Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво газово котле да си купя и откъде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Immortal написа:
    Ама щом иска - нека хвърли 2-3 бона за котле и радиатори (или конвектори), пък догодина пак ще си говорим.
    С 2-3 бона нищо няма да стане.Моята инсталация излезе около 5000 лв.Относно замръзването на климатиците ще кажа, че се поставят допълнителни нагреватели, благодарение на които климатиците и във най-върлите зими не замръзват. Такива нагреватели са хит в Русе. Кире, определено ще ти спадне сметка след смяна на дограмата.Освен това аз съм върл привърженик на теорията, че температурата през зимата (а за климатиците и през лятото) трябва да се поддържа постоянно една и съща независимо дали имам някой в дома или не, а не врътни на 18 и после на 23 градуса и обратно. Не се икономисва нищо, а напротив доста се харчи.

    Коментар


      #17
      doofiat написа:
      Кире, определено ще ти спадне сметка след смяна на дограмата.
      Аз мисля, че може да спадне максимум с 10-15% но това ще бъде "компенсирано" от увеличаването на цената на газа! От цялата работа най-много се кефя, че сметките към енергото намаляха ДРАСТИЧНО и сега плащам между 30 и 40лв. независимо от сезона. :D Преди зимата съм наближавал 200 кинта и това преди две години, а тогава беше и по-ефтино... а не съм се сгрял като сега!
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #18
        Киро,а къщата ти има ли термоизолация?И ако да,каква е и с каква дебелина?

        Коментар


          #19
          peho написа:
          Киро,а къщата ти има ли термоизолация?И ако да,каква е и с каква дебелина?
          Къщата ми е от със 45-50 см. тухлени стени! Навремето хората са строили - не са се шегували!И не мисля да слагам топлоизолация на тези стени. НО! След това е направена пристройка, в която се помещават мокрите помещения на къщата, баня, тоалетна и кухня и то от северната страна!Правена е по време на комунизЪма от "майстори"! Зидарията и е от тухла четворка, но т.н. при нас - Долма ! Ще рече, че тухлата не е зидана на широката си страна от 25 см (май беше), а от тясната... Там зимата преди да сложа топлоизолацията по външните стени се образуваше два пръста лед, а помещенията нямаха сгряване или то беше за кратко с много усилия! След като сложих на външните стени 5см. Фибран (според някой син, а според мен зелен) - това са най-топлите помещения в къщата! :D Та - слагайте топлоизолация - има файда!Осрахме на човека темата... Моля за извинение...
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #20
            doofiat написа:
            Освен това аз съм върл привърженик на теорията, че температурата през зимата (а за климатиците и през лятото) трябва да се поддържа постоянно една и съща независимо дали имам някой в дома или не, а не врътни на 18 и после на 23 градуса и обратно. Не се икономисва нищо, а напротив доста се харчи.
            ефекта от намалянето на температурата зависи от много нещаако се "изтърве" и се преохлади или прегрее помещението, после енергията за дозагряване и доохлаждане e по-голяма от спестенатаосвен това в желания час няма да е достигната комфортната температураестествено може и да се пресметнение основно се занимаваме с енергиен мениджмънт и ефективностнощното понижение се прилага навсякъдеот 2-3 оС през по-студените месеци, до 5-6-7 оС през преходните
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #21
              От седем години топля целия апартамент с два климатика. До тази зима бях много доволен от тях, като сметките ми за ток са стигали максимум до 160 лв. на месец. Тази зима единият климатик замръзна, другият беше на ръба на замръзването, а сметката която платих за ток - 270 лв. ме накара да се замисля за алтернативно отопление. След проучванията които направих установх, че цените на битовите котлета варират в границите на 1100 лв. - Tesi и 2300 лв. -Deditrich /не знам дали точно така се пише/. Компромисен вариант, които избрах Беше Deditrich за около 1700 лв. с модулираща горелка, което както ми обясниха означава, че горелката сама си променя мощността в диапазона 8-24 kW.
              Peugeot 301
              Punto 1.9 JTD - на жената

              Коментар


                #22
                venco67 написа:
                с модулираща горелка, което както ми обясниха означава, че горелката сама си променя мощността в диапазона 8-24 kW.
                Тя и моята е такава - с променлива мощност според нуждата - дори можеш да си следиш на дисплея дали гори с пълна мощност или с по-малка, но допълнително ми намалиха мощността на котела до 60% от максималната - това се прави от този, който ти го слага.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #23
                  а бе гледах едни котли на ерато с пелети-някакви дървесни частици-ама не мога да разбера има файда с тяхиначе ги хвалят че било много ефтино и автоматизирани?
                  типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                  хюндай акцент 1.5 CNG
                  киа каренс +метан

                  Коментар


                    #24
                    kiro_of_the_day написа:
                    Тази година живот и здраве ще сменям и дограмата на прозорците и се надявам да има допълнителен ефект.
                    Киро,внимавай с конденза!И аз сложих миналата година ПВЦ-дограма и цяла зима се борих с мокри стени.
                    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                    Коментар

                    Working...
                    X