок...двата члена по които съм глобен са съответно...чл.22 от ЗРА и зл.32 от ЗРА...някой има ли представа колко ще е глобата че сега ме наплашиха че започвали от 500лв... е поне после си изкарахме добре бирички семки едно друго починах си хич да нее...а и от целия риболов имаме хванато едно попче което дадохме на едно кученце малко и то си го хапна за секунда
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    #2
    Акта се праща в общинЪтЪ. И там си виси. И като тръгнеш да плащаш нещо и ще трябва да го оправиш. А за мен, като авджийско чадо, да ловиш извън сезон, и без билет - си е все едно да караш БЕЛАЗ без книжка.

    Коментар


      #3
      PASSARELLA написа:
      Акта се праща в общинЪтЪ. И там си виси. И като тръгнеш да плащаш нещо и ще трябва да го оправиш. А за мен, като авджийско чадо, да ловиш извън сезон, и без билет - си е все едно да караш БЕЛАЗ без книжка.
      то по принцип е ясно...въпроса ми е ако ще е 30-тина лева няма какво да се занимавам с обжалвания и глупости...а ще си го платя...ама ако ми треснат нещо яко простоо...няма да стане та затова ми се иска за знам и за това помолих за съвет
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #4
        1 000 лева е най-високата санкция за фирми, които извършват стопански риболов без разрешително. До 500 лв. глоба застрашава рибарите любители, които ловят риба извън зоните за любителски риболов. От 100 на 200 лева скача максималната глоба за любителски риболов без билет. 1 000 лева е най-високата санкция за фирми, които извършват стопански риболов без разрешително, предаде Дарик радио.
        Като се има напредвид, че това е от 2005г., но все пак може да потърсиш в гугъл.Източник -> http://www.chambersz.com/index.php/c...view/3057/112/
        Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

        ...E90..incoming..!!

        Коментар


          #5
          loop написа:
          1 000 лева е най-високата санкция за фирми, които извършват стопански риболов без разрешително. До 500 лв. глоба застрашава рибарите любители, които ловят риба извън зоните за любителски риболов. От 100 на 200 лева скача максималната глоба за любителски риболов без билет. 1 000 лева е най-високата санкция за фирми, които извършват стопански риболов без разрешително, предаде Дарик радио.
          Като се има напредвид, че това е от 2005г., но все пак може да потърсиш в гугъл.Източник -> http://www.chambersz.com/index.php/c...view/3057/112/
          ужас...по чл.32 най-често се среща минимална глоба от 100лв...утре ще ходя на свиждане в морска администрация май...
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #6
            Не искам да те отчайвам, ама....ко кат идеш...

            Коментар


              #7
              Най-вероятно ще е солена глобата, защото сте си чисти бракониери. А това не е шега работа. Според мен, трябва да се посъветваш с адвокат, да видите какво може да се направи. Едва ли е невъзможно да се бутне такъв акт, ама...

              Коментар


                #8
                Авео написа:
                Не искам да те отчайвам, ама....ко кат идеш...
                ами последния път като ходих да се разправям за акт...беше акт от полицията за ПТП...е една година тече делото...засега никой не е искал да го плащам...та да знам да отивам да пускам жалба...ще напиша сладки сладки обяснения и готово...въдиците не са били мои незнам какво си имам и свидетел не споменат в акта...който ще потвърди че не са мои...ама по принцип предпочитам да е нормална глоба и да я платя отколкото да прая глупости...в акта не пише номер на ЛК нищо въпреки че ми пише егн...дори пише че съм безработен..
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  #9
                  Еми така е... като живеем в държава в, която масово не се спазват законите... Не мога да разбера, защо някой, като сгафи после идва тук да мрънка, или да се хвали! Не разбирам нещо...!?!?
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Никога не съм бил запален по този вид отдих, но реших да се позабавлявам и аз през празниците, так някой да ме осведоми по въпроса за началото и края на сезона и изобщо дали ако пусна една въдица от лодката си в морето между 1-6 май, ще съм бракониер? Билет естествено нямам и едва ли ще се юрна баш сега да си вадя, но кой знае, може да ми хареса пък...
                    Fiat Marea 130JTD Weekend HLX

                    Коментар


                      #11
                      Vladim написа:
                      Еми така е... като живеем в държава в, която масово не се спазват законите... Не мога да разбера, защо някой, като сгафи после идва тук да мрънка, или да се хвали! Не разбирам нещо...!?!?
                      не се хваля нито мрънкам...написаха ми акта и не съм им противоречил...въпроса и е дали глобата по акта е поносима...нямам нищо против да го платя ако е съобразен със извършеното нарушение...все пак да ми плеснат 200лв за една плувка...мисля че е доста неразумно...
                      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                      Коментар


                        #12
                        Dzver написа:
                        Никога не съм бил запален по този вид отдих, но реших да се позабавлявам и аз през празниците, так някой да ме осведоми по въпроса за началото и края на сезона и изобщо дали ако пусна една въдица от лодката си в морето между 1-6 май, ще съм бракониер? Билет естествено нямам и едва ли ще се юрна баш сега да си вадя, но кой знае, може да ми хареса пък...
                        Аз съм намислил да дойда и да ти взема колата нощес, да я покарам. Дали ще съм крадец!? Yellow_Flash_Colorz_PDT_35 Yellow_Flash_Colorz_PDT_03

                        Коментар


                          #13
                          Dzver написа:
                          Никога не съм бил запален по този вид отдих, но реших да се позабавлявам и аз през празниците, так някой да ме осведоми по въпроса за началото и края на сезона и изобщо дали ако пусна една въдица от лодката си в морето между 1-6 май, ще съм бракониер? Билет естествено нямам и едва ли ще се юрна баш сега да си вадя, но кой знае, може да ми хареса пък...
                          колега...за морски риболов билет не се иска...знам го от сигурни източници дето вчера ме глобиха...само да знаеш че е забранен лова на калкан...иначе няма проблеми на морето може да си хващаш и без билет...
                          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                          Коментар


                            #14
                            Vladim написа:
                            Еми така е... като живеем в държава в, която масово не се спазват законите... Не мога да разбера, защо някой, като сгафи после идва тук да мрънка, или да се хвали! Не разбирам нещо...!?!?
                            Съгласна! Мислех си, че само аз мисля по този начин.
                            SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

                            Коментар


                              #15
                              днес бях в тази въпросната агенция и си поговорих с началника...думите му бяха "Съжалявам за това което се е случило, знам че няма достатъчно информация относно тези неща и глобите са изкуствено завишени до космоса. Моят съвет е да напишете жалба и така да направите нещо. Иначе е добре да се глобява ама със мярка в размера на глобите това просто си е разхищение". Та сега вземам лист и химикалка и започвам да пиша...дано да има ефект че днес и на работа ме глобиха 120лв заради чужда грешка и направо незнам...аз тъкмо бях започнал да отделям пари за нови гуми и май пак ще си остана със старите...много тъпо
                              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                              Коментар

                              Working...
                              X