Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Компресор за помпане на гуми - от къде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Компресор за помпане на гуми - от къде?

    От къде да купя компресор за помпане на гуми, който е на 12 волта и използва тока от акумулатора? В Метро има едни по 11 лева, но ми казаха че са боклуци. Има и едни от около 40 лева. Някой купувал ли е от тях и какви са впечатленията.

    #2
    Re: Компресор за помпане на гуми - от къде?

    Mitko написа:
    mvmrik написа:
    От къде да купя компресор за помпане на гуми, който е на 12 волта и използва тока от акумулатора? В Метро има едни по 11 лева, но ми казаха че са боклуци. Има и едни от около 40 лева. Някой купувал ли е от тях и какви са впечатленията.
    Аз си купих от тия гръцките. Изкара точно 3 месеца и се счупи. Манометъра му не бачкаше още като го купих.
    За колко пари е бил тоя, сигурно е бил някакъв евтин. Някой купил ли е от някъде и да е останал доволен?

    Коментар


      #3
      Mitko написа:
      Почти за без пари беше Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
      Затова толкова е работил, аз искам нещо за около 40-50 лева, което да знам че работи добре.

      Коментар


        #4
        Аз я карам с българско компресорче купено навремето за 60 лв. Това навремето трябва да е преди повече от 15 г. и още не се е сдухало.
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          От къде да купя компресор за помпане на гуми, който е на 12 волта и използва тока от акумулатора? В Метро има едни по 11 лева, но ми казаха че са боклуци. Има и едни от около 40 лева. Някой купувал ли е от тях и какви са впечатленията.
          Имам истински компресори, руски, производство от старите времена цена 48лвПолзвам такьв без проблеми поне от 3-4 г.
          Прикачени файлове

          Коментар


            #6
            hit-ko, тоя на 12 волта ли е ? Абе руското си е руско, каквото имам у нас е от години и не е мръднало!

            Коментар


              #7
              hit-ko, тоя на 12 волта ли е ? Абе руското си е руско, каквото имам у нас е от години и не е мръднало
              Да, на 12в е. И им се чудя на тия хора, не жалят материала - цялото е алуминиева отливка и то - прецизна!А вьтре е направено като за ДВГ , с истинско лагеруване- само една свещ му трябва , гориво и ......

              Коментар


                #8
                hit-ko написа:
                От къде да купя компресор за помпане на гуми, който е на 12 волта и използва тока от акумулатора? В Метро има едни по 11 лева, но ми казаха че са боклуци. Има и едни от около 40 лева. Някой купувал ли е от тях и какви са впечатленията.
                Имам истински компресори, руски, производство от старите времена цена 48лвПолзвам такьв без проблеми поне от 3-4 г.
                Това за колко време горе-долу помпа една гума до 2 атмосфери?

                Коментар


                  #9
                  Това за колко време горе-долу помпа една гума до 2 атмосфери?
                  Не сьм засичал време, но ориентировьчно за около 2-3мин. и все пак зависи от обема на гумата а не само от налягането!Мотора му е 14А по 13В напрежение прави мощност от 180W, което е сериозен показател за целта!

                  Коментар


                    #10
                    Ми Аз си взех по-рано от Метро. Не му работи манометъра, но помпа. Бавно ама помпа. Не става за големи гуми обаче, не може да ти напомпа гумата на 3 ако решиш де Ако искаш нещо качествено, не си взимай такова.
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      Възраждам темата, за да попитам за актуални ваши впечатления... Нужно ми е компресорче за гуми, което да работи на 12 волта и да може да вдигне налягане от 2,2-2,3 атмосфери... В Практикер, Метро и Мосю Бриколаж гледах някакви, но не знам доколко са читави. Какво ще препоръчате?!
                      M-Benz E 250 TD 150hp
                      M-Benz 200d 75 hp
                      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                      Коментар


                        #12
                        Хубавите са над 50-60лв. Всички евтинджоси помпат безумно бавно и загрявят...
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          То загряването си е чиста физика - вкарваш газ в по-малко пространство - затопля се и отдава топлина по стените на компресора. Ама си е вярно че евтинджоса излиза скъпо!Аз малко спам да внеса - откъде мога да се сдобия с дигитален манометър, и по-точно с такъв който измерва налягането по някакъв по-точен принцип от старовремските?

                          Коментар


                            #14
                            msotiroff написа:
                            Възраждам темата, за да попитам за актуални ваши впечатления... Нужно ми е компресорче за гуми, което да работи на 12 волта и да може да вдигне налягане от 2,2-2,3 атмосфери... В Практикер, Метро и Мосю Бриколаж гледах някакви, но не знам доколко са читави. Какво ще препоръчате?!
                            От много време се каня да отида за компресор ето тук - ж.к. Младост 1, бул. Александър Малинов 18. Това е адресът на Авто-център Маргел. Пада се от дясно на около 500 м, след като се слезе от детелината на Цариградско по посока Младост. Та там продават компресори Michelin по 82 лв, като съм чувал добри отзиви за тях. Ако имаш време погледни и доложи
                            преди - TIPO
                            сега - VOLVO XC60

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              Аз малко спам да внеса - откъде мога да се сдобия с дигитален манометър, и по-точно с такъв който измерва налягането по някакъв по-точен принцип от старовремските?
                              Дигитални манометри по 9 лв гледах онзи ден в Мосю Бриколаж. И в практикер ги има същите, но с 5 лв повече. Преполагам, че и във всеки магазин за автоджунджурии има подобни.
                              преди - TIPO
                              сега - VOLVO XC60

                              Коментар

                              Working...
                              X