Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат-за и против.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат-за и против.

    Както видяхте от една по-стара тема съм решил да си взема Фиат ,но на който и да спомена ми казва "Ти луд ли си ,по-добре си вземи Форд/Фолксваген/Хонда...".Чудя се на какво се дължи това толкова разпространено негативно мнение за Фиат.Разправят ми ,че много харчели ,много се чупели ,много скъпи били частите и тн.За момента съм беден студент и нямам ,кой знае какви финансови постъпления.Какво най-често се чупи и колко струва поправката.Много ми харесва Мареа-та комби и смятам да си мушна главата в торбата ,пък каквото ще да става.

    #2
    ко беше форд ....хонда пакфолксваген по-стават,ама тия горе ..... особено форд не ти трябва и да пипашнали знаеш кой е най-добрият форд, ПРОДАДЕНИЯ за части си е добре http://axm-auto.com/влез тука
    Fiat Brava 1.6 16V 2001

    Не на войната по пътищата !
    http://media.causes.com/ribbon/478500

    Коментар


      #3
      - харчат нормално- чупят се като всяка кола 2-ра ръка (много зависи от предишния собственик)- частите не са скъпи
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Re: Фиат-за и против.

        morpheus_vip написа:
        Както видяхте от една по-стара тема съм решил да си взема Фиат ,но на който и да спомена ми казва "Ти луд ли си ,по-добре си вземи Форд/Фолксваген/Хонда...".Чудя се на какво се дължи това толкова разпространено негативно мнение за Фиат.Разправят ми ,че много харчели ,много се чупели ,много скъпи били частите и тн.За момента съм беден студент и нямам ,кой знае какви финансови постъпления.Какво най-често се чупи и колко струва поправката.Много ми харесва Мареа-та комби и смятам да си мушна главата в торбата ,пък каквото ще да става.
        Добре де, ти нали пуска тема с въпроси вече?

        Коментар


          #5
          Re: Фиат-за и против.

          morpheus_vip написа:
          Както видяхте от една по-стара тема съм решил да си взема Фиат ,но на който и да спомена ми казва "Ти луд ли си ,по-добре си вземи Форд/Фолксваген/Хонда...".Чудя се на какво се дължи това толкова разпространено негативно мнение за Фиат.Разправят ми ,че много харчели ,много се чупели ,много скъпи били частите и тн.За момента съм беден студент и нямам ,кой знае какви финансови постъпления.Какво най-често се чупи и колко струва поправката.Много ми харесва Мареа-та комби и смятам да си мушна главата в торбата ,пък каквото ще да става.
          Колега,според мен нещата са така:Форд-бягай далече от тази маркаФВ-много скъпи за това,което предлагат насрещаХонда - мисля че бих сменил фиата за Хонда,но все пак зависи от много неща.Фиат предлага най-доброто съотношение цена-качество. Поддръжката не е кой знае колко по-скъпа от на някоя друга кола.Ако си избереш добре запазена кола ще те слуша много време и няма да имаш големи инвестиции след това.Моят съвет е да бъдеш търпелив и в началото да дадеш малко повече пари,за да не ги даваш после за части!Огледай се за коли от форума,където се знае какво им е имало,какво е сменено и т.н.Много търговци почнаха да мамят,като казват,че колата е обслужена.Искай фактурите от обслужването!Имай предвид,че обслужването е около 350-500лв.И не на последно място прочети мнения за конкретните двигатели,за да си наясно какво търсиш.Успех!
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            Re: Фиат-за и против.

            wwweb написа:
            Добре де, ти нали пуска тема с въпроси вече?
            Да пусках ,но темата беше специално насочена за Мареа-та.Тази тема я пуснах заради широко разпространеното негативно мнение относно Фиат.Както споменах по горе ,на когото и да съм казал ,че мисля да взимам Фиат ,ми казва ,че Фиат били боклуци и не си стрували.

            Коментар


              #7
              Re: Фиат-за и против.

              morpheus_vip написа:
              wwweb написа:
              Добре де, ти нали пуска тема с въпроси вече?
              Да пусках ,но темата беше специално насочена за Мареа-та.Тази тема я пуснах заради широко разпространеното негативно мнение относно Фиат.Както споменах по горе ,на когото и да съм казал ,че мисля да взимам Фиат ,ми казва ,че Фиат били боклуци и не си стрували.
              Ми обективно мнение едва ли ще получиш Във форума на Форд ще ти кажат - "Купи си Фиат за да те е яд", а тук - "Най-хубавият Форд е продаденият Форд" Вземи си това, което най-много ти харесва ...Тия преценки разход, части и т.н. никога не съм ги разбирал, а и не са ме интересували ... купувам си колата, защото ми харесва, това е.Ако й е висок разходът на Мареата или са й скъпи частите какво? Ще си купиш Чинкуеченто ли? Подобни неща мен лично не биха ме разколебали, ама всеки сам си преценява в крайна сметка ...

              Коментар


                #8
                цаката е да я купиш пълниш и резервоара на фули после дай дай дай дай дай дай дай и отиваш на бензето да дозаредиш доволен аз така напраих кат я зех и до ся съм доволен от фиат,но бих я разменил за ауди, още на момента
                Fiat Brava 1.6 16V 2001

                Не на войната по пътищата !
                http://media.causes.com/ribbon/478500

                Коментар


                  #9
                  Ми като ти пука от общо разпространеното мнение за фиат просто не си купувай фиат . :D

                  Коментар


                    #10
                    като заговорихме за Форд - какво е общото между Форда и козата - и двете не боледуват, а направо умират замисли се и върху това - Форд и циганин зимата не работят - особено дизеловите фордове

                    Коментар


                      #11
                      Бхах, Стенли, това със дизеловите фордове и зимата е голяма глупост, но нищо Значи - за пусналия темата. Купи си АУДИ или МЕРЦЕДЕС, така всички ще те уважават. Но понеже няма да имаш пари за читави такива, ще си купиш дарак, който ще те оставя всеки понеделник. Когато аз купувах моят ФИАТ всички ревяха "Ти луд ли си, фиат, италински боклук, тия макаронджии кога пък се научиха и коли да правят"... все такива постулати. Аз отговарях по следният начин "Ако ще ми дадеш парите - ще си купя колата която посочиш!" и всички млъкваха, щото на акъл всички сме КУРНАЗ, но на дела и действия - малко са склонните. По-горе ти казаха - купуваш, това което ХАРЕСАШ или което МОЖЕШ. Аз си купих МАРЕА Уикенд, защото имам син на 15 месеца, който като тръгне на път не се събира в GOLF3, не му е толкова комфортно в тоя ГОЛФ и все пак искам разликата до Дизелов ПАСАТ вместо да я дам за кола - да я дам за ДЕТЕТО. Всеки си има приоритети, моите бяха - парите, които имах (обаче излезе с 3к отгоре), да е ДИЗЕЛ, да е JTD105, да е КОМБИ и най-вече да е от ТОЗИ ВЕК. Закупуването на кола е СУБЕКТИВНО събитие. Както колегите казаха - във всеки форум ще ти хвалят марката си, но никой нито ще ти даде парите, нито ще ти поддържа колата...
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        Както вече споменах ,твърдо съм решил да си взема Мареа Уикенд с 1.8 16V двигателя.Просто ми беше любопитно да чуя вашето мнение заши много хора смятат Фиат за трошки. За парите които имам според мен Мареата е най-красивата кола, малко ще ми е тегаво при паркиране, ама нали има парктроници Yellow_Flash_Colorz_PDT_05

                        Коментар


                          #13
                          Тук, ако очакваш някой да ти каже да не си купуваш Фиат няма да го чуеш.За подръжката точно с тея марки които си дал за пример Фиата най-евтин за поддръжка.А всичко, което чуваш за Фиат е само тротоарна информация.
                          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                          Коментар


                            #14
                            и на мен всеки ми викаше не си купувай фиат, ама си купих първо фиат уно 1.0 FIRE мотор и 5 години му скъсах гъза от каране и съм много доволен от него сега си взех браво 1.6 16v и засега все още съм доволен, а разни хора дето ми викаха купи си Голф сега все лежат под тях и се правят нещо, а аз наливам бензин и карам и още нещо за тези пари които дадох бравото беше най-добрата кола с най-хубав дизайн и отвън и отвътре и с най-много екстри от други, които бяха за същите пари, но все пак всеки си купува каквото му харесва
                            FIAT ili FERRARI se tam
                            FIAT UNO 1.0 i.e fire 45 h/p
                            FIAT BRAVO 1.6 16v 103 h/p
                            FIAT BRAVO II 1.9 multijet 16v 150 h/p

                            Коментар


                              #15
                              morpheus_vip написа:
                              Както вече споменах ,твърдо съм решил да си взема Мареа Уикенд с 1.8 16V двигателя.Просто ми беше любопитно да чуя вашето мнение заши много хора смятат Фиат за трошки.За парите които имам според мен Мареата е най-красивата кола, малко ще ми е тегаво при паркиране, ама нали има парктроници Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                              Тегаво? Аз я паркирам само на огледала. Въпрос е да свикнеш колко е остра отпред и колко имаш като "буфер" отзад. Паркирал съм я така, че остават по педя отпред и отзад. Без парктроник, а на огледала и .. все пак - волана е със сервоусилвател
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X