Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топъл дъжд... кален дъжд...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Топъл дъжд... кален дъжд...

    Абе колеги, само на мен ли ми се струва или съм пернал тотално... Този сахарския дъжд не се ли изтече?! от няколко дена колата направо посивя, писна ми да мия прозорци по 2-3 пъти на ден, оставиг ги и вече коловози направиха чистачките... Сутрин ставам и кални, пусна чистачки, позмия... Вечер като тръгна от работа - - се едно е седяла на тротоара половин месец като изоставена... Бяс ме хваща вече... . А като цяло, колата направо си е станала бежова... не ми се дават пири за баня, като си преставя, че утре пак ще е така... Има ли таквоз при други по Варна и по подината? Един бивш колега от София са каза че и там било подобно, ма поне не спирало да вали да засъхва последните дни...

    #2
    Споко и в Казанлък е такъв дъжда аз затова и не си правя труда да мия колата.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Надявам се че праха поне не е стигнал до Норвегия, че там автомивките са за 10 евро. Yellow_Flash_Colorz_PDT_30
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #4
        В Карлово е същото . Гаден дъжд , Мареата неси спомням вече какъв цвят беше ще проверя в талона .Сега в момента и вятъра се усили.
        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

        Коментар


          #5
          и при мене е така, спокичката. Дано се изтича вече, че можеш да си представиш кво става с моята кола, както е черничка.
          Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
          Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
          Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
          Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
          BMW X3 3.0D Aut

          Коментар


            #6
            варна добрич софия...и по целия път от варна до софия през шумен търговище и т.н. си валя такъв дъжд вчера...мн гадно типока стана катооо...а като се прибрах и видях бравата..както написа колегата все едно беше стояла няколко месеца пред блока...много гадно...дано да спре вече чее...
            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

            Коментар


              #7
              Не се е изтекъл още. Не видяхте ли в събота колко мътно беше всичко, макар и слънчево. Аз бях в планината, но и там въздуха беше тежък и мръсен, все едно съм си в София. Много прахоляк явно е донесен, като че ли си нямаме наш))
              Shit happens, sometimes...
              Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
              Marea 1.8 HLX - червена като аватара

              Коментар


                #8
                Споко за Варна виждам че 90% от колите са бежови ,аз вчера я измих и се порадвах по малко от половин час ще я мия като се извали тая помия.
                FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                Коментар


                  #9
                  Преди малко в Ямбол дори и град валя,но мисля че няма поражения по колите,поне аз не видях нищо по моята.А иначе тези гадни кални дъждове ги има през ден и тук.Затова и избягвам да мия "Дръжката"(както я нарича един приятел),само вътре си я почиствам от вереме на време.

                  Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

                  Коментар


                    #10
                    Не само че валя, ми и на пътя ме свари, че едвам намерих едно по-голямо дърво да се паркирам докато отмине.Делтата не личи че е черна, повече прилича на сива Интересното е, че над Ямбол се изля проливен дъжд примесен с градушка, от края на града до началото на Сливен беше абсолютно сухо, и в Сливен пак вали, само че по-кротичко. Ходих за малко и току-що се връщам - съшата работа по пътя. До началото на Ямбол сухо, а в града дъжд. Добре че вече поотмина...

                    Коментар


                      #11
                      Честно да ви кажа, като се замисля този сахарски дъжд не стана ли "модерен" последните години? Като, че преди това нямаше подобни природни явления?
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Той може да не е Сахарски а Златишко-Пирдопски.Нали там едни заводчета които копат постоянно.Дори мисля им наложиха някаква глоба.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          Vladim написа:
                          Честно да ви кажа, като се замисля този сахарски дъжд не стана ли "модерен" последните години? Като, че преди това нямаше подобни природни явления?
                          Да бе, последните две-три години се появи! Как така преди ни пропускаше?
                          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                          Коментар


                            #14
                            Просто тези дни сме под прикритие. Няма да пишем в темата: Видях те, ти ли беше?
                            SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

                            Коментар


                              #15
                              На Сахара й отесня Африка и се мести насам Без майтап, работата е по-сериозна, отколкото предполагате, но никой не обръща внимание. След има-няма стотина години и тук ще има камили.Има една книга на руско-съветско-еврейския учен Йосиф Шкловски - "Вселена, Земя, Разум". Научно-популярна е, не е роман. Писана е през 60-те години. Има една глава за бъдещото развитие на човечеството и на Земята - и най-оптимистичните прогнози сочат че около 2030 - 2040 година ще има много сериозн катаклизъм - не природен, а природно-социален - замърсяване на околната среда, глобално затопляне (спомнете си "The day after tomorrow"), експоненциално увеличаване на човечеството, липса на енергийни и хранителни ресурси, сериозни промени в околната среда...Много от признаците, описани в книгата вече са налице...Авторът не е пророк като Нострадамус, а сериозен учен- физик, биолог и астроном. Приятел е на Карл Сейгън (спомнете си научно-популярния филм Космос). За съжаление и двамата вече са покойници...Та така - нищо чудно няма в тези дъждове. Стягайте бурканите в мазето или живейте като за последно

                              Коментар

                              Working...
                              X