Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за IE6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за IE6

    Проблемът е следният.Отварят се само някои сайтове.Примерно mobile.bg се отваря,а mobile.de -не,yahoo.com,mail.ru,yahoo.co.uk не се отварят,обаче mail.yahoo.com и mail.yahoo.co.uk се отварят.Също и ebay.com,ebay.co.uk се отварят.За първи път ми се случва такова нещо.Помагайте колеги,смаях се къде да търся проблема.

    #2
    Пробва ли да пингнеш сайтовете, които не се отварят от IE6 ? А с други браузери какъв е резултата ?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      Не съм ги пингвал,от съседният компютър се отварят всичките и то пак с IE6.С друг браузър не съм пробвал.edit:Направих пинг на yahoo.com,няма никакъв проблем.

      Коментар


        #4
        Тогава това, което ми хрумва е по някакъв начин да са се озовали в "Restricted sites". Или пък вируси ? Погледни и windowssystem32driversetchosts, виж го от коя дата е, отвори го и виж вътре дали има нещо необичайно. Засега това са идеите ми.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          В забранените сайтове няма нищо,това го бях проверил преди.Във файла,който си посочил,няма нищо съмнително,същият е като на друг компютър,на който няма проблем.

          Коментар


            #6
            Има едно сигурно лекарство срещу каквито и да е било проблеми с ИЕ. Start/ControlPanel/AddOrRemovePrograms/Add-RemoveWindowsComponents/InternetExplorer(deselect) - Next.След това отиваш на www.mozilla.com и намираш Firefox. Download, Setup и проблеми със сърфирането нямаш.

            Коментар


              #7
              или просто си изтегли и си сложи седмицата...ИЕ7...аз преди карах само на мозилла ама откак видях че ми използва рам колкото и ИЕ7 та дори и повече...определено си останах с него доста по удобен ми е...
              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

              Коментар


                #8
                Дам, или си сетни както трябва стената, провери си DNS-те.

                Коментар


                  #9
                  Дори IE7 прави същото нещо.Преди малко го инсталирах и изпробвах.DNS-ите са си добре.

                  Коментар


                    #10
                    Ем щом казваш, че DNS-те са ти добре остана само Стената да си погледнеш. И ако не ти е проблем дай изход от
                    Код:
                    ipconfig /all
                    Код:
                    route print
                    , това че при теб всичко е написано както е на листчето не значи, че bind примерно работи.

                    Коментар


                      #11
                      Стена нямам.С тези команди,всичко което се изписва пак си е добре.Там DNS-ите са си както трябва да са.Сверявам нещата между два еднакви компютъра,на единият всичко е както трябва,а другият е с проблема.

                      Коментар


                        #12
                        Сори за офтопика,ама от 3 дни се боря с един проблем - сайта на Търговския регистър: www.brra.bg - има едни справки по вписванията.Та на абсолютно всички компове се появяват справките, само на зет ми на лаптопа и на колегата му на лаптопа - не щат..Сложил съм им едно рутерче в офиса да си делят нета, а и да не опъват жици.Аз в къщи съм на същия доставчик, същата мрежа, същите настройки като техния рутър, пак съм с лаптоп ( не че има значение де ) - при мен се отварят.В офиса ми на лаптопа зад рутър с безжична мрежа - пак се отварят.А при тях - като задам дати и вкарам кода за сигурност и нищо не става - просто сякаш сайта не отговаря.Звънях на ИТ специалиста в търговския регистър - да не би нещо да трябва да има кача - казаха ’Щом изобщо отваряте сайта - справките рябва да ви излизат’.Говорих и с програмистите на доставчика ни, пробвах всички възможни видове настройки за сигурност и не става,Само не съм пробвал технито лаптопи на друга мрежа, на друг рутър как ще са...Направо ми побеля косата...
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #13
                          Със сертификатите как сте, разрешени ли са..... виж каква грешка дава браузера, питай ги каква система ползват за криптиране, сверен ли е часовника . Всъщност си адни сертификата ръчно и после ми дай телефоните на тия IT спецове да ги психясъм... Гаранция са преписвали готови скриптове за по-бързо....

                          Коментар


                            #14
                            peho написа:
                            Стена нямам.С тези команди,всичко което се изписва пак си е добре.Там DNS-ите са си както трябва да са.Сверявам нещата между два еднакви компютъра,на единият всичко е както трябва,а другият е с проблема.
                            Виж на компютрите които не ти отварят някои сайтове съдържанието на hosts файла. Може някой нарочно да е блокирал достъпа до тези сайтове от там.Ако в него има запис за някое име на домейн компютъра изобщо не пробва да прави DNS заявка за да определи адреса, а ползва инфото от файла.http://en.wikipedia.org/wiki/Hosts_fileСори, видях че вече са ти го препоръчали това ...В този файл би трябвало да има само това:127.0.0.1 localhost

                            Коментар


                              #15
                              ilkor: В моя файл съм добавил няколко IP адреса за по-бърз ресолвинг и ... най-вече като се скапе на доставчика ми NS и NS1...
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X