Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

OMV Carrera 95?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    OMV Carrera 95?

    днес го мернахпо-скъп е от обикновения 95това нещо като V-Power на Shell ли е?
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    #2
    И аз го мернах на ОМВ, даже си и сипах. Не мога да преценя дали има голяма разлика, но май колата става малко по пъргава.
    FIAT Nuova Punto 1.2 8V
    FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
    ...and justice for all

    Коментар


      #3
      Това е прост 95 от лукойл /както всички горива на ОМВ/ но с добавки като шелския ви-повер :D Според мен е същия боклук като ви-повера и чиста набутвация. Една туба добавки се излива в цистерната но това не винаги става. Най често се излива 1/3 от добавката. И ЕКОто пуснаха такъв бензин. Сипвах - никаква разлика във вървежа. А до колко чисти, промива и предпазва двигателя - никой не знае!
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

      Коментар


        #4
        не съм обърнал внимани що за бензин е това а пък и не съм компетентен (ама изобщо) по въпроса с бензина НО,наскоро мернах в 5th gear тест със 3 коли в Англия: сипват им различни бензини от високия клас и закачват едно от водещите колела на стенд за измерване на мощност (не съм сигурен как точно се казва) и сравняват показателите при различни видове бензин (т.е. сравняваха обикновен с 2 от високия клас)Резултата от цялата галимация бе че има смисъл от висок клас бензин при мощен двигател (най-слабата кола беше Клио а най-мощната някакво субару - средната пък изобщо не се сещам) - при Клиото нямаше никакъв резултат (или там 2-3 коня в повече)Като се замислиш те хората имат спонсори - нямат сметка да хапят раката която ги храни - така че аз лично им вярвам (може би просто ми се иска да им вярвам )

        Коментар


          #5
          Re: OMV Carrera 95?

          Sev написа:
          днес го мернахпо-скъп е от обикновения 95това нещо като V-Power на Shell ли е?
          Даже и сайта им го няма като продукт .
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            Аз смятам скоро да пантентовам марката "Сибирски дизел". Мали как ще вървиииииииии

            Коментар


              #7
              Има му само цената:http://omv.bg/bottom.php
              Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

              Коментар


                #8
                Преди време гледах по Топ Геър ,сравнение на обикновен бензин с такива с добавки(Шел и още една фирма),сипваха от бензина в колите и ги замерваха на Дино-то.Разлики се появиха при по-мощните автомобили от рода на Impreza WRX STI

                Коментар


                  #9
                  Заредих преди седмица такъв за 2.33 и плащах като за 98 и от маркуч за 98. Почудих се защо на светешото голямо табло на пътя пише 2 95 но реших че просто не са писали 98. А сега се замислям дали това което набутах вътре е било наистина 98 или не?! Но иначе разлика няма пълен резервоир вече наполовина разлика няма. Къде в София се продава 100 октанов бензин? Еко или и на някоя и др. бензиностанция?
                  Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
                  Настояща: VW Polo 1.1i '92

                  Коментар

                  Working...
                  X