Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българският език да не е задължителен, предлага закон

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: език

    somebody написа:
    Нямам думи!!! Чудя се само докога ще ги търпим тези.......
    Аз не знам кой ги търпи тези работи вече... И мисля, че настана време за барикадите пак... Просто нямам думи вече, иде ми да хвана сопата... Колкото и грубо да звучи и да ме наплюе някой, вече се замислям, че "Възродителния процес" е бил хубаво нещо, не е трябвало да се прекъсва, да ги сложим всички в релси, а който не иска - да си ходи там, за какъвто претендира че е и се бие в гърдите. Защото те правят точно това с нас в момента, само малко по-меко, полека и позовавайки се на разни права... Променят ни историята, променят езика, вече сигур имат и повече права от нас... Все ми изникват едни думи на техен президент ли беше, не го знам: "България ще бъде турска, със сила не можахме за 500 години, този път ще я купим" (или нещо подобно беше?!). Бой, му е майката, бой.....

    Коментар


      #17
      Абе хора,защо вините само това правителство?Този процес започна още от самото начало на т.н."демокрация".Замислете се малко-през тези почти 20 год.кой имаше решаващия глас при всяко едно решение?През всички тези години нашата държава я управлява ДПС и по-точно Доган.Всички съдбоносни решения се вземат с неговото съгласие/и в негова изгода,разбира се/.Има ли по-богат човек от него-няма.Еврофондовете той ли ги командва-той.Какво да говорим повече.Всички сме виждали сарая му в София-това чудо с колко пари се строи?Лятото видях"хотелчето"му в Обзор-ми то нашето градче спокойно може да се настани там барабар с още едно такова.Така,че прави сте-нещо трябва да се направи,ако искаме да оцелеем като Българи!Тея дупедавци горе,както и всички предишни трябва да си ходят и никога повече да не доближават власт.
      PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
      Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

      Коментар


        #18
        Подписах се, но забравих да пиша.Подкрепям петицията и започва да ме е срам, че живея в България. Сами си правим мръсно после другите са ни виновни.
        SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

        Коментар


          #19
          Едно от малкото неща за което оправдавам Воленhttp://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1184308
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #20
            kostov написа:
            Абе хора,защо вините само това правителство?Този процес започна още от самото начало на т.н."демокрация".Замислете се малко-през тези почти 20 год.кой имаше решаващия глас при всяко едно решение?През всички тези години нашата държава я управлява ДПС и по-точно Доган.Всички съдбоносни решения се вземат с неговото съгласие/и в негова изгода,разбира се/.Има ли по-богат човек от него-няма.Еврофондовете той ли ги командва-той.Какво да говорим повече.Всички сме виждали сарая му в София-това чудо с колко пари се строи?Лятото видях"хотелчето"му в Обзор-ми то нашето градче спокойно може да се настани там барабар с още едно такова.Така,че прави сте-нещо трябва да се направи,ако искаме да оцелеем като Българи!Тея дупедавци горе,както и всички предишни трябва да си ходят и никога повече да не доближават власт.
            На всички правителства колега - не всички. Твоя съфамилник Костов му беше свил сърмите на Меди Доганов ...
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #21
              Днес едно момче на име Салим Салимов ще излезе на ринга в Атина с БЪЛГАРСКИЯ герб на гърдите.Мисля, че много пъти съм писал на тази тема, сега ще ви спестя мнението си.Всъщност, знае ли ли някой какво означава въпросния текст и до какво ще доведе отпадането му?
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #22
                Lane Staley написа:
                Днес едно момче на име Салим Салимов ще излезе на ринга в Атина с БЪЛГАРСКИЯ герб на гърдите....
                Колега, може и да се изкажа неподготвен, защото не знам какво точно ти е мнението. Но хората са си хора, те нямат нищо общо. Аз лично съм възпитан да не мразя никой, не мразя циганите, не мразя турците, нито негри или жълти. Те са си хора. Мразя събратята, защото се заформят като една стабилна група от типа "Подай му пръст, то те захапе до лакътя". Мразя главно тези горе, които незнам от какви подбуди, дали финансови или фанатични, вместо да си гледат работата и да творят закони за да сеедят доживот тези дето газят и убиват с пиянско каране, за тези дето си разпределят нарко пазарите показно в една европейска столица, за тези, дето могат утре да убият или изнасилят детето ми за 5 лева в някой подлез, вместо да вземат едно решение за безразборното строителство, което вече достатъчно съсипа търизма в България, те се занимават с глупоси, за да направят живота на група хора още по угоден, сякаш не им стига че имат милиони сметки за ток и вода, надали някой плаща редовно данъци, раждат безумно много деца без ясна идея как ще ги гледат и после държавата им е виновна, че не давала пари, а на всичкото отгоре има наглоста да каже "шъ крадним, ка нема рабутъ шъ крадним"... Надали няма работа... За събратята нямам нищо лошо, просто са си продажен народ, поне от спомени в казармата. Аз ги пусках да скатават в станцията зимата, а те ми уреждаха хубава порция и фафла Как да гласуват за някой друг, след като не дава кебапчета?! Просто ме е яд на управниците.... Те требе да се махнат, хората не са лоши по природа попринцип...Ама една птичка пролет не прави, дока никой не се надигне като на барикадите (тогава нали имаше успех, защо не и сега?!) тези ще си разиграват коня и ще правят каквото си искат. Имаше приказка за силата на клечките, когато са в сноп... Те доста успешно я прилагат, докато повечето от нас са я позабравили увлечени в своя собствен живот....

                Коментар


                  #23
                  Вече получавам новините от форума преди да съм влязъл да видя темата И аз съм в кюпа!
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #24
                    bubachko написа:
                    Ама една птичка пролет не прави, дока никой не се надигне като на барикадите (тогава нали имаше успех, защо не и сега?!) тези ще си разиграват коня и ще правят каквото си искат. Имаше приказка за силата на клечките, когато са в сноп... Те доста успешно я прилагат, докато повечето от нас са я позабравили увлечени в своя собствен живот....
                    И заради това трябва да ги мразим? Вместо да се поучим от тях?Омразата е кофти чуство. Групата търтеи и хрантутници е добре подплатена и откъм "етнически българи".Да се върна на петицията. Погледни колко хора са я подписали изписвайки имената си на... латиница. Те ли ще ми защитават езика? Аз съм филолог, милея за езика ни, опитвам се да корирам познатите си, когато допускат грешки ( пеЧа се на слънце ) и в Скайп, ICQ и прочее пиша само и единствено на кирилица. С българите де, чужденците не успях да ги науча да я ползват Неграмотността, уви, е навсякъде. Както казваше един брадат човек - Не ме е страх от министъра на културата, страх ме е от културата на министъра
                    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                    Коментар


                      #25
                      Lane Staley Аз четох четох, и така не разбрах за какво е тази петиция.

                      Коментар


                        #26
                        А истинският проблем е ето тук:"...На територията на Кърджалийска област през учебната 1990-91 г. е имало 304 училища, 2007-2008 учебна година се откри в само в 88 училища, т.е. за период от 17 години ние сме закрили близо 216 от тези училища...""...Фактите сочат, че в Кърджалийски регион от 304 училища след няколко месеца ще са оцелели само 26 училища...""...Искам да ви припомня, че 1264 учебни заведения в България трябва да бъдат закрити. В доклада на господин министъра до Министерския съвет това е на стр. 6. Причината е, защото няма да се справят с определения им стандарт..."В крайна сметка пак става въпрос за пари, а всичко останало е демагогия. И ако не се налеят пари там, и супер задължителен да е българският книжовен език, учениците от тези райони няма да го учат.

                        Коментар


                          #27
                          Одеве гледах едно предаване по евроком пловдив, в което се обади зрител от Варна, той твърдеше че във варненско радио е истекла информация, че въпросния закон е приет !!!Някой имали информация дали е истина !!!!
                          fiat bravo 1.4 12v

                          Коментар


                            #28
                            wwweb написа:
                            Не знам как бих се почувствал, ако посетя БЪЛГАРСКИ град, в който никой от жителите му не знае БЪЛГАРСКИ! Тези не знам дали осъзнават какъв абсурд ни докарват ...
                            Ми то има такива градове дето не можеш да чуеш българска дума.
                            Bravo SX 1.6 16V 103hp '98
                            GPS-5"+iGO Navigation

                            Коментар


                              #29
                              Ново 20... за нашата история!!!http://dnes.dir.bg/2008/04/16/news28...html#sepultura
                              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                              Коментар


                                #30
                                аз вече си дадох вота -против това и си мисля ,че е време да се дигне една гилотина пред Народното Събраниеп.с. Започнах да събирам дървеният материал.....
                                "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                                Коментар

                                Working...
                                X