Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Черен списък на храни

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Черен списък на храни

    Вижте какво намерих в нета за салати Кенар:Да започнем темата с препис от друг форум. Понеже тази салата се продава и в Сандански искам и аз да ви предпазя от нея. Цитирам възмутения (погнусения) гражданин по долу.Работя в КЕНАР - за щастие отскоро и за щастие не за дълго...Сега ще ви светна на това как се приготвят "вкусотиите" им...Информацията ми е, така да се каже, от кухнята, защото работя в цеха за приготвяне на салати.Вие, бедните и заблудени потребители, виждате само крайния продукт. Купувате си от МЕТРО или друг голям магазин салатки или някаква кулинария - КАКВАТО и да е и си мислите: АХ, колко е ВКУСНО!. Може и така да е. Но този незабравим и неподправен вкус се получава по така наречената от нас, дребните служители, "земна технология". Т.е. каквото падне на земята, се взима от там/където преди това са стъпвали марковите маратонки на началник цеха или не дотам марковите галоши на някоя от чистачките-роми/ и се връща обратно в големия Кюп. Сега ще ви обясня поради какво се прави това. Дават ни примерно петдесет килограма картофи и двадесет майонеза, петнадесет-грах. Общо осемдесет и пет. От тях искат да направим, ако е възможно, СТО килограма руска салата. Възможно е, разбира се. Все пак имаме чешми наблизо, и нишесте. Но това е една друга тема. Та, ако не излезат определените килограми, ни се удържат парички от заплатите. И при обещана заплата четиристотин лева, като вземеш в продължение на три месеца не повече от осемдесет, почваш да се замисляш. Всичко ти идва от удръжки. И като изпуснеш някоя от големите баки и руската салата, респективно-снежанка, кьополу, бобена, панирани чушки и т.н. паднат на земята, би трябвало да се броят за брак. Но... Пред очите ми са се разсипвали готови салати и то, забележете, на земята пред цеха- там където бездомните кучета си правят чат в очакване на развалена продукция. Всичко се връща обратно барабар с пясък, камъчета, клонки и прочие. Споглеждаме се и си намигаме - майната им на потребителите. В цеха хигиената е под всякаква критика, но вие няма как да го установите, защото там "простосмъртни" не се допускат. Това дето го дават по телевизията - бели престилчици и шапчици за косата... ами, това си е само за по телевизията. Бас държа, че не един и двама от вас са намирали косъм. И живота си залагам, че са много повече тези, които са го изяждали без да го намират. Е, косъмът не е вреден освен ако човекът не е болен. и тук идва изненадата - повече от половината служители в цеховете нямат здравни книжки. Когато идват на проверка от ХЕИ въпросните нередовни служители напускат работните си места за половин-един час/колкото трае проверката/и се разцъкват из околните кафенета. Специален емисар от "редовните" после ги събира, като благ пастир - овчиците си. Нашият голям шеф и собственик Заре Шахбазян/арменец/ солидно цака подкупи на ХЕИ-то ежемесечно, за да може да му се врътне един телефон поне ден преди проверката и да бъде предупреден. Нарушенията в КЕНАР са много. ПИша толкова дълго, но и три пъти по толкова да пиша, пак няма да ми стигнеНе мислете, че съм някой бивш недоволен служител. ПОвярвайте, моите близки и роднини са предупредени отдавна за това да не купуват от КЕНАР. И спазват предупреждението ми. Питайте колко хора са намирали конци в СНЕЖНАКАТА си, защото млякото за нея се прецежда ръчно, с тензух, по технологии от ранния осемнайсти век...Но... замълчи сърце...

    #2
    Принципно не съм им фен, но това писание съм го чел и миналата, че и по-миналата година по форумите, периодично някой го открива
    Fiat Marea 130JTD Weekend HLX

    Коментар


      #3
      Скоро четох нещо и за продуктите на Данон, но не си спомням къде точно и тази история за Кенар беше там
      now. BMW E39 523i '98 170hp
      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

      Коментар


        #4
        Ядем само боклуци. Аз за месата мога да ви кажа това-онова, понеже баща ми беше трийсе и кусур години колбасар, ама айде да не ви отварям на такива работи, че половината като разберете за какво става въпрос и ще станете вегетарианци не на часа ами на секундата даже.
        N.Y. State of Mind

        Коментар


          #5
          sachma написа:
          Ядем само боклуци. Аз за месата мога да ви кажа това-онова, понеже баща ми беше трийсе и кусур години колбасар, ама айде да не ви отварям на такива работи, че половината като разберете за какво става въпрос и ще станете вегетарианци не на часа ами на секундата даже.
          Ами те повечето включително имен го знаем това и пак се изкушаваме така ,че ако ще пишеш нещо само можеш да помогнеш на непросветените....
          Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
          Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
          I am in love with my cars

          Коментар


            #6
            Replay написа:
            sachma написа:
            Ядем само боклуци. Аз за месата мога да ви кажа това-онова, понеже баща ми беше трийсе и кусур години колбасар, ама айде да не ви отварям на такива работи, че половината като разберете за какво става въпрос и ще станете вегетарианци не на часа ами на секундата даже.
            Ами те повечето включително имен го знаем това и пак се изкушаваме така ,че ако ще пишеш нещо само можеш да помогнеш на непросветените....
            Ами за пастета сигурно знаете дето там каквото остане необработено, включително кокали, човки(птичи де), цели свински глави и т.н., друго за шунката мога да кажа как от 100кг месо се вади 215кг шунка и после с малко подсладители разбира се, щото иначе мирише на сапун. А подсладители и оцветители колко има само...виждал съм цяла книга бая дебела беше, само с имена на въпросните подсладители и оцветители.Мога и за кренвиршите да поговоря, кило месо ся струва 10-на лв., а кило кренвирши (и то уж от хубавите) около 5лв, смятайте какво има вътре. Тук въобще не говорим за най-разнообразната гама консерванти и стабилизатори, които навсякъде се слагат допълнително, пък както знаем те са като манна небесна за черния дроб и въпреки че този орган има хубавото свойство да регенерира по принцип, тези химикали нямат махане оттам, засядат си ей така и след някоя и друга годинка не щеш ли-проблеми.Друг тънък момент е с какво се хранят въпросните пилета, свине, телета. За да добият телесна маса разбира се, забрави за разделните и здравословни храни, ако химия, което също се отразява върху качеството на месото, от здравословна гледна точка.А иначе историята помни наистина тежки случаи, като например пуснатото наскоро на пазара зеле, отглеждано в полето около кремиковци, фрашкано с нитрати и тежки метали, изядеш кило и може да ти ръждясат зъбите. Неотдавна имаше случай в Бургас на кисело мляко с живак вътре, а за едни кренвирши от една марка много сериозно се говореше, че слагали червена тоалетна хартия вътре, много добре оцветявала!Да не говорим за любимите ни пловове, фрашкани с полезни вещества като лайно с витамини.Айде че се уморих да пиша, пък и това ви стига засега
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              #7
              Аз пък без да искам да правя реклама на фирмата където работя, мога да кажа следното - нашите продукти съвсем спокойно ги давам на детето си ( на 4г.) да ги консумира, защото знам какво има вътре. Не искам да кажа че няма добавки, но няма нищо изкуствено - нито оцветители, нито овкусители. Всичко е в нормите не на разрешеното, а на минималното, просто за да се доближим до пазарните цени. Точно затова и сме най-скъпи на пазара. Да не говорим че имаме 100% натурално продукти, но познайте колко са по скъпи от стандртните ни - между 1,5 и 2 пъти, а от най евтините на пазара може да се стигне до 5 пъти(!) по висока цена за еднакъв грамаж.Това е въпрос не само на търговско решение, но и на дългосрочна политика, защото боклуците не издържат дълго на пазара.А писания като най-горното в 90% от случаите са чисто черен PR.
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                Коя ти е фирмата?
                N.Y. State of Mind

                Коментар


                  #9
                  Не съм и очаквала да е друга тази история, само се чудя как всеки от нас да си направи собствено стопанство със затворен цикъл.Не ми се мисли и месото на какво го правят. Отдавна съм спряла да ям филе от ... всякакви животни, защото онези прекрасни лигави бели линийки във филенцето са инжектиран протеин, който държат на земята и го лазят мишки и флебарки.
                  SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

                  Коментар


                    #10
                    sachma написа:
                    Коя ти е фирмата?
                    За да не правя реклама - натисни тук.
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #11
                      Яворе, дай 1 телефон на твойте шефове да им пратим линк с тази тема - може да изкараш некой лев отгоре п.п. лютеницата ви е чудесна!!!
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        Аз мога да кажа същото за моята компания. Чистота, всичко си е с престилки и ми се карат ако влезна без в завода, даже само без шапка или без защитни обувки. Това дето шоколадите с лопати ги ринели абсолютно не отговаря на истината, всичко е стерилно. Машините се чистят всеки ден. Откакто съм на работа тук, всичко на фирмата си го ям. То даже и служителите тук си похапваме бая.
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          sachma написа:
                          Ами за пастета сигурно знаете дето там каквото остане необработено, включително кокали, човки(птичи де), цели свински глави и т.н., друго за шунката мога да кажа как от 100кг месо се вади 215кг шунка и после с малко подсладители разбира се, щото иначе мирише на сапун. А подсладители и оцветители колко има само...виждал съм цяла книга бая дебела беше, само с имена на въпросните подсладители и оцветители.Мога и за кренвиршите да поговоря, кило месо ся струва 10-на лв., а кило кренвирши (и то уж от хубавите) около 5лв, смятайте какво има вътре. Тук въобще не говорим за най-разнообразната гама консерванти и стабилизатори, които навсякъде се слагат допълнително, пък както знаем те са като манна небесна за черния дроб и въпреки че този орган има хубавото свойство да регенерира по принцип, тези химикали нямат махане оттам, засядат си ей така и след някоя и друга годинка не щеш ли-проблеми.Друг тънък момент е с какво се хранят въпросните пилета, свине, телета. За да добият телесна маса разбира се, забрави за разделните и здравословни храни, ако химия, което също се отразява върху качеството на месото, от здравословна гледна точка.А иначе историята помни наистина тежки случаи, като например пуснатото наскоро на пазара зеле, отглеждано в полето около кремиковци, фрашкано с нитрати и тежки метали, изядеш кило и може да ти ръждясат зъбите. Неотдавна имаше случай в Бургас на кисело мляко с живак вътре, а за едни кренвирши от една марка много сериозно се говореше, че слагали червена тоалетна хартия вътре, много добре оцветявала!Да не говорим за любимите ни пловове, фрашкани с полезни вещества като лайно с витамини.Айде че се уморих да пиша, пък и това ви стига засега
                          Аз ставам вегетарианец-поне за .....1 седмица
                          SEAT Leon Cupra 300
                          Triumph Street Triple 765 R

                          Коментар


                            #14
                            имам много близък приятел , който работи около 2 години в една от големите фирми за майонези.от първата седмица ЦЯЛОТО му семейство спря да яде продукти с тази ’световна’ марка.така че не мисля че е черен PR първия пост.

                            Коментар


                              #15
                              Бяха писали преди време какво слагат в кренвиршите. Като се почне от мляни кокали, мине се през перушина и се завърши с картон. Блях. Колко боклуци ядем просто не е истина

                              Коментар

                              Working...
                              X